Novinky

6. 9. 2021

Letošní Memoriál Oldy Nývlta je za námi. Podle ohlasů přímo ze závodů byla většina ze zúčastněných spokojená, což nás nesmírně těší. Reportáž z celého víkendu přineseme později, zatím alespoň výsledky:

Děti do 50ccm
Děti do 65ccm
Trojice hobby
Trojice licence
Dvojice hobby
Dvojice licence

 

11. 8. 2021

Letošní Memoriál Oldy Nývlta se blíží a tak je ZDE na webu zprovozněna stránka se základními informacemi. Naleznete tu info o přihlašování, přihlášky i nominační listiny.

 

1. 7. 2021

Na světě je datum letošního Memoriálu Oldy Nývlta. Pojede se opět ve Mříčné formou maratonu jako vloni. V sobotu čtyřhodinovka trojic a v neděli tříhodinovka dvojic.
V kalendáři si zaškrtněte víkend 4. - 5. září!

 

15. 6. 2021

Třetím kláním, tentokrát v obci Úterý, o víkendu pokračoval seriál MMČR a PČR endurosprint. A naše fanoušky může těšit, že červené dresy byly opět pořádně vidět!

MMČR E1:
Radim Kava - 9. + 13.
Přéma Plucha - 15. + 14.

MMČR E3:
Eda Vyšanský - 8. + 7.

PČR E1:
Matěj Hanuš - 1. + 1.
Martin Lepka - 3. + 2.

PČR E2:
Michal Hanuš - 5. + 6.

PČR E3:
Míra Škaloud - 3. + 2.

PČR C:
Michal Kava - 2. + 3.
Tomáš Kuřík - 8. + 12.
Martin Kastner - 15. + 16.

 

6. 6. 2021

Hned týden po otvíráku sezony v Drmoulu, ze kterého vám přinášíme report ZDE, se konal druhý podnik MMČR a PČR endurosprint v Uhlířských Janovicích. A jezdci AK Krakonoš se opět prali o vavříny. 

MMČR E1:
Radim Kava - 9. + R.
Přéma Plucha - 13. + 11.

MMČR E3:
Eda Vyšanský - 4. + 5.

PČR E1:
Matěj Hanuš - 1. + 1.
Martin Lepka - 4. + 3.

PČR E2:
Michal Hanuš - 2. + 3.

PČR E3:
Míra Škaloud - 1. + 1.

PČR C:
Milan Macháček - 4. + 5.
Tomáš Kuřík - 5. + 9.
Martin Kastner - 19. + 12.

 

25. 5. 2021

O víkendu konečně začalo po posunech v kalendáři MMČR a PČR endurosprint. Úvodní podnik hostili pořadatelé v obci Drmoul. Netradičně trať tvořila pouze jedna opravdu dlouhá rychlostní zkouška. Ti nejrychlejší ji jezdili okolo 15-ti minut. Na startu samozřejmě nechyběli jezdci AK Krakonoš Jilemnice. V sobotu se našim dařilo o chlup lépe než v neděli. Tak mrkněte na výsledky.

MMČR E1:
Radim Kava - 9. + 12.
Přéma Plucha - 13. + 13.

MMČR E3:
Eda Vyšanský - 5. + 7.

PČR E1:
Matěj Hanuš - 1. + 1.
Martin Lepka - 4. + 2.

PČR E2:
Michal Hanuš - 2. + 5.

PČR E3:
Míra Škaloud - 2. + 1.

PČR C:
Michal Kava - 2. + 7.
Tomáš Kuřík - 4. + 6.
Martin Kastner - 22. + R.

Další podnik endurosprintu se koná hned následující víkend v Uhlířských Janovicích.

 

26. 1. 2021

Světlo světa spatřily kalendáře MS, ME a MMČR enduro a endurosprint. K tomu ještě termíny sprintů a cross country CAMS a několika volných podniků. Ucelený přehled naleznete ZDE. Ze seriálu KTM ECC je zatím znám pouze termín závodů v Bystré, o zbytku se jedná.

 

15. 9. 2020

Po zrušení seriálu KTM ECC se pro samostatný závod rozhodli i pořadatelé z Motoklubu Loukov. Minulý víkend jsme se tedy sešli v Bystré nad Jizerou, kde v sobotu závodily dvojice a v neděli jednotlivci. Zejména sobotní dvojičky táhly, na startu se objevilo celých 62 dvojic!
Pořadatelé měli velké starosti s tvorbou trati a oproti loňskému ročníku museli okruh podstatně obměnit. Ale podařilo se jim to na výbornou. Trať nebyla extra náročná, byla rychlá, vyvážená. Zkrátka pěkné svěžení. K tomu pomohlo i počasí, které bylo opravdu letní. I přesto se na trati prášilo ještě v rozumné míře.

Na startu nechyběli naši, kteří si vedli takto:

Dvojice profi:
4. Jarda Křapka + Martin Zeman
5. Míra Škaloud + David Pabiška
7. Michal Hanuš + Ondra Josífek
9. Eda Vyšanský + Ondra Smolík

Dvojice hobby:
2. Tomáš Holec + Michal Novotka
3. Martin Lepka + Lukáš Duleba
7. Radim Kava + Michal Kava
12. Milan Macháček + Tomáš Macháček
21. Přéma Plucha + Šimon Rosenberg
35. Jirka Salač + Aleš Baudyš

Děti 50ccm:
2. Sebastian Szabo
6. Kuba Baudyš
12. Samuel Szabo

Děti 65ccm:
2. Ondra Baudyš

Licence A:
3. Radim Kava
4. Michal Kava
5. Přéma Plucha
R. Eda Vyšanský

Licence B:
2. Míra Škaloud

E1:
1. Martin Lepka

Fotky od Adély Janouškové naleznete ZDE.

 

2. 9. 2020

Minulý víkend patřil dalšímu pokračování seriálu MMČR a PČR endurosprint ve Mšeně. Pro jezdce to tentokrát bylo trochu zpestření, protože pořadatelé mimo dvou rychlostních testů připravili i asi 13km dlouhý přejezd. Na něm nechybělo několik různě náročných výjezdů, které dělaly některým jezdcům problém i za sucha. Prvním testem byl cca. šesti minutový endurotest, druhý cca. čtyř minutový cross. Oba testy byly spíš pomalejší, technicky náročné. Předpověď počasí sice slibovala déšť, ale ten přišel v pátek v noci (mistráci to v sobotu dopoledne měli mokřejší, ale trať se pěkně vyjížděla) a v neděli až odpoledne, kdy na trati stihl přeboráky.

Samozřejmě jsme měli na startu své zástupce. V mistráku osvědčenou trojku Vojta Harcuba, Eda Vyšanský a Přéma Plucha. Vojta, startuje ve třídě E2, prožil smutný víkend. V sobotu si vyhodil rameno a nedokončil. Lékaři mu ho nahodili zpět, ale v neděli se pro bolesti na start nepostavil. Edovi, třída E3, se dařilo o poznání lépe. V sobotu dokončil pátý a v neděli poskočil ještě o příčku dopředu. Na bednu to bylo kousek... Ale věřím, že to ještě letos dopadne! Přéma, třída do 80ccm, si za oba dny připsal bronzové medaile, když nestačil pouze na dva letošní bezkonkureční vládce této kubatury.

V přeboru třídy E3 se představil Míra Škaloud. A zatímco v sobotu mu to vyšlo na stříbro, v neděli se musel spokojit s bronzem. V přeboru licencí C se představila čtveřice našich. Nejlépe si vedl Martin Lepka, který vybojoval po oba dny stříbrné medaile. Na Radima Kavu v sobotu zbyly nepopulární brambory, ale v neděli to již vytáhl pro bronz. Michal Kava skončil první den hned za svým bratrem, tedy pátý. Druhý den mu moc nesedl a skončil osmý. Milan Macháček si po sobotním osmém místě polepšil v neděli na sedmičku.

 

24. 8. 2020

Konečně se podařilo dokončit reportáž z dvanáctého ročníku Memoriálu Oldy Nývlta.

 

10. 8. 2020

Přinášíme kompletní vyýsledky z obou dní letošního Memoriálu Oldy Nývlta.

Sobota - Licence
Sobota - Hobby

Neděle - Licence
Neděle - Hobby

A samozřejmě také obrazovou dokumentaci:
Skvělé fotky od Lucky Bruchanové a Adély Janouškové;
Video od Zdeňka Novotného.

 

8. 8. 2020

První den Memoriálu Oldy Nývlta je za námi. Podrobné výsledky máme slíbeny na zítra, tak nyní alespoň přehled ofocený z vývěsky.(klikni pro zvětšení).

 

6. 8. 2020

Uplynulý víkend pokračoval seriál MMČR a PČR endurosprint v obci Úterý. Pořadatelé připravili dva testy hned vedle sebe, nejprve se jezdil enduro test (nejlepší ho zvládali za něco přes 6 minut) a poté následoval cross test (pro nejrychlejší něco přes 2 minuty). V sobotu panovalo slunečno a velké horko, takže se po celý den řádně prášilo. V neděli stihli dopolední závody všichni přeboráci a veteráni ještě za sucha, ale během posledního závodu MMČR se přihnal pořádný liják, který samozřejmě změnil podmínky na trati. 
Pořadatelé odvedli kus práce a trať připravili opravdu poctivě. Bohužel celkový dojem ze závodního víkendu zkazily zmatky kolem časomíry a zpracování výsledků...

Výsledky našich jezdců:

MMČR E2:
Vojta Harcuba - 12. + 10.

MMČR E3:
Eda Vyšanský - 4. + 4.

PČR E2:
Michal Hanuš - 7. + 5.

PČR E3:
Míra Škaloud - 1. + 1.

PČR C:
Radim Kava - 1. + 3.
Martin Lepka - 3. + 1.
Michal Kava - 7. + 7.
Milan Macháček - 12. + 8.
Tomáš Macháček - 21. + 19.
Martin Toman - 29. + R

MČR 80ccm:
Přéma Plucha - 4. + 4.

Hobby:
6. Tomáš Špatina

A samozřejmě nesmí chybět obrazová dokumentace, tentokrát se o ni postarala Adéla Janoušková. Sobota ZDE a neděle ZDE.

 

12. 7. 2020

Druhým dnem dnes pokračoval endurosprint v Jiníně. Po včerejším deštivém počasí a náročných podmínkách na trati, dnes vysvitlo slunce a trať v průběhu dopoledního závodu vysychala. 
Naši si vedli takto. Vojta Harcuba v MMČR E2 dojel opět jedenáctý, Eda Vyšanský si v MMČR E3 polepšil na šestou příčku, Přéma Plucha v mistrovských pětaosmdesátkách dokončil čtvrtý, Michal Hanuš v PČR E2 bohužel nedokončil (technické problémy), v PČR E3 Míra Škaloud opět zvítězil v PČR E3. V PČR C jsme měli opět dvojí zastoupení na stupních. Vítězství zopakoval Martin Lepka, druhý dojel Radim Kava, Milan Macháček skončil šestý a Tomáš Kuřík osmý.

Aktualizace nominační listiny na Memoriál Oldy Nývlta ZDE.

 

11. 7. 2020

Dnes se odjel první den dalšího pokračování seriálu MMČR a PČR endurosprint v Jiníně. Naši u toho nechyběli a v deštivém závodě si dojeli pro body. Vojta Harcuba v MMČR E2 skončil jedenáctý, Eda Vyšanský v MMČR E3 sedmý, Michal Hanuš v PČR E2 pátý, Míra Škaloud zvítězil v PČR E3, Přéma Plucha pro technickou závadu nedokončil. Nejvíce zástupců jsme měli PČR licencí C. Martin Lepka zvítězil, Milan Macháček bral bronz, Radim Kava dojel osmý a Tomáš Kuřík třináctý. Představil se i malý Vojta Škaloud, který v rozjížďkách padesátek skončil na druhém a třetím místě.

Dále jsme ZDE na webu zřídili sekci k letošnímu Memoriálu Oldy Nývlta. Seriál KTM ECC se letos nekoná a tak došlo ke změně formátu závodů ve Mříčné - pojedou se jako maraton družstev. Tak na to mrkněte, rádi vás přivítáme na startu i coby fanoušky u trati!

 

27. 6. 2020

Hromada báječných fotek z Drmoulu od Lucky Bruchanove ZDE.

 

23. 6. 2020

Uplynulý víkend pokračoval seriál MMČR a PČR endurosprint v obci Drmoul u Trstěnic. Sice pro nás hektar cesty, přesto se sem vydala početná výprava od Krakonoše. A vyplatilo se. Kluci si pochavlovali trať, která obsahovala dva testy. Zejména endurotest stál za to. Byl opravdu dlouhý, nejrychlejší ho jezdili okolo 13-ti minut, po lese, lesních cestách, rychlý... 
Z našich se nedařilo Vojtovi Harcubovi v mistráku E2. V sobotu si poranil koleno a nedokončil, ale v neděli se kousl, nastoupil na start a daválčil až do cíle.

A takto si vedli všichni naši:

MMČR E2:
Vojta Harcuba - R + 9.

MMČR E3:
Eda Vyšanský - 6. + 4.

PČR E2:
Roman Vydra - 1. + 1.
Michal Hanuš - 8. + 5.

PČR E3:
Míra Škaloud - 2. - nestartoval

PČR C:
Martin Lepka - 1. + 1.
Radim Kava - 2. + 4.
Milan Macháček - 4. + 5.
Michal Kava - 7. + 6.

MČR 80ccm:
Přéma Plucha - 4. + 4.

Děti:
Vojta Škaloud - 3.

 

 

10. 6. 2020

Vraťme se ještě do Uhlířských Janovic. Tentokráte obrazem. Protože žádná slova nevykreslí ty náročné podmínky, boj a leckdy i zmar, jako profesionální fotografie. O ty se opět postarala Lucka Bruchanova, odkaz na galerii ZDE.

 

7. 6. 2020

Druhým dnem dnes pokračoval podnik MMČR a PČR endurosprint v Uhlířských Janovicích. Jestliže to včera bylo hodně náročné, tak dnes se k obtížnosti těžko hledají správná přirovnání. Po celonočním dešti bylo velmi kluzko a blátivo. Nebyla nouze o penalizace za nedodržení časů a pro počítání odpadlíků by vám nestačily všechny prsty na rukou i nohou dohromady...
O to více nás těší, že všichni jezdci AK Krakonoš Jilemnice, kteří se dnes postavili na start, závod dokončili! V mistráku si Eda Vyšanský (E3) dojel pro šesté místo ve třídě a mezi juniory absolutně skončil na fantastické čtvrté pozici! Vojta Harcuba (E2) prokázal velkou vůli a i přes nepříznivý vývoj doválčil až do konce. Odměnou mu je šesté místo ve třídě a deváté absolutně mezi juniory.
V přeboru se všichni tři naši borci dokázali prosadit na medailové příčky. V E2 zopakoval sobotní vítězství Roman Vydra a na bedně mu sekundoval dnes třetí Michal Hanuš. Míra Škaloud v E3 získal opět stříbro. V céčkách patřilo dnes našim celé pódium. Vítězný double završil Radim Kava, pro stříbro si dojel Martin Lepka a bronz bral Michal Kava. Milanu Macháčkovi se dnes tolik nevedlo a dokončil sedmý.
Další podnik na sebe nenechá dlouho čekat. Už za 14 dní startuje sprint v obci Drmoul.

