1. den

Pondělí, 7. září 2015

Tak dnes to vypuklo. Jako první z našich jezdců se na trať dostal Lukáš Kučera jakožto člen Junior trophy teamu. Z klubových jezdců to pak byl Matěj Hanuš. Pak Marek Votoček a Míra Hanč. S asi hodinovým odstupem se vydali vstříc naši zástupci nejsilnější třídy E3, Jeli v pořadí Vašek Bína, Michal Kava a Míra Škaloud.

#505 Matěj Hanuš

Počasí bylo ráno slunečné a na sluníčku bylo i teplo. Na trati si ovšem jezdci stěžovali na zimu. Pak ale začalo poprchávat a hodně záleželo, kde to jezdce chytlo. Pak se dost míchalo pořadí. Ke konci dne ovšem začalo souvisle pršet a ti, co startovali mezi posledními to odnesli nejvíce.

Podle zatím ještě neofociálních si naši nevedou vůbec špatně. Tým AK KRAKONOŠ Jilemnice I je na 30. místě, AK KRAKONOŠ Jilemnice II je 56. z celkem 96 startujících týmů. Mezi jednotlivci byl nejrychlejší Matěj Hanuš, který je celkově 26. ve třídě C1. Na 36. místě ve stejn kategorii je Marek Votoček. V C2 startuje z našich jen Míra Hanč. Ten měl bohužel nepříjemný pád, při kterém se udeřil do hlavy. Pravděpodobně utrpěl otřes mozku, neboť zpočátku neviděl a pak viděl dvakrát. Mimo zdravotní újmy si Míra připsal i časovou ztrátu 3 minuty, je 75. V C3 je nejvýše Míra Škaloud, dnes dojel na 20. místě. Oběma naši  zbývajícím zástupcům se vedlo hůře. Michal Kava chytil 12 minut, ale dojel ve zdraví a motorka je také OK. Zatím mu patří 53. příčka. Vašek Bína během prvního kola ze sebe shodil obrovskou nervozitu, která ho dost svazovala. Bohužel ve druhém kole ho na testu jeden ze soupeřů poslal dost nevybíravě k zemi, přičemž mu stupačkou pochroumal nohu. Ale to ještě nabylo všechno. Véna trefil na přejezdu ramenem strom. S vypětím všech sil dojel se ztrátou 18 minut na 56. místě do cíle, přezul pneu a motorku předal do uzavřeného parkoviště. Dle vyšetření u doktora české repre Vašek utrpěl svalové zranění. Zlomenina je vyloučena. Ráno uvidíme.

Očista bot v podání Míry Škalouda

Teď se vrátil náš zástupce ze zasedání jury. Na zítra je trochu upravena trať a zkráceny časy, aby poslední jezdci nedojížděli již pomalu za tmy. Držte nám pěsti, zítra se zase ozveme.

aktualizováno: 19.03.2024 10:50:44