 

6. 6. 2020

Tak už to vypuklo! Po nucené pauze se dnes rozběhl seriál MMČR a PČR endurosprint. V Uhlířských Janovicích pořadatelé připravili dva testy v každém kole a na startu přivítali výkvět českého endura, slovenského endura a několik rychlých motokrosařů.
Nechyběli ani zástupci našeho klubu a to ve všech výkonnostních kategoriích. Rovnou do mistráku naskočili nadějní mladíci Vojta Harcuba (E2) a Eda Vyšanský (E3). Vojtu svazovala nervozita, ale nazajel špatně a výsledkem je 11. místo. Eda jel skvěle a je velká škoda, že chytil 2 minuty. Klasifikován je na 8. místě, ale nebýt penalizace, byla by to šestka.
V přeboru si nejlépe vedl Roman Vydra. V E2 nenašel přemožitele a bral zlato. Michal Hanuš v téže třídě bral šesté místo. V E3 tradičně na nejvyšší příčky myslel Míra Škaloud. Bral stříbro. V céčkách to nejvíce sedlo Radimu Kavovi, který zvítězil. Na stupních vítězů ho doplnil třetí Milan Macháček. Martin Lepka dokončil sedmý a Michal Kava osmý.
Další medaile přidali ti nejmladší. Ve třídě do 85ccm si Přéma Plucha vyjel bronz a na přípravném podniku dětí si v padesátkách pro stříbro dojel Vojta Škaloud.
Zítra pokračuje podnik druhým dnem. Tak držme našim klukům pěsti!!!

 

23. 5. 2020

Tak se nám situace snad konečně pomalu vrací do normálu. Pokud vláda ČR od pondělí opravdu navýší počet účastníků při konání veřejných akcí, rozjede se 6. - 7. června v Uhlířských Janovicích seriál MMČR a PČR endurosprintu. Přinášíme aktualizovaný kalendář, kde naleznete všechny termíny sprintů. Držme si palce, ať to všechno dopadne.

 

15. 2. 2020

Průběh sezony 2019 nám ze svého pohledu sepsal Přéma Plucha mladší. Mimo seriálu KTM ECC jezdil i dva seriály v motokrosu. O tom, jak se mu vedlo, se dočtete ZDE.

 

30. 1. 2020

Kdo by si chtěl trochu počíst, tak má možnost. Uplynulou sezonu endura a endurosprintu z pohledu AK Krakonoš Jilemnice jsme shrnuli v tomto článku.

 

24. 1. 2020

Do kalendáře závodů pro letošní sezonu přibyly termíny podniků seriálu KTM ECC. Závody ve Mříčné, pořádané naším klubem, mají zatím dva termíny, o konečném datu se rozhodne až na jaře.

 

11. 1. 2020

Kalendář aktualizován o podniky MMČR a PČR enduro a endurosprint pod hlavičkou AČR.

 

3. 1. 2020

A je tu první verze kalendáře na nadcházející sezonu. Obsahuje termíny MS + ME enduro, extrémní závody (Erzberg a Drapák rodeo), podniky MMČR enduro Plasy a Mšeno a kompletní seriál CAMS (cross country a sprinty). Další termíny budeme průběžně doplňovat.

 

1. 1. 2020

První den v roce 2020 Vám přinášíme článek mapující uplynulou sezonu v seriálu KTM ECC z pohledu AK Krakonoš Jilemnice.

A protože se říká: "Jak na Nový rok, tak po celý rok", tak doufejme, že se mi podaří s nadcházející sezonou udržet lépe a rychleji aktualizované webovky než tomu bylo v minulém roce...

Samozřejmě všem přeji jménem celého klubu především pevné zdraví a hodně úspěchů nejen na sportovních kolbištích!

 

23. 10. 2019

O víkendu se uzavřel seriál MMČR a PČR endurosprint. Poslední podnik se konal v Jiníně a jeho výsledky se započítavájí i do seriálu klasického endura. Naši jezdci zde velice slušně zabodovali, umístili se takto:

PČR E2:
Matěj Hanuš 1. + 3.

PČR E3:
Míra Škaloud 1. + 2.

Radim Kava 6. + 7.

PČR C:
Eda Vyšanský 1. + 1.
Vojta Harcuba 2. + 2.
Martin Lepka 4. + 3.

Celou akci opět dokumentovala Lucka Bruchanová a ZDE si můžete prohlédnout její dílo.

 

16. 10. 2019

Závěrečný díl seriálu KTM ECC 2019 obstarali pořadatelé z Enduroklubu Semily. Podnik se konal v Benešově u Semil. Naši u toho samozřejmě nechyběli a vedli si takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - D. + nestartoval. (sobota + neděle)

Licence B:
Jarda Křapka - 1. + 1.

Míra Škaloud - nestartoval + 6.
Matěj Hanuš - 8. + 4.
Michal Hanuš - 11. + 14.

Radim Kava - 10. + R
Michal Kava - 12. + 17.
Adam Erlebach - 13 + nestartoval

Veterán Hobby:
Jarda Šourek 2. + 1.

E1:
Vojta Harcuba - 2. + 1.
Patrik Jindřišek 19. + nestartoval

E2:
Roman Vydra 1. + nestartoval
Martin Lepka - 2. + 1.
Martin Horáček - 3. + nestartoval
Pavel Jidřišek  - 12. + nestartoval

E3:
Tomáš Holec - 3. + 
nestartoval
Eda Vyšanský - 19. + 1.

85 ccm:
Přéma Plucha - 2. + 1.

Děti do 50 ccm:
4. Vojta Škaloud
8. Kuba Baudyš

Děti do 50 ccm:
2. Ondra Baudyš

V celkovém hodnocení klubů AK Krakonoš Jilemnice přesvědčivě zvítězil! Druhý Enduroklub Semily ztratil 237 bodů a o třetí místo se dělí Motoklub Loukov a Motosport Bozkov s takřka 500 bodovou ztrátou. V nedělním závodě v Benešově naši jezdci připsali maximum možných 150 bodů!

A samozřejmě se nezapoměňte pokochat znamenitými fotkami od Lucky Bruchanové!

 

4. 10. 2019

Výsledky našich borců z předposledního dílu KTM ECC, který se konal v sobotu ve Vysokém nad Jizerou:

Licence B:
1. Jarda Křapka

3. Míra Škaloud
7. Matěj Hanuš
12. Radim Kava

14. Michal Hanuš
16. Lukáš Vlk
17. Adam Erlebach

21. Michal Kava

Veterán Hobby:
2. Jarda Šourek

E1:
1. Vojta Harcuba
16. Tadeáš Danihelka
17. Patrik Jindřišek 

E2:
2. Roman Vydra
4. Martin Horáček
Pavel Jidřišek  - R

E3:
1. Eda Vyšanský
2. Tomáš Holec

85 ccm:
2. Přéma Plucha

Děti do 50 ccm:
4. Vojta Škaloud
8. Kuba Baudyš

Děti do 50 ccm:
5. Ondra Baudyš

V soutěži klubů jsme opět navýšili náskok v čele průběžného pořadí. Na Enduro Semily máme nyní náskok 182 body.

 

30. 9. 2019

Pokud si chcete počíst, jak to vypadalo ve Mříčné při letošním Memoriálu Oldy Nývlta, mrkněte na reportáž. Závodům samozřejmě pouze nepřihlížela Lucka Bruchanova, takže na její úžasné fotky se můžete podívat ZDE.

 

24. 9. 2019

Autoklub Krakonoš Jilemnice se o uplynulém víkendu stal hostitelem všech jezdců i fanoušků seriálu KTM ECC. Sešli jsme se ve Mříčné u hřiště, stejně jako vloni. Byť oproti loňsku se trať o kousek protáhla, i tak nejrychlejší z licencí A stíhali kolo pod deset minut. Počasí se vydařilo na jedničku s hvězdičkou. Byť zkraje týdne pršelo, povrch byl suchý a prášilo se. Naštěstí celý víkend pofukoval vítr, takže to na trati nebyla až taková mlýnice.

Kompletní vysledky ze jsou ZDE. Jezdci AK Krakonoš si vedli takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - 2. + 2. (sobota + neděle)
Honza Balaš - 3. + nestartoval

Licence B:
Jarda Křapka - 2. + 1.

Míra Škaloud - 4. + nestartoval
Matěj Hanuš - 3. + 5.
Michal Hanuš - 11. + 9.

Radim Kava - 14. + 10.
Michal Kava - 16. + 11.

Veterán Hobby:
Jarda Šourek - 3. + 4.
 

E1:
Vojta Harcuba - 1. + 1.
Kája Šryrt - 3. + nestartoval
Tomáš Kuřík - 4. - 4.
Tadeáš Danihelka - 6. + nestartoval
Patrik Jindřišek - 18. + nestartoval

E2:
Eda Vyšanský - 1. + 1.
Martin Horáček - 3. + 5.
Martin Lepka - 4. + 3.
Pavel Jidřišek  - 10. + nestartoval
Tomáš Macháček - 14. + nestartoval
Roman Vydra - nestartoval + 2,

E3:
Tomáš Holec - 1. + 12.

85 ccm:
Přéma Plucha - R. + 2.

Děti do 50 ccm:
3. Vojta Škaloud

Děti do 50 ccm:
4. Ondra Baudyš

V soutěži týmu jsme trochu odskočili, na druhé Enduro Semily máme nyní náskok 108 bodů.

 

31. 8. 2019

Minulý víkend si pořadatelé z KP enduro klubu střihli generálku na nadcházející rok, kdy přivítají Mistrovství Evropy, a v Plasích uspořádali další díl seriálu MMČR a PČR enduro. Pro jezdce připravili náročnou trať se třemi testy v každém kole.
V barvách našeho klubu startovali pouze dva jezdci. Míra Škaloud v přeboru třídy E3 nenašel po oba dny přemožitele. Lukáš Vlk v kategorii hobby bez rozdílu kubatur bral za sobotu i neděli stříbrné medaile.

A protože se již pomalu blíží termír Memoriálu Oldy Nývlta, připravili jsme na webu záložku s hlavními informacemi.

 

19. 8. 2019

Seriál KTM ECC o víkendu pokračoval v Bystré nad Jizerou. Jednalo se o nový podnik v seriálu, který pořádal Motoklub Loukov. Chlapi si pro nás připravili okruh o délce cca. 17 minut, vedl po polích, loukách a v remízcích. Neobsahoval žádné "špeky", tedy místa, kde by se hromadně zůstávalo. Pro pořadatele rozhodně palec nahoru. Ač v týdnu poměrně slušně zapršelo, na trati to nebylo znát a již od prvního startu se prášilo. 
Na skvělé fotky od Lucky Bruchanové se mrkněte ZDE.
AK Krakonoš Jilemnice měl samozřejmě v závodech své zástupce, kteří si vedli takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - 1. + 3. (sobota + neděle)

Licence B:
Jarda Křapka - 1. + 1.

Míra Škaloud - 7. + nestartoval
Matěj Hanuš - 8. + 5.
Michal Hanuš - 13. + 8.
Lukáš Vlk - 15. + nestartoval

Adam Erlebach - 17. + nestartoval
Radim Kava - 18. + 10.
Michal Kava - 19. + 11.

E1:
Vojta Harcuba - 1. + 1.
Tadeáš Danihelka - 10. + nestartoval

E2:
Martin Lepka - 4. + 2.
Martin Horáček - 5. + 3.
Eda Vyšanský - 17. + 1.
Tomáš Macháček - 24. + nestartoval

E3:
Tomáš Holec - 3. + nestartoval

85 ccm:
Přéma Plucha - 7. + 5.

Děti do 50 ccm:
4. Vojta Škaloud
8. Kuba Baudyš

Děti do 50 ccm:
6. Ondra Baudyš

 

12. 8. 2019

O prvním srpnovém víkendu se Mšeně konalo další pokračování seriálu MMČR a PČR endurosprint. Taktovky se chopili zkušení pořadatelé z místního enduro klubu. Ti sice tradičně pořádali v minulých letech závěrečný podnik klasického endura, ale letos se vzhledem k problémům s pozemky uchýlili ke kratší variantě. I tak ovšem trať nebyla složena jen ze dvou testů, ale byla doplněna o poměrně dlouhý přejezd. Cross test jezdili nejrychlejší okolo třech minut, enduro test pak zhruba pět a půl.

Na startu nechyběla ani plejáda borců ze stáje AK Krakonoš. Přehledný výčet výčet výsledků našich naleznete níže. Vypíchnu dominanci v kategorii Licence C, kde po oba dny okupovali kompletní stupně vítězů jen závodníci v červených dresech. A dále vítězství malého Vojty Škalouda v přípravném podniku dětí. Teď tedy výsledky:

PČR E1:
Radim Kava 6. + 5.

PČR E2:
Matěj Hanuš 1. + 1.
Michal Hanuš 10. + 8.

PČR E3:
Míra Škaloud 1. + 2.

Michal Kava 6. + 5.
Adam Erlebach 7. + 7.

PČR C:
Eda Vyšanský 1. + 1.
Vojta Harcuba 2. + 2.
Martin Lepka 3. + 3.
Tomáš Kuřík 9. + 5.

Hobby:
Lukáš Vlk 3. + 4.

A samozřejmě ještě odkaz na foto. Opět báječné fotky od dvorní fotografky Lucky Bruchanové najdete ZDE.

 

1. 8. 2019

Víkend 27. - 28. 7. byl ve znamení tradičního podniku v Loukově. V sobotu se jako vždy jely dvojice a v neděli pak jednotlivci do seriálu KTM ECC. 
Bohužel výsledky ze soboty nemám k dispozici, tak pouze výčet našich nejlepších. V kategorii Profi B zvítězila dvojice Míra Škaloud + Matěj Hanuš, v kategorii Hobby nenašli přemožitele Vojta Harcuba + Eda Vyšanský.
Z neděle výsledky jsou, výčet umístění všech našich borců je následující:

Licence B:
2. Míra Škaloud
10. Michal Kava

Veterán bez licence:
2. Jarda Šourek

E1:
1. Vojta Harcuba
7. Pavel Jindřišek

E2:
1. Eda Vyšanský
3. Martin Lepka
4. Martin Horáček

E3:
3. Tomáš Holec

85 ccm:
1. Přéma Plucha
R. Patrik Jindřišek

Děti do 50 ccm:
2. Vojta Škaloud

Závody plné prachu si nenechala ujít ani fotografka Lucka Bruchanova. Na nádherné fotky se můžete podívat ZDE.

A protože se našim opravdu hodně zadařilo, posunul se AK Krakonoš Jilemnice do vedení v hodnocení klubů seriálu. Měli bychom mít náskok 12 bodíků na druhé Semily.

 

25. 7. 2019

O víkendu 20. - 21. 7. se v Šumperku konal úvodní podnik MMČR a PČR v klasickém enduru. AK Krakonoš Jilemnice měl na startu pouze jednoho zástupce a to Mirka Škalouda v přeboru třídy E3.  Míra si tradičně vedl na výbornou a ve kvalitní a vyrovnané konkurenci bojoval o špičku. V sobotu zvítězil (o necelou sekundu), v neděli pak obsadil druhé místo (se ztrátou 19 sekund na vítěze).

 

3. 6. 2019

V rychlém sledu se odjely dva podniky endurosprintu. Nejprve 25. - 26. května ve Vysoké Peci a hned týden na to, tedy 1. - 2. června, v Úterý. Naši si vedli takto:

Vysoká Pec:

PČR E1:
Radim Kava 5. + 3.

PČR E2:
Matěj Hanuš 3. + 1.
Michal Hanuš 5. + 4.

PČR E3:
Míra Škaloud 1. + 1.

Michal Kava 6. + 6.
Adam Erlebach 7. + 7.
Milan Macháček R (zranění)  + nestartoval

PČR C:
Vojta Harcuba 3. + 3.
Martin Lepka 8. + 2.
Martin Kastner 12. + 8.

Hobby:
Lukáš Vlk 2.

Obrazová dokumentace od Lucky Bruchanové ZDE a ZDE.

 

Úterý:

PČR E1:
Radim Kava 8. + 6.

PČR E3:
Míra Škaloud 1. + 2.
Adam Erlebach 7. + 4.

PČR C:
Vojta Harcuba 1. + 1.
Eda Vyšanský  3. + 2.
Tomáš Kuřík 12. + 8.
Martin Kastner R + nestartoval

Hobby:
Lukáš Vlk 1. + 1.

Obrazová dokumentace od Lucky Bruchanové ZDE.

 

12. 5. 2019

Vraťme se ještě ke druhému endurosprintu v Dolním Hradišti. ZDE naleznete ucelenou reportáž, ZDE opět skvělé fotky od Lucky Bruchanové a konečně ještě stručný přehled výsledků našich jezdců:

PČR E1:
Radim Kava 5. + 6.

PČR E2:
Matěj Hanuš 7. + 1.
Michal Hanuš 12. + 11.

PČR E3:
Míra Škaloud 2. + 4.
Adam Erlebach 5. + 6.

Michal Kava 6. + 8.
Milan Macháček 7. + 7.

PČR C:
Martin Lepka 4. + 2.
Tomáš Macháček 13. + nedokončil
Martin Kastner 19. + 11.

Hobby:
Lukáš Vlk 1. + 1.

 

26. 4. 2019

A je tu slibovaná reportáž z Bozkova.

A ještě nálož fotek od Adély Janouškové: sobota + neděle.

Ale teď už hurá na další sprint, tentokrát do Dolního Hradiště!

 

25. 4. 2019

Na reportáži z Bozkova se zatím pracuje, tak se alespoň pokochejte nádhernými fotkami od Lucky Bruchanové.

 

22. 4. 2019

Uplynulý víkend byl ve znamení úvodního podniku letošního seriálu KTM ECC. Taktovky se chopili zkušení pořadatelé z Bozkova, kteří připravili rychlou trať. Počasí bylo takřka letní, sucho jako vloni celý rok, prach úplně všude...
Samozřejmě, že na startu nechybělo hafo našich jezdců. Vedli si takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - 4. + 4. (sobota + neděle)

Licence B:
Jarda Křapka - 3. + 4.
Matěj Hanuš - 4. + 7.
Míra Škaloud - 6. + 1.
Michal Hanuš - 14. + 12.
Michal Kava - 18. + 16.
Adam Erlebach - 19. + nestartoval
Radim Kava - 21. + 15.

Veterán bez licence:
Jarda Šourek - 6. + 4.

E1:
Vojta Harcuba - 1. + nestartoval
Martin Kastner - 8. + 4.
Tomáš Kuřík - 10. + nestartoval
Pavel Jindřišek - 12. + nestartoval
Tadeáš Danihelka - 23. + nestartoval

E2:
Martin Lepka - 1. + nestartoval
Martin Horáček - 3. + 1.
Roman Vydra - 22. + nestartoval
Tomáš Macháček - nestartoval + 6.

E3:
Tomáš Holec - 2. + 2.

85 ccm:
Přéma Plucha - 5. + 4.

Děti do 50 ccm:
2. Vojta Škaloud

 

18. 4. 2019

Přinášíme vám report z prvního podniku endurosprintu v Jiníně.

 

15. 4. 2019

Tak nám to konečně začalo... Ptáte se co? No přece závody! Uplynulý víkend totiž patřil MMČR a PČR v endurosprintu. Podnik se konal v nádherném areálu MX a enduro park v Jiníně. I přes opravdu kus cesty se na startu sešlo celkem osm jezdců v našem dresu. Sedm v přeboru a nešťastník Lukáš Vlk v kategorii hobby bez licencí. 
Pořadatel připravil dva testy, cross test se jel jako první, enduro test jako druhý.

Naši si vedli takto:

PČR E1:
Radim Kava 7. + 6.

PČR E2:
Matěj Hanuš 4. + 2.
Michal Hanuš 20. + 14.

PČR E3:
Michal Kava 6. + 6.
Adam Erlebach 7. + 8.
Milan Macháček 12. + 9.

PČR C:
Tomáš Macháček 18. + 15.

Hobby:
3. Lukáš Vlk

 

29. 1. 2019

Mrkněte na parádní fotky z motoskijöringu v Rudníku od Lucky Bruchanové!

 

28. 1. 2019

V neděli 27. 1. se v Rudníku pod hlavičkou Orion - Shiva KTM cup uskutečnil podnik MČR motoskijöringu. Vedle mistrovství se jede i o Orlický pohár, ve kterém se v poli 42 závodníků objevili i naši borci. Tomáš Holec s lyžařem Martinem Horáčkem se probojovali z rozjížděk až do finále A, kde skončili na výborném 5. místě! Matěj Hanuš s lyžařem Michalem Hanušem museli do finále B, kde jim o jednu příčku unikl postup do A finále... Skončili tedy celkově jedenáctí.

 

26. 1. 2019

Do kalendáře pro nadcházející sezonu doplněny termíny závodů seriálu KTM ECC.

 

9. 1. 2019

Do kalendáře na sezonu 2019 jsme přidali termín KTM ECC ve Mříčné: 21. - 22. září !!!


 

12. 12. 2018

K dispozici je kalendář na příští sezonu. Čítá podniky Mistrovství ČR enduro a endurosprint pod hlavičkou AČR, podniky enduro a cross country od CAMS a samozřejmě soutěže Mistrovství světa a Evropy.

 

28. 11. 2018

Již tuto sobotu 1. prosince se naposledy letos sejdeme v rámci seriálu KTM ECC. Od 18:00 hodin v sokolovně v Chuchelně proběhne tradiční vyhlášení sezony. Mimo jiné zde uvidíte i naše medailisty, tedy borce, kteří se umístili do pátého místa ve třídě. Jedná se o:

Děti do 50ccm:
3. Ondra Baudyš
4. Vojta Škaloud

Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha

Licence A:
4. Matěj Hanuš

Licence B:
1. Jarda Křapka
2. Míra Škaloud

Veterán Licence:
4. Míra Hanč

E2:
4. Martin Horáček
5. Adam Erlebach

E3:
2. Tomáš Holec

Všichni jste srdečně zváni!

 

13. 11. 2018

O své zážitky a průběh sezony 2108 se s námi podělila mladá naděje AK Krakonoš Jilemnice PŘÉMA PLUCHA.

 

12. 11. 2018

Jak je u členů AK Krakonoš Jilemnice zvykem, opět si na svou činnost přivydělávali. Tentokrát jsme v sobotu pálili klest po těžbě dřeva ve Vrchlabí. Účast byla hojná, všem děkuji za přiloženou ruku k dílu. Poděkování samozřejmě patří i firmě Zdeněk Hanuš, která brigádu zprostředkovala. 
Několik fotek naleznete ZDE.

 

9. 11. 2018

Přinášíme slibovanou reportáž z Posledního tankování. 

Fotky z akce od Adély Janouškové naleznete ZDE.

 

5. 11. 2018

V sobotu se uskutečnilo poslední klubové ježdění, tedy poslední tankování. Závod proběhl tradičně formou dvojic, které se losovaly. Na rozbahněné trati všem bohatě stačila hodinka závodění. O výsledky ani tak moc nešlo, spíše šlo o utužení party a důstojné završení úspěšné sezony. Článeček z celé akce přineseme v průběhu týdne, jedinečné fotky od profesionální fotografky Lucie Bruchanové můžete shlédnout ZDE.

A protože Lucie fotila celou sezonu, pokochejte se i dalšími fotkami nejen ze seriálu KTM ECC.

 

12. 10. 2018

Seriál KTM ECC vyvrcholil dvoudenním závodem v Benešově u Semil. Pořadatelé tradičně připravili velmi dlouhý okruh, takže i ti úplně nejrychlejší dali max. 6 kol za dvě hodiny. Naši na startu nechyběli a jasně potrvdili celkové vítězství v klubové soutěži, když druhé Enduro Semily na nás ztratilo celkem 133 body a třetí Lhotka pak plné 424 body!

Výsledky našich borců z Benešova jsou následující:

Děti do 50ccm:
5. Vojta Škaloud

Děti do 65ccm:
5. Přéma Plucha

Licence A:
Matěj Hanuš - 5. + 4.

Licence B:
Jarda Křapka - 1. + 1.
Míra Škaloud - 3. + 2.
Michal Hanuš - 10. + 8.
Radim Kava - 13. + 10.

Veterán Licence:
Míra Hanč - 6. + 3.

Veterán Hobby:
Jarda Šourek - 1. + 2.
Jirka Salač - 14. + nestartoval

E1:
Pavel Jindřišek - 8. + nestartoval

E2:
Martin Horáček - 4. + 1.
Adam Erlebach - 9. + 2.

E3:
Tomáš Holec - 3. + nestartoval

85ccm:
Přéma Plucha - 2. + nedokončil
Patrik Jindřišek - nedokončil + nestartoval

 

3. 10. 2018

V sobotu se ve Vysokém nad Jizerou konal předposlední díl letošního seriálu KTM ECC. Jako každý rok, i letos bylo na startu snad rekordní množství závodníků. O to více těší, že se naši borci neztratili. V soutěži týmů jsme najeli 33 bodů na druhé Enduro Semily a celkově máme před posledním podnikem (pojede se tento víkend v Benešově u Semil) náskok již 101 bod.

Ve Vysokém si naši vedli takto:

Děti do 50ccm:
5. Vojta Škaloud

9. Jakub Baudyš

Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha

Licence A:
7. Matěj Hanuš
R. Lukáš Kučera

Licence B:
1. Jarda Křapka
3. Míra Škaloud
10. Michal Hanuš
12. Roman Vydra
17. Michal Kava

Veterán Licence:
3. Míra Hanč

Veterán Hobby:
2. Jarda Šourek

E1:
7. Martin Kastner
12. Pavel Jindřišek
R. Vojta Harcuba
R. Tomáš Kuřík

E2:
3. Adam Erlebach
7. Martin Horáček

E3:
3. Tomáš Holec
18. Vašek Bína

85ccm:
7. Přéma Plucha

Foto od Adély Janouškové najdete ZDE.

 

20. 9. 2018

A máme tu další reportáž, tentokrát slíbené Mšeno. Byl to finálový podnik MMČR a PČR enduro, kde se soupeřilo i v družstvech.

 

13. 9. 2018

S vypětím všech sil se konečně podařilo dopsat report z Memoriálu Oldy Nývlta, ze Mříčné.

Ve Mříčné po oba dny fotila Adéla Janoušková, fotky ze soboty jsou ZDE, z neděle ZDE.

Minulý víkend se jel poslední podnik MMČR a PČR enduro ve Mšeně. Na reportu se již také pracuje, tak prosím o strpení.

 

2. 9. 2018

Druhým dnem dnes pokračoval Memoriál Oldy Nývlta. Podle předpokladů se jel jeden společný závod, který na startu přivítal bezmála stovku jezdců. Po deštivé noci na závodníky i diváky vysvitlo sluníčko a vydželo celý den.
Kompletní výsledky z obou dnů naleznete ZDE.
A tady je výčet umístění našich jezdců:

Licence A:
5. Matěj Hanuš
8. 
Lukáš Kučera

Licence B:
1. Jarda Křapka
2. Míra Škaloud
10. Michal Hanuš
14. Radim Kava
15. Michal Kava

Veterán Hobby:
2. David Jirka
3. Jarda Šourek

E1:
2. Tomáš Kuřík
5. Tadeáš Danihelka
7. Martin Kastner

E2:
5. Martin Horáček
7. 
Eda Vyšanský
8. Adam Erlebach 
10. Kája Šrytr

 

E3:
1. Tomáš Holec

85ccm:
5. Přéma Plucha

 

1. 9. 2018

První den Memoriálu Oldy Nývlta, šestý díl seriálu KTM ECC, je, řekl bych, úspěšně za námi. Celou sobotu nás provázel déšť, od první rozjížďky dětí, přes dopolední závod licencí, veteránů a pětaosmdesátek až po odpolední rozjížďku hobby tříd. Alespoň se neprášilo, tedy na polích. Pokud trať vedla pod větvemi stromů, tak tam bylo sucho a vyjížděly prašné koleje. 
Samozřejmě na startu nechyběla hromada našich jezdců, kteří si vedli takto:

Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš
4. Vojta Škaloud

Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha

Licence A:
1. Honza Balaš
2. Lukáš Kučera
6. Matěj Hanuš
10. Lukáš Vlk

Licence B:
1. Jarda Křapka
3. Míra Škaloud
5. Michal Hanuš
13. Roman Vydra
15. Radim Kava
18. Milan Macháček
19. Michal Kava

Veterán Licence:
3. Míra Hanč

Veterán Hobby:
4. Jirka Salač

E1:
3. Tomáš Kuřík
6. Tadeáš Danihelka
7. Martin Kastner
8. Pavel Jindřišek

E2:
11. Tomáš Macháček
20. Martin Horáček
23. 
Eda Vyšanský
R. Adam Erlebach 
 

E3:
2. Tomáš Holec
21. Vašek Bína

85ccm:
5. Přéma Plucha
10. Patrik Jindřišek

Zítra pokračujeme jedním společným závodem, který odstartuje v deset dopoledne. Tak koukejte dorazit!

 

31. 8. 2018

Hotovo, připraveno. Jubilejní desátý ročník Memoriálu Oldy Nývlta, závod seriálu KTM ECC, může začít. Trať je vytýčená a její zdolání svižným tempem trvalo cca. 10 minut - za sucha. Trať tedy nepatří mezi nejdelší, ale podle našeho názoru je dost atraktivní.
Odpoledne odjely svůj trénink děti a byť Mříčnou včera skrápěl déšť, přesto se hodně prášilo. Naštěstí k večeru začalo pršet a tak věříme, že zítra to bude již bez prachu.

 

30. 8. 2018

Pro nadcházející Memoriál Oldy Nývlta, závody seriálu KTM ECC, došlo ke změně umístění startu, dětské trati i parkoviště pro diváky. Mrkněte do záložky memoriálu, kde je také aktualizovaná mapka příjezdu.

 

20. 8. 2018

Všichni naši tři mušketýři v Brodeslavech dojeli i v neděli, kdy pořadatelé přeborákům jedno kolo ubrali, mistrákům nechali tři kola jako v sobotu. Naši kluci víceméně kopírovali výsledky ze soboty. Lukáš Vlk v MMČR E2 poskočil o místečko dopředu, dojel dvanáctý. V PČR E3 Milan Macháček zopakoval čtyřku, Michal Kava byl hned za ním, tedy pátý.

 

18. 8. 2018

V Brodeslavech se koná tento víkend další díl MMČR a PČR enduro. Na startu se představili naši tři obvylí enduráci, tedy Lukáš Vlk v mistráku třídy E2 a Michal Kava s Milanem Macháčkem v přeboru E3.
Vzhledem k suchu, které trápí celou republiku, se zde hodně práší. I proto pořadatelé dospěli k rozhodnutí pouštět jezdce na trať po dvou v minutě (normálně se jezdí po třech). Připravili si pro ně dlouhou trať, na každé kolo měli dvě hodiny a absolvovali jej třikrát. V každém kole jsou tři testy, 2x enduro a 1x cross test. I když svým charakterem jsou všechny tři spíše endurové, hodně se jezdí po lese. Soutěž je velmi slušně obsazená, dnes startovalo na 140 jezdců.
Naši kluci se v konkurenci neztratili. Lukáš v mistráku dojel třináctý, kluci v přeboru zaostali o kousek za stupni vítězů, když Milan skončil na čtvrtém a Michal na šestém místě.

 

16. 8. 2018

V sekci Memoriál Oldy Nývlta jsme zřídili záložku k letošnímu ročníku. Najdete tu základní informace a hlavně přehled novinek, které jsme si nachystali. Stejně tak i mapku s popisem příjezdu pro závodníky i diváky.

 

6. 8. 2018

Tradičně v polovině prázdnin se v Loukově uskutečnilo místní cross country. Tentokráte ovšem v inovovaném kabátě. Sobotní závod dvojic zůstal zachován, ale nedělní závody jednotlivců se započítavaly do seriálu KTM ECC.
Celý víkend provázelo velmi horké počasí, jezdce i diváky trápilo obrovské množství prachu. Před každým, kdo na (zejména v neděli) značně rozbité trati dojel až do cíle, je nutno smeknout. O to více těší, že se mezi silnou konkurencí naši jezdci zdaleka neztratili. Vedli si takto:

SOBOTA:

Dvojice hobby:
8. Martin Horáček - Tomáš Holec
21. Eda Vyšanský - Martin Kastner
29. Tadeáš Danihelka - Pavel Jindřišek

Dvojice Profi A:
5. Matěj Hanuš - Lukáš Kučera

Dvojice Profi B:
1. Jarda Křapka - Míra Škaloud
16. Michal Kava - Radim Kava

 

NEDĚLE:

Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš
7. Vojta Škaloud
R Kuba Baudyš

Děti do 65ccm:
4. Přéma Plucha

Licence A:
3. Matěj Hanuš

Licence B:
1. Jarda Křapka
2. Míra Škaloud
11. Michal Hanuš
12. Radim Kava

Veterán Licence:
5. Míra Hanč

 

Veterán Hobby:
8. Jarda Šourek

E2:
4. Martin Horáček
9. Ed
a Vyšanský

E3:
3. Tomáš Holec

Samozřejmě body jezdci připisovali i do klubové soutěže. Enduroklub Semily o 5 bodů stáhl náskok nešeho AK Krakonoš Jilemnice. Aktuálně vedeme o 29 bodů.

 

15. 7. 2018

Druhým dnem dnes pokračovalo enduro ve slovenské Lovčici. Pořadatelé zkrátili o 5 minut časy, i tak si ovšem kluci najížděli zhruba stejně jako včera. A stejně jako včera i dopadli. To znamená, že Lukáš Vlk dokončil devátý v MMČR E2 a Michal Kava zopakoval bronz v PČR E3.

 

14. 7. 2018

Seriál českého mistrovství a přeboru endura pokračuje tento víkend ve slovenské Lovčici. Ve vskutku mezinárodním poli účastníků (mimo Čechů a Slováků zde totiž startují i Maďaři) byli i dva naši jezdci. 
Pořadatelé připravili sice poměrně krátký okruh (něco málo přes 40km), ale o to náročnější. Silnici závodníci potkali pouze jednou, když ji přejížděli. Jinak se jezdí hodně po lese, přímo mezi stromy tak na šířku řidítek, není nouze o pořádné sjezdy a výjezdy plné volných kamenů, hned za startem na jezdce čekala trialová pasáž... Zkrátka pořádné enduro. V každém kole se jedou dva testy, spíše motokrosového charakteru.
Protože startovalo přes 230 jezdců, byly hodně volné časy. Kluci si do časovek najížděli přes čtvrt hodiny, ovšem až do posledního kola. To se totiž do té doby azurové nebe zatáhlo a spustila se pořádná průtrž. Pak už nebyla nouze o trestné minuty.
To se ovšem netýkalo ani Lukáše Vlka ani Michala Kavy. Lukáš na nové technice startoval v MMČR E2 a dojel si pro deváté místo. Michal se tradičně představil v PČR E3 a, dá se říci že také tradičně, si dojel pro medaili v hodnotě bronzu!

 

13. 6. 2018

Uplynulý víkend vyvrcholil v Úterý seriál MMČR a PČR endurosprintu závěrečným čtvrtým dílem. Trať byla velmi dobře připravena, obsahovala dva testy v každém kole. Ten kratší většinou po louce, ten pak delší na motokrosové trati, doplněné o extrem (veteráni a licence C jej nejeli) a prašný výjezd, který nejednoho jezdce potrápil. 

Za AK Krakonoš startovali Lukáš Vlk v mistráku a Radim a Michal Kavovi v přeboru. Vedli si takto:

MMČR E3:
Lukáš Vlk 7. + 7.

PČR E1:
Radim Kava 9. + 7.

PČR E3:
Michal Kava 5. + 3.

V celkovém hodnocení této disciplíny se Lukáš Vlk umístil na pátém místě, Michal Kava je rovněž pátý a Radim Kava je šestý. V PČR E3 je pak na šestém místě Milan Macháček a v Přeboru C je Tomáš Kuřík osmnáctý.

 

5. 6. 2018

Seriál MMČR a PČR endurosprintu pokračoval o víkendu třetím podnikem. Závodníci se sešli v Úštěku nedaleko České Lípy. Pořadatelé pro ně připravili trať se dvěma měřenými testy. Jelo se částečně po místní motokrosové trati a v přilehlých lesích.
Vzhledem k suchému počasí posledních dní byla trať tvrdá jako mlat, prašná, plná volného kamení, starých kolejí, co vedou úplně jinam než trať, a ještě okořeněná umělými překážkami. Když k tomu ještě připočítáme zejména sobotní tropické počasí, tak se jistě nejednalo o procházku růžovou zahradou.
Na startu samozřejmě byli i naši zástupci. O jedinou medaili se zásluhou nedělního třetího místa postaral Michal Kava v přeboru ČR třídy E3. Celkově si kluci vedli takto:

MMČR E3:
Lukáš Vlk 8. + 5.

PČR E1:
Radim Kava 10. + 8.

PČR E3:
Milan Macháček 7. + 5.
Michal Kava 9. + 3.

Poslední díl endurosprintu se uskuteční hned následující víkend, tedy 9. - 10. června, v obci Úterý.

 

21. 5. 2018

Po čase se opět objevil na startu podniku Mistrovství evropy borec v červeném dresu. Stalo se tak o uplynulém víkendu v rumunském městě Bacau a oním borcem byl Lukáš Vlk. 
Zdejší pořadatelé připravili cca. 50km dlouhý okruh, který jezdci po oba dny absolvovali čtyřikrát. V každém kole pak na ně čekal jeden enduro a jeden cross test. 
Lukáš bohužel v sobotu do cíle nedorazil, ovšem v neděli na startovní rampě nechyběl. A dokázal si zlepšit náladu, když si dojel pro body za deváté místo.


Lukáš Vlk (foto: czechenduro.cz)

 

17. 5. 2018

Přinášíme výsledkový servis našich jezdců z podniků MMČR a PČR.

Ve dnech 5. - 6. května se na Slovensku v Breznu konal úvodní podnik seriálu enduro. Z našich se na startu představili Lukáš Vlk v MMČR E3 a Míra Hanč v PČR veterán 1. 
Lukáš bohužel v sobotu po problémech s technikou nedokončil, ale v neděli si zpravil chuť šestým místem.
Míra si v sobotu dojel pro bronzovou medaili, v neděli se musel spokojit s bramborami.

Hned následující víkend pokračoval v Dolním Hradišti seriál endurosprintu. Zde jsme měli silnější zastoupení a naši si vedli takto:

MMČR E3:
Lukáš Vlk 11. + 9.

PČR E1:
Radim Kava 9. + 6.

PČR E3:
Milan Macháček 6. + R
Michal Kava 9. + 4.

PČR C:
Tomáš Kuřík 12. + 14.

 

7. 5. 2018

Druhým dílem pokračoval seriál KTM ECC, tentokráte jsme se sešli na Kozákově pod dohledem Motorsportu Chuchelna. Samozřejmě že na startu nechyběli naši zástupci, kteří si vedli takto:

Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš

Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha

Licence A:
Matěj Hanuš 5. + 5. (sobota + neděle)

Licence B:
Míra Škaloud 1. + 1.
Jarda Křapka  2. + 14.
Michal Hanuš 10. + 8.
Radim Kava 16. + 13.

Roman Vydra 17.
Michal Kava 21.

Veterán Hobby:
David Jirka 1. + nestartoval
Jirka Salač R + nestartoval

E1:
Vojta Harcuba 2. + nestartoval
Tomáš Kuřík 7. + 6.
Martin Kastner 12. + 8.

E2:
Adam Erlebach 4. + 3.
Tomáš Kužel 6. + 2.
Eda Vyšanský 14. + 7.
Martin Horáček 15. + nestartoval

E3:
Tomáš Holec 7. + 4.

A stejně jako před týdnem v Bozkově i tentokrát kolidoval závod seriálu KTM ECC s podnikem AČR, tentokráte se soutěží v Brezně na Slovensku. Výsledky jsem zatím bohužel nikde neobjevil, tak snad později.

 

1. 5. 2018

Přinášíme report z úvodního podniku KTM ECC v Bozkově.

Fotky od Míši Janouškové ze soboty naleznete ZDE, z neděle ZDE.

 

30. 4. 2018

Sezona se nám již naplno rozjela. O uplynulém víkendu se konaly hned dva podniky, na kterých jsme měli své zástupce. 

V Bozkově odstartoval desátý ročník seriálu KTM ECC. Naši jezdci si vedli takto:

Děti do 50ccm:
4. Ondra Baudyš
6. Vojta Škaloud

Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha

Licence A:
Matěj Hanuš 6. + 6. (sobota + neděle)

Licence B:
Jarda Křapka 1. + 1.
Míra Škaloud 2. + 2.
Roman Vydra 5. + 5.
Michal Hanuš 14. + 11.

Veterán Licence:
Míra Hanč 2. + 2.

Veterán Hobby:
Jarda Šourek 6. + nestartoval
David Jirka R + nestartoval

E1:
Vojta Harcuba 4. + nestartoval
Tomáš Kuřík 9. + 6.
Pavel Jindřišek 12. + nestartoval
Martin Kastner 18. + 7.

E2:
Martin Horáček 2. + 4.
Adam Erlebach 11. + 3.
Tomáš Kužel 12. + nestartoval
Eda Vyšanský 18. + nestartoval
Tomáš Macháček 23. + 10.

E3:
Tomáš Holec 4. + 3.

Mimo hodnocení jednotlivců se tradičně soutěží i o klubové umístění. Tým AK Krakonoš Jilemnice se ujal průbězného vedení o 10 bodů před Enduro Semily.

V Bílině se konal úvodní podnik seriálu MMČR a PČR endurosprint. Naši startovali jak v mistráku, tak v přeboru. Dosáhli na následující výsledky:

MMČR E3:
Lukáš Vlk 7. + 7.

PČR E1:
Radim Kava 6. + 8.

PČR E3:
Milan Macháček 2. + 5.
Michal Kava 6. + 8.

 

17. 2. 2018

Do kalendáře letošní sezony jsme doplnili podniky MMČR a PČR enduro a endurosprint. Každá disciplína bude hodnocena samostatně a čítá po čtyřech závodních víkendech. Dva podniky endura se pojedou na Slovensku. 
Seriál cross country pod hlavičkou AČR se letos neuskuteční.

 

18. 1. 2018

Opět se nám nepatrně rozrostl kalendář na nadcházející sezonu. CAMS doplnil dva endurosprinty a jedno cross country.

 

11. 1. 2018

Prozatimní kalendář doplnil květnový termín MMČR a PČR endurosprint v Dolním Hradišti.

 

26. 12. 2017

Aktualizovali jsme sekci Kalendáře 2018, kde mimo podniků MS, ME a CAMSu najdete i dva podniky MMČR + PČR enduro (Mšeno a "Liblín") a také závod seriálu KTM ECC ve Mříčné!

 

20. 11. 2017

V pátek, ve sváteční den, 17. listopadu se tradičně v Country Clubu Weststar v Uhlířských Janovicích konalo vyhlášení sezony MMČR a PČR disciplín enduro, endurosprint a crosscountry. A i náš klub zde měl svoje zastoupení. Obstarali jej Matěj Hanuš a Lukáš Vlk. Matěj si došel pro poháry za vítězství v PČR endurosprint a třetí místo v PČR enduro třídy E2, zatímco Lukáš převzal poháry za druhá místa obou disciplín třídy E3. Návdavkem ještě převzali pohárky za třetí místo v Poháru družstev enduro.


Matěj Hanuš (foto: czechenduro.cz)


Lukáš Vlk (foto: czechenduro.cz)

 

31. 10. 2017

Uplynulý víkend měl vyvrcholit seriál KTM ECC podnikem v Bozkově. Bohužel počasí závodům vůbec nepřálo a tak pořadatelé závod logicky odvolali. Platí tedy výsledky po závodech v Benešově. S potěšením oznamujeme, že AK Krakonoš Jilemnice opanoval soutěž týmů! 

Nicmémě v Bozkově se letos stejně sejdeme a to konkrétně 16. prosince na slavnostním vyhlášení celého seriálu. Na podiu, mimo vítězného týmu, uvidíte ještě další naše medailisty:

Matěj Hanuš - vítěz kategorie Licence B
Jarda Šourek - vítěz kategorie Veterán hobby
Ondra Baudyš - 2. místo Děti do 50ccm
Přéma Plucha - 2. místo Děti do 65ccm
Lukáš Kučera - 3. místo Licence A
Míra Škaloud - 3. místo Licence B
Honza Balaš - 5. místo Licence A

 

25. 10. 2017

Předposlední díl seriálu obstarali pořadatelé z Enduroklubu Semily a dějištěm se stal Benešov u Semil. Závody to byly velmi obtížné, o což se postaralo zejména počasí. Naši jezdci se ovšem bláta nezalekli a vedli si takto:

Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš
 
Děti do 65ccm:
6. Přéma Plucha
 
Licence A:
Honza Balaš 1. + 1.
Lukáš Kučera 3. + 3.
 
Licence B:
Mirek Škaloud 1. + 1.
Matěj Hanuš 3. + 9.
Roman Vydra 8. + nestartoval
Michal Hanuš 9. + 5.
Radim Kava 14. + 6.
Michal Kava 16. + 12.
 
Veteráni bez licence:
Jarda Šourek 1. + 2.
 
E1:
Martin Kastner 13. + 5.
 
E2:
Martin Horáček 6. + nestartoval
Adam Erlebach R + nestartoval
 
V celkovém hodnocení klubů zatím nejsou k dispozici oficiální výsledky, ale podle předběžného propočtu by AK Krakonoš Jilemnice měl navýšit náskok na druhé Semily na necelých 30 bodů.
O konečném pořadí rozhodne poslední podnik již tento víkend v Bozkově.
 

20. 10. 2017

V předvečer závodů v Benešově vám přinášíme slíbený report ze Mříčné.

Pro fotky od Míši Janouškové klikejte ZDE (sobota) a ZDE (neděle).

 

19. 10. 2017

Na reportáži ze závodů ve Mříčné se pracuje, tak zatím alespoň přehled výsledků našich jezdců:

Děti do 50ccm:
1. Ondra Baudyš
 
Děti do 65ccm:
1. Přéma Plucha
 
Licence A:
Honza Balaš 1. + 1.
Lukáš Kučera 3. + 2.

 
 
Licence B:
Matěj Hanuš 1. + 2.
Roman Vydra 2. + nestartoval
Mirek Škaloud nestartoval + 1.
Michal Hanuš 14. + 5.
Radim Kava 8. + 12.
Michal Kava 16. + 13.
 
Veteráni s licencí:
Míra Hanč R + nestartoval
 
Veteráni bez licence:
Jarda Šourek 1. + 1.
 
E1:
Martin Kastner 11. + 9.
Vojta Harcuba 19. + nestartoval
 
E2:
Adam Erlebach 4. + R
Tomáš Kuřík 12. + 7.
 
V celkovém hodnocení klubů jsme se vrátili do průběžného vedení a druhé Enduro Semily máme náskok 15 bodů.
 

15. 10. 2017

Neděle, babí léto, den jak vymalovaný, podzim rozehrál hru barev... A do toho motorky! No, co by si mohl fanda motosportu přát více? Dnes to prostě byla ve Mříčné taková závodní idylka. Trochu ji pokazil jen ranní závod dětí, kdy ustupující mlha a ranní rosa vytvořily pro nejmenší závodníky obtížné podmínky. Větší kluci, na pětašedesátkách, si s tím hravě poradili, ale menší padesátky měly problémy. Před všemi, kteří bojovali, je nutno smeknout!
To velcí závodníci si již užívali sluníčka. Na startu se jich sešlo 82 a vytvořili skvělou podívanou. Výsledky ze sobotního i nedělního klání najdete na webu seriálu.
Děkuji všem pořadatelům a pomocníkům, kteří nám pomohli s celým závodním víkendem!

 

14. 10. 2017

Tak máme za sebou první den závodů ve Mříčné. Ač bylo pod mrakem a sluníčko se začalo osmělovat až po dojezdu odpoledního závodu, tak bylo celkem teplo a hlavně bez deště. 
Dopolední závod tříd E1, E2 a E3 přilákal na start více než 80 jezdců, odpolední závod licencí, veteránů a pětaosmdesátek pak cca. 70 jezdců. A většina z nich si musela sáhnout hluboko do rezervoáru svých sil. Trať byla poměrně náročná a zejména v divácky nejvíce obsazeném místě, v bahnech, by hromada jezdců bez pomoci traťáků a dobrovolníků asi skončila. Fotky z dnešního dne od Motodejva najdete ZDE.
Zítra začnou v 9:00 svýmy závody děti, v 11:00 pak odstartuje nedělní závod - předpokládáme, že všechny třídy budou sloučeny do jednoho klání. O osudu bahen se rozhodne ráno...

 

13. 10. 2017

Nejnovější zprávy ze Mříčné:

 • Trať je kompletně připravená, na délku měří odhadem 6 - 7km, nejmenovaný předjezdec ji projel svižným tempem za cca. 15 minut. Odhadujeme, že špička licencí A by jedno kolo měla jet asi 12 minut. 
 • Dnes již nepršelo, osychá i pole. Prášit se určitě nebude, ale nebude ani přehnaně blátivo.
 • Na trati jsou divácky velmi atraktivní úseky, malá ochutnávka ve fotogalerii, kde najdete i nejnovější výtvory lidového umělce Mirka Urbance.
 • Příjezd je po delší cestě od Sytové, je označen šipkami. Cesta je po deštích místy blátivá, místy jsou kaluže, ale podklad je tvrdý a cesta zcela sjízdná. Prosíme o její dodržování, nevyjíždějte mimo - louky jsou podmáčené (odtud se nedostanete) a přilehlá pole zoraná.

 

12. 10. 2017

Jak to aktuálně vypadá ve Mříčné?
Dnes jsme natáhli většinu trati, zítra dotáhneme pole a vše propojíme. Po dopolední přeháňce již nepršelo a podklad snad už bude jen vysychat. Po lese to vypadá rozumně, povrch skoro na kostičky (vyjma určitých míst, kde je ale mokro celoročně). Největší problém je na polích po kukuřici. Tam je mokro a měkko. Uvidíme, co to provede ještě zítra, ale "motanice" na poli nečekejte. 
Pro diváky dobrá zpráva, v bahnech se pojede. Zde jsme trať protáhli na čerstvě vykácené plochy a určitě tu bude na co koukat.
Zítra přineseme další informace a snad i nějaké foto na ochutnávku...

 

11. 10. 2017

Po mnoha diskuzích přinášíme konečnou informaci a to, že závody ve Mříčné se o nadcházejícím víkendu BUDOU konat. Více se dočtete v rozhovoru s ředitelem závodu na webu seriálu KTM ECC.

 

5. 10. 2017

V sekci k letošnímu Memoriálu Oldy Nývlta, závodu seriálu KTM ECC, jsou vloženy nové informace a zejména časový rozpis. Vedle změny termínu se mění i program a po dohodě s pořadateli seriálu Motocrosscup se závod dětí posouvá na neděli.

 

5. 10. 2017

!!! POZOR ZMĚNA !!!

Vzhledem k vytrvalým dešťům a podmáčenému terénu dochází ke změně termínu závodů ve Mříčné. Závody se posouvají o týden na víkend 14. - 15. října.

 

2. 10. 2017

Seriál KTM ECC nyní nabírá zběsilé tempo. Zatímco náš klub je v plné přípravě na nadcházející víkend, tuto sobotu se jel závod seriálu ve Vysokém nad Jizerou.  Zatím ve zkratce výsledky našich borců:

Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš

Děti do 65ccm:
3. Přéma Plucha

Licence B:
10. Matěj Hanuš
12. Michal Hanuš 
21. Lukáš Vlk
22. Milan Macháček
25. Michal Kava
29. Radim Kava

Veteráni bez licence:
1. Jarda Šourek

E1:
8. Martin Kastner

E2:
4. Adam Erlebach
6. Martin Horáček
20. Tomáš Kuřík

V celkovém hodnocení klubů jsme neuhájili průběžné vedení a prozatím nám patří třetí příčka.

 

28. 9. 2017

Připravili jsme report z posledního letošního endura ve Mšeně. Vedle celkových výsledků našich borců se dozvíte, jak Mšeno hodnotí Milan Macháček z pohledu jezdce.

 

22. 9. 2017

Zřídili jsme ZDE na webu sekci k letošnímu Memoriálu Oldy Nývlta, který je třetím dílem seriálu KTM ECC 2017. Mimo plakátu tu naleznete informace o příjezdu do závodiště a v neposlední řadě časový rozpis závodů včetně pořadí startů v sobotu.

 

18. 9. 2017

Uplynulý víkend vyvrcholil seriál MMČR a PČR enduro. Stalo se tak v tradiční baště tohoto sportu, ve Mšeně. Pořadatelé si pro letošek připravili na trati novinku, divácky velice atraktivní test plný umělých překážek - extreme test. K tomu tradičně po jednom enduro a cross testu. Trať byla poznamenána předešlými dešti a tak v sobotu nebyla nouze o trestné minuty za pozdní příjezdy do časových kontrol.
Naši jezdci na startu samozřejmě nechyběli a ve výsledcích byli pěkně v popředí:

PČR E2:
Matěj Hanuš 1. + 1. (sobota + neděle)
Milan Macháček 4. + 6. (tomu se dařilo zejména na extremu)
 
PČR E3:
Vašek Bína 2. + 4. (v neděli podal heroický výkon, kdy i přes poruchu spojky takřka doslova dotlačil                                     motorku až do cíle)
Michal Kava 4. + 2.
Lukáš Vlk 7. + R (v neděli zul zadní pneumatiku)
 
V celkovém pořadí seriálu je z našich nejvýše Lukáš Vlk - 2. místo v PČR E3. Na ostatních výsledcích je znát neúčast na některých podnicích. A tak i přes znamenité výkony je Matěj Hanuš celkově třetí v PČR E2 a Michal Kava pátý v PČR E3.
 
Jak je zvykem, na poslední soutěži se jezdí i o primáty ve družstvech. AK Krakonoš postavil dvě v přeboru. Úspěšnější bylo družstvo AK Krakonoš Jilemnice II, které si ve složení Milan Macháček (E2), Vašek Bína (E3) a Tomáš Špatina (E2) dojelo pro bronz. Po sobotě sice kluci figurovali na druhém místě, ale po nedělních potížích s Vaškovou motorkou musí být kluci i tak navýsost spokojeni. Družstvo AK Krakonoš Jilemnice I jelo ve složení Matěj Hanuš (E2), Michal Kava a Lukáš Vlk (oba E3) a skončilo na čtvrté pozici.
 

17. 8. 2017

O víkendu 12. - 13. srpna se v Brodeslavech konalo další pokračování MMČR a PČR enduro. Zdejší soutěž je jednoznačně jednou z nejkvalitnějších u nás. I letos se mohli jezdci těšit na tři měřené testy v každém kole i náročné pasáže na přejezdech. Účast z našeho klubu byla tentokrát poněkud méně početná, zato ovšem hvězdná. Na podniku AČR se totiž letos poprvé objevil Honza Balaš a to v našem červeném dresu. A nikoho nenechal na pochybách, že rychlost mu rozhodně nechybí! V obou dnech vyhrál suverénně svou třídu E3 (v sobotu s více než dvouminutovým náskokem) a vpředu se držel i v absolutním pořadí. Dlouho vedl, ovšem nakonec mu těsně unikly stupně vítězů (absolutně byl v sobotu čtvrtý a v neděli pátý). No, kdybych byl v pozici manažera našeho trophy teamu pro nadcházející Šestidenní, asi bych měl z Honzova výkonu dost zamotanou hlavu...
V Brodeslavech si naši jezdci vedli takto:

MMČR E3:
Honza Balaš 1. + 1. (sobota + neděle)
 
PČR E2:
Milan Macháček 8. + nestartoval
 
PČR E3:
Lukáš Vlk 9. + 5.
Vašek Bína 10. + nestartoval

 

2. 8. 2017

Výsledkový servis:

MČR + PČR enduro Hrobčice, 22. - 23. července
V Hrobčicích startovala trojice našich zástupců, všichni v přeboru třídy E3. Zatímco v sobotu byla trať suchá, v neděli se po dešti proměnila v klouzačku. Naši jezdci si vedli velmi zdatně a všichni tři mohli pomýšlet na medaile. Tedy až na Vaška Bínu v neděli. To prošlápl zadní brzdu a v plné rychlosti havaroval. Naštěstí újmy došel pouze stroj, ale pro Vaška to byl konec. I přes to kluci medaile přivezli. Srovnali se takto:

PČR E3:
Lukáš Vlk 3. + 1. (sobota + neděle)
Michal Kava 4. + 2.
Vašek Bína 5. + R
 
Cross country Loukov, 29. - 30. července
Na přelomu prázdnin se jelo tradiční cross country, v sobotu dvojice a v neděli jednotlivci. Zástupce jsme měli v obou dnech. Ve dvojicích po čase opět navlékl rudý dres Jarda Křapka a ve dvojici s Tomášem Náhlovským si dojeli pro prvenství ve dvojicích Hobby. V této kategorii doplatili na technické problémy Martin Kastner s Tadeášem Danihelkou, když museli dojíždět na jednom stroji. V kategorii dvojic Profi B slavil prvenství Mirek Škaloud, který jel ve dvojici s Lukášem Dulebou. Na bronz se pak prosadila dvojka Matěj a Michal Hanušovi. Vysoko by byli i Roman Vydra s Adamem Erlebachem, ale Roman v posledním kole poškodil při pádu svůj stroj a musel odstoupit.
V neděli byla účast nejen našich jezdců výrazně slabší. V jednotlivcích Profi B uhájil před Matějem Hanušem prvenství Mirek Škaloud, mezi "hobíky" 4T si pro deváté místo dojel Martin Kastner.
 
Dvojice hobby:
1. Jaroslav Křapka + Tomáš Náhlovský
6. David Jirka + Michal Červa
54. Martin Kastner + Tadeáš Danihelka
 
Dvojice profi B:
1. Mirek Škaloud + Lukáš Duleba
3. Matěj Hanuš + Michal Hanuš
11. Milan Macháček + Tomáš Macháček
12. Michal Kava + Radim Kava
R Adam Erlebach + Roman Vydra
 
Jednotlivci profi B:
1. Mirek Škaloud
2. Matěj Hanuš
7. Radim Kava
 
Jednotlivci hobby 4T:
9. Martin Kastner
 
 
 
27. 6. 2017

O víkendu 17. - 18. června se ve Vysoké Peci uzavřel letošní šampionát MMČR a PČR endurosprintu. I na tomto finálovém podniku jsme měli své zástupce. Vedli takto:

PČR E2:
Milan Macháček 8. + 6.

PČR E3:
Lukáš Vlk 8. + 4.
Vašek Bína 5. + 5.

A protože to byl poslední podnik disciplíny, mrkněme se ještě na celkové pořadí. Největší radost nám udělali Matěj Hanuš = přeborník třídy E2 (byť musel poslední díl pro poruchu techniky vynechat) a Lukáš Vlk = vicepřeborník třídy E3.
Celkové pořadí všech našich jezdců, kteří do seriálu zasáhli:

PČR E1:
10. Radim Kava (jel pouze jeden podnik, ale zvítězil v obou dnech!)

PČR E2:
1. Matěj Hanuš 
8. Michal Hanuš
12. Roman Vydra (pouze jeden start, ale dvojité vítězství!)
16. Milan Macháček (pouze jeden start)

PČR E3:
2. Lukáš Vlk
6. Michal Kava (pouze dva starty)
17. Vašek Bína (pouze jeden start)

PČR licence C:
20. Tomáš Kuřík
37. Martin Kastner (oba shodně startovali jen ve dvou podnicích)

 

23. 6. 2017

Sice s velkým zpožděním, ale zato i s rozhovorem, vám přinášíme report z úvodního letošního podniku seriálu KTM ECC, tedy z Chuchelny, chcete-li z Kozákova. Onen rozhovor poskytl Míra Škaloud a podělil se nejen o své dojmy z Kozákova, ale také o závody motokrosu, své plány do bodoucna a nechybí ani pozvánka na dnešní start 24 hodinovky fichtlů v Bousově. A právě zde budeme mít vícenásobné zastoupení, když mimo Škaliho nastoupí i tým bratří Kavů.

 

6. 6. 2017

Stylově v úterý vám přinášíme výsledky našich borců z Úterý... Tedy z třetího letošního endurosprintu, který se konal právě v obci Úterý.

PČR E2:
Matěj Hanuš 2. + 1.
Michal Hanuš 9. + 5.

PČR E3:
Lukáš Vlk 4. + 3.

PČR licence C:
Martin Kastner 25. + 14.

 

18. 5. 2017

Víkend 13. - 14. května patřil endurosprintu v Dolním Hradišti. Jezdce i pořadatele provázela nepřízeň počasí a podmínky na trati tak byly velmi obtížné. Na startu nechyběla ekipa borců od Krakonoše a takto si kluci vedli:

PČR E1:
Radim Kava 1. + 1. (sobota + neděle)

PČR E2:
Matěj Hanuš 1. + 1.
Michal Hanuš 5. + 4.

PČR E3:
Lukáš Vlk 2. + 2.
Michal Kava 4. + 3.

PČR licence C:
Tomáš Kuřík 16. + 10.
Martin Kastner R + R

 

12. 5. 2017

Přinášíme rozhovor s Romanem Vydrou. Dozvíte se, co táhne Romana k motokrosu, jak se mu zatím "dařilo" a vrátíme se k úvodnímu endurosprintu ve Mšeně.

 

11. 5. 2017

Ještě vám dlužíme výsledky našich borců z úvodního podniku KTM ECC na Kozákově. Tak vězte, že nejlépe se dařilo Mírovi Škaloudovi, který po oba dny ovládl kategorii Licence B, byť mu zdatně sekundoval týmový kolega Matěj Hanuš. Velice povedený víkend prožili i Jarda Šourek s Lukášem Kučerou. Naopak smolařem byl Martin Horáček, který musel v sobotu pro technické problémy závod opustit z čelních pozic a v neděli nastoupit nemohl. 
Ale nyní již ucelený přehled výsledků:

Děti do 50ccm:
1. Ondra Baudyš

Děti do 65ccm:
2. Přéma Plucha

Licence A:
Lukáš Kučera 2. + 3. (sobota + neděle)

Licence B:
Míra Škaloud 1. + 1.
Matěj Hanuš 2. + 2.
Michal Hanuš 7. + 9.
Radim Kava 8. + R
Lukáš Vlk 13. + 0
Michal Kava 17. + 12.

Veteráni bez licence:
Jarda Šourek 2. + 1.

E1:
Martin Kastner 19. + 0
Vojta Harcuba R + 0

E2:
Adam Erlebach 7. + 0
Martin Horáček R + 0

V součtu šesti nejlépe bodujících jezdců klubu se AK Krakonoš Jilemnice dostal do těsného vedení v hodnocení týmů.

 

27. 4. 2017

Krátký report z letošního Drapák rodea obohacený o rozhovor s jeho vítězem Honzou Balašem. A možná, že nám Honza něco poodhalil i ze svých plánů do budoucna... wink

 

25. 4. 2017

AK Krakonoš Jilemnice slaví obrovský úspěch na Drapáku!
"Český Erzberg", kultovní Drapák rodeo v Petříkovicích měl letos na startu i dva zástupce v červených dresech Krakonoše. Oba jeli mezi úplně nejlepšími ve třídě ELITE. Míra Škaloud obsadil v pátečním prologu 21. příčku, v sobotním programu si polepšil na 17. místo a v neděli to završil 14. pozicí. V součtu ho to vyneslo na konečné 14. místo. Ještě lépe, vlastně úplně nejlépe, si vedl Honza Balaš. V pátečním prologu se sice musel sklonit před uměním specilisty na extrémní závody Davidem Cypriánem a dokončil o 4 sekundy za ním na druhé příčce, ale v sobotním i nedělním klání již přemožitele nenašel a zaslouženě zvítězil!

 

19. 4. 2017

Velikonoční víkend si nejen naši jezdci zpestřili prvním endurosprintem, který se konal ve Mšeně. V MMČR jsme bohužel opět nikoho na startu neměli, zato v PČR jsme měli hned několik kandidátů na příčky nejvyšší. Mimo těch, kteří se představili již před týdnem na startu endura, přibyli další borci. Patřil k nim i, pro letošní sezonu motokrosař, Roman Vydra, rychlíci Michal Hanuš a Radim Kava, či dvojice v Licencích C. Nakonec si dojeli pro následující výsledky:

PČR E2:
Roman Vydra 1. + 1. (sobota + neděle)
Matěj Hanuš 2. + 2.
Michal Hanuš 10. + 5.
Radim Kava 14. + 10.

PČR E3:
Michal Kava 8. + 8.
Lukáš Vlk 10. + 6.

PČR C:
Tomáš Kuřík 21. + 9.
Martin Kastner 40. + 16.

 

10. 4. 2017

Uplynulý víkend byl ve znamení prvního letošního podniku mistrovství a přeboru ČR v klasickém enduru. Pořadatelé v Uhlířských Janovicích připravili opravdu výživnou soutěž, která dala všem zúčastněným pořádně zabrat. Již tak obtížnou trať ještě vyšperkovalo počasí.

Na startu nechybělo kvarteto našich jezdců. Nejlépe si vedl Matěj Hanuš, který letos jede přebor ČR ve třídě E2. Po oba dny nenašel přemožitele a vždy suverénně zvítězil s více než šesti minutovým náskokem. Stejnou třídu jel i Milan Macháček. Ten dokončil sobotu na deváté pozici, byť dojížděl s bolestmi zad pod prášky. V neděli již jej bolesti natolik omezovaly, že po druhém kole musel odstoupit. Mezi mladšími veterány si Míra Hanč (i přes nějaké ty pády a zranění) dojel pro dvě sedmá místa. Poprvé se v našem týmu přestavil Lukáš Vlk. Ten jezdí přebor třídy E3. V sobotu i přes bolestí kyčle dokázal bodovat sedmým místem. Neděli začal famózně. První čtyři testy dokončil na třikrát na druhém a jednou na třetím místě. Pak ale přišla série pádů, další zranění a konec.

Hned příští víkend začíná také seriál endurosprintu. Tak doufejme, že se kluci stihnout dát dohromady a ve Mšeně si vyjedou další body. Každopádně se na sprint chystají i další naši jezdci.

 

1. 3. 2017

Pro jezdce i příznivce seriálu KTM ECC máme bohužel špatnou zprávu. Úvodní podnik v Kunčicích nad Labem se neuskuteční. Jeden z vlastníků pozemků nám na poslední chvíli odmítl dát souhlas. Bohužel bez toho nejsme schopni zokruhovat trať a nezbývá nám, než závody zrušit.

 

23. 2. 2017

Kalendář se rozrostl o podniky seriálu Motocross cup.

 

2. 2. 2017

Do kalendáře byly přidány termíny závodů seriálu KTM ECC.

 

31. 1. 2017

Opět se pozměnil kalendář. A tentokrát se to týká námi pořádaného úvodního podniku KTM ECC v Kunčicích nad Labem. Vlivem termínové kolize jsme museli ustoupit a závod posunout již na začátek dubna. Dále jsou doplněny termíny pro Enduro hunters a CC v Loukově.

A byť jsou naši jezdci již v plné přípravě na následující sezonu, tak, než se naplno rozjede, jsme zmapovali průběh té loňské v enduru. 

 

14. 1. 2017

Máme tu další verzi kalendáře na letošní sezonu. Doplněny jsou termíny MMČR a PČR enduro a endurosprint. Vězte, že se jedná o 4 endura a 4 sprinty, přičemž do celkového hodnocení endura se počítají výsledky všech osmi podniků a k tomu samostatně bude vyhlášen i seriál endurosprintu. 

 

8. 1. 2017

Do kalendáře přibyla dvě endura a dva sprinty - oba součástí MMČR + PČR (pod hlavičkou AČR).

 

7. 1. 2017

Kalendář pro nadcházející sezonu prošel drobnou modifikací.

 

29. 11. 2016

Již ne úplně aktuální, přesto jistě ne nezajímavá, reportáž z finálového podniku seriálu KTM ECC 2016, tedy  ze závodů v Jilemnici - Mříčné.

 

24. 11. 2016

V sekci Kalendáře závodů 2017 je první nástřel kalendáře na příští sezonu. Zatím čítá podniky MS, ME, CAMSu a také podnik v Kunčicích nad Labem!

 

14. 11. 2016

Druhý den jilemnicko - mříčenských závodů byl poznamenán mrazem. Podmračená obloha se v noci prothala a, ač diváky i účastníky v neděli přivítalo sluníčko, mrzlo až praštělo. Zem byla zmrzlá dost hluboko a tak se jelo na ledu. Start krátce po půl jedenácté přivítal 61 odvážlivců. Někteří sice jeli jakoby nic, ale většina se s těžkými podmínkami dost trápila. Nakonec to ale dopadlo dobře a zdravotní služba nemusela vyjíždět.

A jak si za celý víkend vedli naši borci?

Licence A:
Roman Vydra - 5. + 5. (sobota + neděle)
Míra Škaloud - 6. + nestartoval
Michal Kava - 12. + nestartoval
 
Licence B:
Michal Hanuš - 7. + 5.
Milan Macháček - 9. + nestartoval
Radim Kava - nestartoval + 7.
 
Veterán Licence:
Míra Hanč - 2. + 2.
 
E1:
Tadeáš Danihelka - 7 + nestartoval
Martin Kastner - 13 + nestartoval
 
E2:
Martin Horáček - 7. + nestartoval
Tomáš Macháček - 10. + 10.

Tomáš Kuřík - 11. + nestartoval
 
E3:
Tomáš Holec - 3. + 2.
 
85ccm:
Vojta Harcuba - 3. + nestartoval

 
Děti do 50ccm:
1. Ondra Baudyš
 
Děti do 65ccm:
7. Přéma Plucha
 
V hodnocení klubů skončil AK Krakonoš na celkové 3. příčce.
 

12. 11. 2016

První den Memoriálu Oldy Nývlta, finále KTM ECC 2016, máme zdárně za sebou. Navzdory všem obavám se přihlásilo do závodu celkem 103 jezdců "dospělých" a 13 dětí. Vzhledem k počtu startujících byl vypsán jeden společný závod se startem po desáté hodině. Jezdci si dle ohlasů trať pochvalovali, počasí vydrželo slušné, prostě pěkné závody. 
Výsledky soboty, včetně průběžných výsledků, najdete na webu seriálu.
Na neděli by mělo podle předpovědi opět ráno přimrznout (-3°C), během dne se teploty přehoupnou nad nulu a má být polojasno až slunečno. Přejímka opět od 7:30 hod. do 9:00 hod., start společného závodu v 10:30 hod. Děkujeme a budeme se těšit!

 

11. 11. 2016

Jak to aktuálně vypadá?

Dobře. Sníh během dne roztál a předpověď na zítra slibuje, po ranních mrazících, teploty okolo nuly a slunečno.
Trať je vytýčená, zatím je (po sněhu) mokro, ale jen površku. Aktuálně je -1°C, nebe podmračené, takže výrazný pokles teplot se neočekává. 
Stánky jsou rovněž připravené a od rána vám budou k dispozici. Nyní v depu již nocují v karavanech první závodníci.

Ráno od 7:30 hod. přejímka, budeme se těšit!

 

10. 11. 2016

Aktuální info k finálovému podniku KTM ECC:

ZÁVODY BUDOU!

Předpověď počasí slibuje ustávání srážek (sněžení), v pátek teploty nad nulou, o víkendu teploty okolo nuly a raní mrazíky. Z tohoto důvodu dochází ke změně časového harmonogramu. První sobotní závod odstartuje o hodinu později, tedy v 10:00 hod. A pokud vás, které odradí počasí, bude hodně; lépe řečeno, pokud bude počet přihlášených jezdců natolik malý, že se všichni vejdeme na trať, tak budou oba závody sloučeny už v sobotu. 
Další změna se týká závodu dětí. Ten se uskuteční v sobotu ve 13:00 hod.
Pro přehlednost mrkněte do časového harmonogramu.
Děkujeme za pochopení.

 

4. 11. 2016

Na seriálových stránkách je rozhovor s upřesňujícími informacemi ohledně nadcházejícího finále a příjezdu do prostoru závodiště.

 

2. 11. 2016

V sekci Memoriál Oldy Nývlta/2016 přidány nové informace ohledně příjezdu do závodiště a časový rozpis celého víkendu.

 

26. 10. 2016

Tak už se nám to blíží. Co? Přece finále seriálu KTM ECC! Jakožto jeho pořadatelé jsme opět připravili samostatnou sekci k již IX. Memoriálu Oldy Nývlta ZDE na webu. Jako obvykle, zase budeme postupně doplňovat informace. Dnes tedy základní info, ale především anketa!

 

5. 10. 2016

Opět jeden z chybějících reportů, tentokrát ze snad předposledního závodu letošního seriálu KTM ECC v Benešově u Semil.

 

29. 9. 2016

Trochu nestíháme dodávat reportáže ze závody nabitého podzimu. Tak prosíme o strpení, ono na ně dojde... Nyní jsme vložili report z MMČR enduro ve Mšeně. Jeho součástí je i rozhovor s Mírou Škaloudem.

 

27. 9. 2016

Týden po Bozkově se příznivci seriálu KTM ECC sešli znovu, tentokráte na pomezí Benešova u Semil a Příkrého. Pořadatelé přiúravili opravdu dlouhou a rychlou trať. Moc je ale nepodpořilo počasí, neboť se po oba závodní dny hrozivě prášilo a to mělo za následek množství pádů a bohužel také zranění. 
Náš tým si to v tomto ohledu nyní opravdu "vyžírá"... Po dvou zraněních v Bozkově skončili v nemocnici další dva naši jezdci. Nejprve v sobotu si poranil pánev Radim Kava a v neděli pak musel být vrtulníkem transportován do nemocnice Radek Havlíček. Po děsivých prognózách přímo na závodišti začínají přicházet trochu optimističtější zprávy. Všem našim zraněným přejeme brzské uzdravení!

A nyní k výsledkům v Benešově:

Licence A:
Honza Balaš - 1. + 1. (sobota + neděle)
Matěj Hanuš - 14. + 11.
Michal Kava - 24. + 16.
Roman Vydra - 18. + nestartoval
Vašek Bína - 22. + nestartoval
 
Licence B:
Michal Hanuš - 11. + 11.
Adam Erlebach - 12. + 12.
Radim Kava - R. + nestartoval
Milan Macháček - R + nestartoval
 
Veterán Licence:
Radek Havlíček - 2. + R
 
Veterán Hobby:
Jirka Salač - nestartoval + 3.
 
E2:
Martin Horáček - 6. + 3.
Tomáš Kuřík - 29. + 12.
 
E3:
Tomáš Holec - 7. + 11.
David Jirka - 3. + nestartoval
 
85ccm:
Pavel Jindřišek - 7 + 7.
Vojta Harcuba - R + 5

 
Děti do 50ccm:
2. Ondra Baudyš
 
Děti do 65ccm:
5. Přéma Plucha
 

22. 9. 2016

Tento víkend pokračuje seriál KTM ECC závody v Benešově u Semil. Podle původního kalendáře to měl být poslední podnik, ale nebude. AK Krakonoš totiž za zrušený nedělní závod v Kunčicích chystá náhradní podnik v tradiční lokalitě na pomezí Jilemnice, Mříčné a Peřimova. Termín jsme stanovili na polovinu listopadu, 12. - 13. 11., tak doufejme, že nás podrží vládce hor Krakonoš a nebudeme muset měnit disciplínu za běh na lyžích smiley

 

21. 9. 2016

Seriál KTM ECC nabral rychlý spád. O víkendu hřměly motory v Bozkově při třetím díle a hned následující víkend se znovu sejdeme, tentokráte na pomezí Benešova u Semil a Příkrého. 
Ale nyní do Bozkova. Z pohledu AK Krakonoš byl podnik poznamenán neúčastí některých našich elitních borců a bohužel i zraněními. V sobotu si Jarda Šourek zlomil klíční kost a v neděli si Míra Hanč přivodil zranění nohy. Veliká škoda, oba jsou to rychlíci a v průběžných pořadích jejich tříd patřilo oběma třetí místo.
To mělo samozřejmě i zásadní vliv na průběžné hodnocení klubů. Po Bozkově jsme z vedení klesli až na třetí místo. Ale neklesáme na mysli! Sezona ještě nekončí, na druhou Lhotku ztrácíme 3 bodíky a na vedoucí Semily bodů 12. Ještě budeme bojovat!

A takto si naši kluci vedli v Bozkově:

Licence A:
Honza Balaš - 3. + 2. (sobota + neděle)
Mirek Škaloud - 8. + 3.
Matěj Hanuš - 21. + 9.
Michal Kava - 25. + 14.
Roman Vydra - 26. + 10.
Vašek Bína - R + 15.
 
Licence B:
Michal Hanuš - 11. + 6.
Radim Kava - 12. + 11.
Milan Macháček - nestartoval + 10.
 
Veterán Licence:
Míra Hanč - 3. + R
 
Veterán Hobby:
Jarda Šourek - R + nestartoval
 
E2:
Tomáš Kuřík - 17. + nestartoval
 
E3:
Tomáš Holec - 5. + 7.
 
85ccm:
Pavel Jindřišek - R + nestartoval
Vojta Harcuba - R + nestartoval

 
Děti do 50ccm:
1. Přéma Plucha
4. Ondra Baudyš
 
Děti do 65ccm:
8. Přéma Plucha
 
 

3. 9. 2016

Počtěte si reportáž ze druhého podniku KTM ECC ve Vysokém nad Jizerou obohacenou o rozhovor s leaderem průběžného pořadí kategorie E3 Tomášem Holcem.

 

31. 8. 2016

Nášup výsledků za poslední dva víkendy. 

KTM ECC Vysoké nad Jizerou:

Licence A:
1. Honza Balaš
8. 
Mirek Škaloud
12. Matěj Hanuš
22. Michal Kava
R - Lukáš Kučera (spojka)

Licence B:
9. Michal Hanuš
11. 
Radim Kava
12. Adam Erlebach

Veterán Licence:
2. Míra Hanč

Veterán Hobby:
3. Jarda Šourek
6. Jirka Salač

E1:
12. Tadeáš Danihelka

E2:
R - Tomáš Kuřík

E3:
3. Tomáš Holec

Děti do 50ccm:
1. Přéma Plucha
3. Ondra Baudyš

Děti do 65ccm:
6. Přéma Plucha


MMČR enduro Mšeno:

MMČR E3:
Lukáš Kučera - 3. + 3.
Mirek Škaloud - 10. + 8.
Michal Kava - 12. + 13.
Vašek Bína - R + 12.

PČR E2:
Milan Macháček - 8. + nestartoval

PČR VET1:
Radek Havlíček - 2. + 2.

MMČR enduro družstev:
7. AK Krakonoš Jilemnice (Lukáš Kučera + Mirek Škaloud + Michal Kava)

 

17. 8. 2016

Minulý víkend hostil v Liblíně první letošní podnik klasického endura, celkově čtvrtý podnik seriálu MMČR a PČR enduro pod hlavičkou AČR. Jednalo se o soutěž, která, co se obtížnosti trati týče, měla evropské parametry. Našich jezdců se tentokrát na startu sešlo o něco méně a bohužel vlivem technických problémů a zranění jich bylo i málo v cíli. Dosáhli těchto výsledků:

MMČR E3:
Lukáš Kučera - 4. + 4.
Mirek Škaloud - 9. + 8.
Michal Kava - R. + 11.
Vašek Bína - R. + R.

PČR E2:
Milan Macháček - R. + R

PČR VET1:
Radek Havlíček - 2. + 2.
Míra Hanč - 7. + R.

 

13. 8. 2016

První srpnový víkend byl ve znamení tradičního cross country v Loukově. Jako vždy se v sobotu jely dvojice a v neděli pak jednotlivci. Naši jezdci na startu samozřejmě nechyběli a vedli si takto:

Dvojice Profi A:
2. Honza Balaš + Kryštof Kouble
4. Lukáš Kučera + Matěj Hanuš
12. Michal Kava + Tadeáš Danihelka

Dvojice Profi B:
4. Michal Hanuš + Radim Kava
6. Milan Macháček + Adam Erlebach

Dvojice Hobby:
9. Jarda Šourek + Vokřínek
19. Martin Horáček + Jan Jirouš
27. David Jirka + Vojtěch Rylich
R. Pavel Jindřišek + Vojta Harcuba

Dvojice Veterán:
3. Miroslav Hanč + Radek Havlíček

Jednotlivci Profi A:
2. Honza Balaš

Jednotlivci Profi B:
5. Michal Hanuš
9. Radim Kava

Jednotlivci Hobby 2T:
3. Martin Horáček

Jednotlivci Hobby 4T:
2. Jarda Šourek

 

4. 8. 2016

Minulý víkend pokračoval seriál ME enduro třetím podnikem v Lotyšském Ogre. Tentokrát z našich jezdců startoval pouze Lukáš Kučera (kategorie E3). Lukášovi se celkem dařilo, když po oba dny dokázal skončit na bodovaných příčkách. V sobotu dojel 12. a v neděli si polepšil na 10. příčku. V celkovém hodnocení mu patří prozatím 14. pozice. V seriálu je teď dlouhá pauza, neboť další, a současně poslední podnik ME, se koná až koncem října v Holandsku.

 

23. 7. 2016

Pokud jste náhodou nebyli minulý týden na oslavách 70. výročí založení AK Krakonoš Jilemnice, můžete si o průběhu celého dne přečíst ZDE.

Obrazový materiál od Míši Janouškové pak naleznete ZDE.

 

17. 7. 2016

Přinášíme rozsáhlou fotogalerii ze včerejších oslav 70. výročí založení našeho klubu.
Dle reakcí i počtu návštěvníků se jednalo o povedenou akci.
Děkujeme všem účastníkům, pomocníkům i firmám Zdeněk Hanuš (stavba extrem testu) a Strombuch (zapůjčení Pragy V3S).

 

15. 7. 2016

Přidáno několik fotografií z dnešních příprav na oslavy výročí založení klubu. Exhibiční paralelní extrem enduro bude opravdu výživný a pro diváky hodně koukatelný! Připraveny jsou rovněž výstavky v klubovně. I tady bude na co koukat!

 

11. 7. 2016

Zveřejněn orientační harmonogram oslav 70. výročí založení AK Krakonoš.

 

9. 7. 2016

ZDE na stránkách je zřízena sekce k oslavám 70. výročí našeho klubu. Těšit se můžete na řadu zajímavých ukázek, na paralelní exhibiční extrem enduro závod, stunt ride show, různé soutěže pro děti i dospělé a skvělé občerstvení a posezení.

 

6. 7. 2016

Současně s mistrákem ve Vysoké Peci se konal jeden kultovní podnik v Dolním Bousově. Jednalo se o Fichtl mazec, tedy 24 hodinovku v sedlech těchto nesmrtelných strojů. Vlajka startérova vylétla k nebi v pátek 24. 6. úderem 17. hodiny. Start byl stylem Le Mans a tak po krátkém sprintu pilotů už se hnala na trať bezmála stovka fichtlů. Ty byly rozděleny do dvou kategorií, Klasik a Speciál.
Pod vlajkou AK Krakonoš startoval stroj spocifikace Klasik. Prvním jeho pilotem a současně majitelem byl Jiří Janoušek, dále se za řidítky střídali Tadeáš Danihelka a bratrská dvojice Michal a Radim Kavovi. Na vše pak dohlížel hlavní mechanik a mentor Jakub Řéža Řežábek. Bohužel začátek jim příliš nevyšel a hned zkraje museli řešit technické potíže. Tím nabrali velikou ztrátu. Ale vše se podařilo vyřešit a dojet až do cíle. Tam byli klasifikováni na 68. místě celkvově, v redukovaném pořadí kategorie Klasik to pak byla 48. příčka.
Na celou akci dohlížela, s fotoaparátem v ruce, Míša Janoušková. Jejími snímky se můžete potěšit ZDE.

 

4. 7. 2016

Poslední červnový víkend byl ve znamení druhého letošního podniku seriálu MMČR a PČR enduro. Ve Vysoké Peci u Chomutova se jel endurosprint. Podrobnější informace určitě přineseme, zatím alespoň výsledky našich jezdců.

MMČR E1:
Matěj Hanuš - R (sobota) + 14. (neděle)

MMČR E2:
Roman Vydra - R + 7.

MMČR E3:
Lukáš Kučera - 5. + 4.
Mirek Škaloud - 7. + 7.

 

13. 6. 2016

Zajímá vás, jak se letos závodilo Mírovi Škaloudovi na Erzbergu? Pak klikněte ZDE, Škali se s námi podělil o své zážitky.

 

2. 6. 2016

Do hlavního závodu letošního Erzberg rodea startoval Mirek Škaloud ze druhé řady se startovním číslem 99. Projel 13 checkpointů a v cíli byl klasifikován na 73. místě! To znamená, že Škali dokázal vylepšit své maximum a současně se stal druhým nejlepším čechem v závodě!
Míra slíbil, že sepíše report. Tak se těšme.

 

27. 5. 2016

Míra Škaloud se ozval z Erzbergu:
"Máme za sebou prolog, podle výsledků jsem 88. z 1800 jezdců. Na první řadu (50 jezdců) mi chybí 17 vteřin. Byl strašný prach. Teď zapršelo. Zítra máme druhý pokus v prologu, povrch je ideální. Tak uvidíme."

 

26. 5. 2016

Menší nášup informací.

Přinášíme report z endurosprintu v Bílině včetně rozhovoru s Milanem Macháčkem. Další sprint se měl konat tento víkend v polské Bogatynie, ale pro neshody s tamní federací byl odvolán.

Fotky z Bíliny od Míši Janouškové ze soboty a z neděle.

Ovšem závody o víkendu budou a to u našich jižních sousedů, tedy v Rakousku. Pojede se 22. ročník Erzberg rodea a na jeho startu nebude chybět náš Mirek Škaloud! Ten slíbil podávat informace, tak sledujte stránky.

Uplynulý víkend, tak ten patřil podniku Enduro hunters v Uhách. Na startu bylo i několik našich kluků, kteří dopadli takto. V sobotu v hobby dvojicích bohužel Tomáš Holec s Martinem Horáčkem nedokončili. Chuť si zpravili v neděli v jednotlivcích, kdy Martin byl 5. a Tomáš 6. Naši licenční jezdci jeli pouze v sobotu. V Profi A si výtečně vedl Roman Vydra, který porazil i některé reprezentanty a získal bronz. Do desítky se prosadil i Matěj Hanuš, skončil devátý. V Profi B vybojoval Michal Hanuš 7. místo.

 

16. 5. 2016

O víkendu se rozjel i český mezinárodní mistrák (pod hlavičkou AČR) v enduru. Prvním podnikem byl endurosprint v Bílině a samozřejmě s účastí jezdců od Krakonoše. Než někoho vyzpovídáme v reportáži, přinášíme alespoň přehled výsledků našich borců.

MMČR E1:
Matěj Hanuš - 14. (sobota) + 16. (neděle)

MMČR E2:
Roman Vydra - 7. + 7.

MMČR E3:
Lukáš Kučera - 4. + 4.
Mirek Škaloud - 6. + 6.
Michal Kava - 11. + 10.

PČR E1:
Radim Kava - 7. + 8.

PČR E2:
Milan Macháček - 6. + R (zranění)
Michal Hanuš - 7. + 5.

PČR VET1:
Míra Hanč - 7. + 4.

MOTOAKADEMIE - závod dětí do 65ccm:
Přéma Plucha - 3. (1. jízda) + 4. (2. jízda) = 3. celkově

 

6. 5. 2016

Máme pro vás ještě jeden "rozhovor", tedy spíše fotoreportáž. Je od Karla Šrytra, který nám popsal svůj první letošní start v motokrosu a připojil množství vydařených fotografií.

 

4. 5. 2016

Na stejné otázky okolo začátku seriálu ME enduro jako před časem Roman Vydra nám odpověděl i Míra Škaloud. V rozhovoru se dočtete, jak viděl první dva podniky ze svého pohledu a jak si dojel pro premiérový evropský bod.

 

21. 4. 2016

Ve shonu okolo pořádání závodů v Kunčicích nebylo moc prostoru věnovat se prvním dvěma podnikům ME enduro, tak se k nim vraťme alespoň teď. O zhodnocení nejen svého působení jsme v krátkém rozhovoru požádali Romana Vydru.

 

15. 4. 2016

Přinášíme reportáž z námi pořádaného úvodního podniku seriálu KTM ECC v Kunčicích nad Labem.

 

11. 4. 2016

Než se dostaneme k reportáži z úvodního podniku KTM ECC v Kunčicích, připravili jsme ucelený přehled o výsledcích našich jezdců:

Licence A:
2. Honza Balaš
3. Lukáš Kučera
16. Roman Vydra
17. Matěj Hanuš
21. Michal Kava
22. Vašek Bína
R - Mirek Škaloud (zutá zadní pneu)

Licence B:
2. Michal Hanuš
6. Adam Erlebach
17. Milan Macháček
R - Radim Kava (požár motocyklu)

Veterán Licence:
1. Jan Unger
3. Radek Havlíček
4. Míra Hanč

Veterán Hobby:
4. Jarda Šourek

E1:
8. Tadeáš Danihelka
31. Martin "Řízek" Kastner

E2:
8. Tomáš Macháček
18. Martin Horáček

E3:
2. Tomáš Holec

85ccm:
4. Pavel Jindřišek

Děti do 50ccm:
1. Přéma Plucha
2. Ondra Baudyš
4. Matyáš Rek

Děti do 65ccm:
3. Přéma Plucha

 

10. 4. 2016

Po včerejším burácení motorů zůstala dnes lokalita kolem Kunčic nad Labem ztichlá. Na vině je počasí. Bohužel včerejší déšť byl trvalého charakteru, propršelo celou noc a nepolevilo ani ráno. Po pečlivém zvážení všech možností (od zkrácení časového limitu po nucené zkrácení nesjízdné trati) jsme se rozhodli závod zrušit. Toto rozhodnutí kvitovala i většina v Kunčicích nocujících závodníků. Rozhodnutí to nebylo jednoduché, ale i vzhledem k zachování možnosti pořádat zde další ročníky závodů, bylo nevyhnutelné.
Výsledky jsou tedy pouze ze soboty, naleznete je ZDE.
Fotografové se opět činili, jejich "úlovky" najdete po kliknnutí na jméno: Míša Janoušková Hobby, Míša Janoušková Licence, Motodejv Děti, Motodejv Hobby, Motodejv Licence, Motohelen, Martina Hlavová, Terez Bujárková Hobby, Terez Bujárková Licence.

 

9. 4. 2016

Tak už to vypuklo! První den úvodního podniku osmého ročníku seriálu KTM ECC je za námi. V sobotu se v Kunčicích nad Labem sešla velmi početná účast. V součtu dopoledního a odpoledního závodu trať okusilo 206 závodníků a k tomu ráno ještě 16 dětí. Počasí úplně nevyšlo, na nádherné dny z počátku tohoto týdne můžeme jen vzpomínat. Bylo poměrně chladno a deštivo. Závod dětí a dopolední rozjížďka se odjely ještě relativně bez deště. Zato na odpolední závod se rozpršelo ještě před startem a na chvíli přestalo až po dojezdu. Na zítra by se mělo počasí vylepšit, tak uvidíme. Necháme se překvapit. 
Výsledky prvního dne zatím nemám k dispozici, tak alespoň ochutnávka fotografií.

 

2. 4. 2016

Dnes proběhla brigáda na přípravu trati v Kunčicích n. L.. Pracovalo se zejména na nových úsecích. Co můžeme prozradit? Těšte se na pěkné endurové úseky, obnovené lesní cestičky, jeden "maličko" podmáčený úsek a zejména na poctivé prodloužení trati. Jako malou ochutnávku vám přinášíme fotogalerii z dnešních příprav.

 

1. 4. 2016

Již příští víkend odstartuje letošní ročník seriálu KTM ECC. O první podnik se opět postará AK Krakonoš Jilemnice, bude se konat v Kunčicích nad Labem. Proto jsme ZDE na webu vytvořili samostatnou sekci pro tento podnik obsahující časový harmonogram, mapku s příjezdem k depu i krátké info k trati samotné. Průběžně přidáme foto z příprav a další detaily k závodu.

 

28. 3. 2016

Máme za sebou druhý podnik ME, který tentokráte hostilo francouzské městečko Brioude. Trať prý byla o trochu méně náročná než na předchozím podniku v Itálii, ale o žádnou procházku růžovým sadem se opravdu nejednalo. V sobotu na jezdce dohlíželo pěkné slunečné počasí, v neděli od rána pršelo, ale během dne se vyčasilo.
Největším naším smolařem se stal Míra Hanč. Měl kolizi se stromem a i když osobně ji zdravotně ustál bez újmy, motocykl ne. Z proraženého víka unikl olej a Míra zadřel. To se stalo v průběhu druhého ze třech sobotních kol. Takže Míra cíl neviděl a v neděli nastoupit nemohl.
Rovněž Roman Vydra si na trati "užil" své. Zamotal se do ohradníku, který byl pod proudem. Ze zajetí elektrických šoků jej vyprostil až jeden ze soupeřů. Jinak ale Roman zajel solidně. Ze sobotní 19. příčky se druhý den zlepšil na na 17. místo a výrazně snížil svůj odstup na jezdce před sebou.
Mirek Škaloud se může radovat ze svého prvního bodu z ME. Vybojoval jej v neděli, kdy dojel 15. V sobotu dokončil na 17. pozici. Podle svých slov si Francii užil daleko více než první soutěž.
Pozici nejrychlejšího jezdce z naší čtveřice potvrdil i zde Lukáš Kučera. Tomu se tentokrát podařilo bodovat po oba dny. Sobotní 14. příčku v neděli o jedno místečko vylepšil a dojel tedy 13.

 

27. 3. 2016

Trochu teď opusťme svět závodů. Dnes je to totiž rok, co nás navždy opustil náš velký kamarád a srdcař Tomáš Kubát. Čas sice plyne a měl by zacelit rány, které nám jeho odchod způsobil. Ale vzpomínky na Tomika jsou stále velice živé a jeho nepřítomnost příliš citelná...

 

25. 3. 2016

Již zítra ráno se čtveřice našich jezdců postaví na start druhého podniku letošního seriálu Mistrovství Evropy enduro, který se koná ve Francii. Budou to Lukáš Kučera a Míra Škaloud ve třídě E3 senior, Roman Vydra v E2/E3 Junior a Míra Hanč v kategorii Veterán. Tak jim držme pěsti!

 

15. 3. 2016

Nejen naši borci mají za sebou první podnik letošního ME enduro. Pořadatelé připravili náročnou trať, snad se všemi druhy terénů. Navíc poslední časovku hodně našponovali a tak nebyla nouze ani o tvrdé minuty. Z našich si nejlépe počínal Lukáš Kučera v kategorii E3. V sobotu mu o kousíček utekly body, když dojel 16. V neděli si polepšil na 14. místo a získal tak první letošnní evropské bodíky. To Roman Vydra si na body musí ještě počkat. V nabité třídě Junior E2/E3 po sobotní 21. příčce poskočil v neděli na 17. pozici. Škoda, k bodům nebylo daleko, ale pro Romana to bylo především hafo nových zkušeností. I Mirkovi Škaloudovi se podařilo v neděli dojet lépe, když zaznamenal progres z 25. na 21. místo. Náš nejzkušenější, tedy Míra Hanč, si v neděli sáhnul na bodík za 15. pozici, první den dokončil jako 17. 

Několik fotografií nelznete ZDE (autorem je Verva racing).

 

8. 3. 2016

Sezona se začíná rozjíždět. A pro čtveřici našich jezdců pěkně zostra. Již zítra totiž vyráží do Itálie vstříc prvnímu podniku Mistrovství Evropy enduro. Zde se představí se startovním číslem 320 Roman Vydra, #422 Lukáš Kučera, #427 Míra Škaloud a #519 Míra Hanč. Tak jim držme pěsti!

 

2. 3. 2016

O další doplnění kalendáře se postaraly termíny podniků seriálu KTM ECC. Datum u Vysokého nad Jizerou bude hodně záviset na klimatických podmínkách a může se ještě změnit. Proto jej zatím berte s rezervou.

 

23. 2. 2016

Další doplnění kalendáře pro nadcházející sezonu. Tentokráte o podniky cross country AČR. Ty budou opět vypsány jako Přebor ČR, přičemž pravděpodobně poslední dva podniky budou i jako MMČR.
Přibyly také podniky pořádané Endurem Martinice, tedy Uhy a Loukov.

 

18. 2. 2016

Do kalendáře pro sezonu 2016 jsou doplněny termíny podniků MMČR a PČR enduro a endurosprint, tedy podniky AČR.

 

13. 2. 2016

Přinášíme první ucelený kalendář letošních závodů. Zatím tedy bez šampionátů pod hlavičkou AČR, zato s prvním podnikem KTM ECC 2016! Ano, AK Krakonoš pro vás opět připravuje závody v Kunčicích nad Labem v termínu buď 9. - 10. dubna nebo 16. - 17. dubna. O lokalitě v Jilemnici/Mříčné se zatím jedná...

 

4. 2. 2016

Poslední vzpomínkou na loňský rok bude hodnocení uplynulé sezony disciplíny endurosprint, tedy šampionátu MMČR a PČR konaného pod hlavičkou AČR.

 

21. 1. 2016

Pokračujeme v hodnocení uplynulé sezony, dnes na téma enduro 2015. Počtěte si o českém mistráku a přeboru, ale i o šestce a evropském šampionátu.

 

11. 1. 2016

Než se nám rozběhne nadcházející sezona, zavzpomínejme ještě ještě na tu minulou. Dnes přinášíme článek s hodnocením seriálu KTM ECC 2015, samozřejmě z pohledu našeho klubu.

 

13. 11. 2015

Přinášíme drobnou reportáž ze sobotního slavnostního zakončení seriálu KTM ECC 2015.

 

9. 11. 2015

Sobotní podvečer a hlavně večer ve Společenském domě Jilm v Jilemnici patřil slavnostnímu vyhlášení seriálu KTM ECC 2015.  Oceněno bylo každých prvních pět jezdců ve všech kategoriích. Drobné dárky a poděkování si odnesli i další, jako třeba časoměřiči, zdravotní dohled, nebo fotografové.
Protože se nestihlo promítnout všechno připravené video, doporučujeme kliknout ZDE, kde Zdeněk Novotný představuje jednotlivé díly seriálu.
Rozsáhlou fotogalerii od Míši Janouškové naleznete pro změnu ZDE.

 

25. 10. 2015

Tak nakonec nám přáno nebylo. Ve finále jsme zabrali a i přes určité technické problémy jsme dnes Motosport Lhotka porazili, nicméně včerejší ztrátu jsme nesmazali. Rozdíl činí pouhých šest bodů ve prospěch Lhoteckých. Bohužel se tedy včerejší, řády nepodložené, vyloučení Míry Hanče ukázalo jako klíčové. Z našeho pohledu cítíme určitou hořkost, že se o vítězi klubové soutěže nerozhodlo na trati, ale od stolu... Letos byla klubová soutěž opradu napínavá, jelo se o každý bodík a byť jsme celou sezonu tahali za delší kus provazu (regulérně jsme odešli pouze dvakrát poraženi), tak to stejně na konečné vítězství nestačilo.
Neděle ve výsledcích našich jezdců vypadá takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - 4.
Matěj Hanuš - 9.
Vašek Bína - 13.

Licence B:
Mirek Škaloud - 1.
Roman Vydra - 4.
Olda Novotný - 7.

Veterán:
Míra Hanč - 1.

E1:
Martin Kastner - 11.
Tadeáš Danihelka - 12.

E2:
Adam Erlebach - 2.
Michal Hanuš - 3.
Jarda Šourek - 6.
Radim Kava - 7.
Tomáš Macháček - R

E3:
Tomáš Holec - 6.

 

24. 10. 2015

Tento víkend vrcholí letošní seriál KTM ECC. První den v Benešově u Semil se nám zrovna nepovedl. Naši jezdci zaznamenali dost pádů i technických problémů a navíc nás v souboji o celkové prvenství v klubové soutěži dost poškodilo přinejmenším velmi diskutabilní a sporné vyloučení suverénního vítěze veteránské kategorie Míry Hanče. Bylo by velmi smutné, kdyby toto mělo rozhodnout klubovou soutěž... Nicméně zbraně neskládáme a zítra se o zlato ještě pořádně porveme!
Dnes jsme dojeli takto:

Licence A:
Lukáš Kučera - 3.
Matěj Hanuš - 10.
Vašek Bína - 13.

Licence B:
Mirek Škaloud - 2.
Roman Vydra - 11. (po těžkém pádu a otřesu se nevzdal a obrovskou ztrátu částečně smazal)
Olda Novotný - R

Veterán:
Míra Hanč - D

E1:
Martin Kastner - 18.
Tadeáš Danihelka - R (při kolizi se stromem zdemoloval motorku a odstoupil z medailových pozic)

E2:
Michal Hanuš - 5.
Adam Erlebach - 7.
Tomáš Macháček - 20.
Radim Kava - 31.

Jarda Šourek - 39. (dokončil s vyteklými tlumiči a proraženou pneumatikou)

E3:
Michal Kava - 9.
David Jirka - R (odstoupil pro poruchu zadní brzdy)

85ccm:
Vašek Šabata - 7.

Děti do 50ccm:
Přéma Plucha - 2.

Děti do 65ccm:
Lucka Novotná - 6.

 

14. 10. 2015

Už je hotova i reportáž z KTM ECC v Bozkově. Tak příjemné počtení...

 

14. 10. 2015

Předposlední díl letošního seriálu KTM ECC se odehrál v Bozkově. Než dokončíme reportáž, mrkněte alespoň na přehled výsledků našich jezdců:

SOBOTA:
Licence A:

Lukáš Kučera - 5.
Matěj Hanuš - 10.
Vašek Bína - 14.

Licence B:
Mirek Škaloud - 1.

Veterán:
Míra Hanč - 3.

E1:
Radim Kava - 4.
Tadeáš Danihelka - 12.
Martin Kastner - R

E2:
Adam Erlebach - 3.
Jarda Šourek - 8.

Tomáš Macháček - 24.
Tomáš Kuřík - R
Michal Hanuš - R

E3:
Michal Kava - 4.
David Jirka - 5.

Děti do 50ccm:
Přéma Plucha - 3.
Lucka Novotná - 5.

NEDĚLE:
Licence A:
Lukáš Kučera - 2.
Matěj Hanuš - 9.
Vašek Bína - 12.

Licence B:
Mirek Škaloud - 2.
Roman Vydra - 5.

Veterán:
Míra Hanč - 2.

E1:
Tadeáš Danihelka - 3.
Martin Kastner - 12.

Radim Kava - R

E2:
Adam Erlebach - 2.
Michal Hanuš - 4.
Jarda Šourek - 7.
Tomáš Macháček - 10.

E3:
Michal Kava - 3.

 

1. 10. 2015

Jak se psalo o letošním Memoriálu Oldy Nývlta se dočtete v sekci Napsali o nás....

 

30. 9. 2015

Dnes je reportážní den. Přinášíme report z minulého týdne z Vysokého nad Jizerou. kde se jel třetí díl seriálu KTM ECC.
V dalším reportu se přesuneme do naší domácí Jilemnice na vyvrcholení domácího šampionátu v endurosprintu. Naše závody opět fotila Míša Janoušková, fotky ze soboty jsou ZDE a u neděle ZDE.
A koho by zajímaly výsledky, nechť kliká ZDE.

 

27. 9. 2015

A je to za námi. Historicky první Autoklubem Krakonoš Jilemnice pořádaný endurosprint v rámci MMČR a PČR je minulostí. Ohlasy jsou pozitivní, celý podnik se obešel bez vážnějšího zranění. Počasí nás zrovna nepodrželo, když sucha posledních dní proměnila závodiště v mlýnici prachu.

 

21. 9. 2015

Vraťme se ještě na chvíli na Slovensko, do Košic. Alespoň prostřednictvím naší reportáže a fotografií od Míši Janouškové: Zahájení, 1. den, 2. den, 3. den, 4. den, 5. den a 6. den.

 

21. 9. 2015

V sobotu se odjel třetí podnik seriálu KTM ECC. Závodilo se ve Vysokém nad Jizerou. Některým našim jezdcům štěstí moc nepřálo, ale i tak jsme dosáhli slušných výsledků:

Licence A:
Honza Balaš - 1.
Lukáš Kučera - 4.
Matěj Hanuš - 12.

Licence B:
Mirek Škaloud - 1.
Olda Novotný - 12.

Veterán:
Míra Hanč - R

E1:
Radim Kava - 7.
Martin Kastner - 24.
Tadeáš Danihelka - R

E2:
Michal Hanuš - 3.
Adam Erlebach - 5.
Jarda Šourek - 13.
Tomáš Kuřík - 29.
Tomáš Macháček - R
Martin Horáček - R

E3:
Michal Kava - 7.

Děti do 50ccm:
Lucka Novotná - 3.
Matyáš Rek - 7.

 

16. 9. 2015

Šestidenní je již za námi. Ještě se do Košic vrátíme v souhrné reportáži, kterou připravujeme.
Nicméně je nejvyšší čas přeorientovat se na vyvrcholení národního šampionátu endurosprintu, které pořádá AK Krakonoš Jilemnice ve Mříčné. Vedle licenčních kategorií MMČR a PČR dostanou možnost svezení a zápolení o poháry i jezdci bez licencí v kategoriích hobby a rovněž děti, pro které je přichystáno malé cross country. Více o letošním Memoriálu Oldy Nývlta, který se koná i na počest zesnulého Tomáše Kubáta, se dozvíte ZDE. Ve zvláštních ustanoveních jsou veškeré informace včetně pořadí a předpokládaných časů startů.

 

12. 9. 2015

A máme to za sebou! Šestidenní dnes vyvrcholila záverečným motokrosem. Naše zbylá pětice to zvládla a úspěšně dojela do cíle. První tým udržel skvělou 23. příčku, druhý tým dojel 62.. Více z průběhu šestého dne ZDE, fotečky ZDE.

 

11. 9. 2015

Dnes to špatně začalo, ale dobře skončilo. Všech pět našich jezdců je v cíli, zítra je čeká krátký přejezd a zavětečný motokros. První tým podkočil na 23. příčku, druhý zůstal 60. Podrobněji ZDE, pár fotek ZDE.

 

10. 9. 2015

Ve čtvrtek jsme definitivně přišli o Vaška Bínu. Opět se opakovaly technické problémy s motorkou. Únava se stupňuje, ale s výhledem na blížící se konec to není tak hrozné. Trochu více info z dneška ZDE. Foto z dnešního dne bohužel nemáme, Míša Janoušková na tom pracuje, ale zdejší připojení k netu není nejrychlejší.

 

9. 9. 2015

Během třetího dne naši jezdci dojeli bez trestných minut. Vašek Bína využil restart, jede a jede dobře. Podrobnější info z dnešního dne ZDE, pár, ale opravdu jen pár fotek je ZDE.

 

8. 9. 2015

Druhý den Šetidenní se pro nás nevyvíjel úplně nejlépe, ale nakonec snad dle možností ještě dopadl jakž takž dobře. Více o jeho průběhu ZDE. Pár foteček z předstartovního prosotu ZDE, Míša Janoušková fotila ZDE.

 

7. 9. 2015

Šestidenní odstartovala. Na startu jsme měli šest jezdců a všichni nám dorazili do cíle. Podrobnosti včetně umístění naleznete ZDE, fotogalerii ZDE.

Fotila i Míša Janoušková, ZDE je odkaz na její fotky.

 

6. 9. 2015

Zítra to vypukne! Dnešek byl ve znamení finálních příprav. Vše podstatné se dočtete v sekci ISDE 2015/den před startem. Zítra se opět ozveme s výsledky a dojmy z prvního dne Šestidenní.

 

5. 9. 2015

Dnes proběhlo slavnostní zahájení a samozřejmě za účasti všech členů AK Krakonoš přítomných zde v Košicích. Na podium museli zástupci českých týmů nastupovat ve třech vlnách, tolik nás bylo!
Fotky z příprav, samotného průvodu a následně z pod podia naleznete přímo ZDE na webu, spoustu parádních fotek i s námi na podiu pořídila Míša Janoušková, najdete je ZDE.
Zítra nás čekají finální přípravy, určitě se opět ozveme.

 

1. 9. 2015

V průběhu dnešního dne se do dějiště Šestidenní přesouvá druhá část naší výpravy. A my vám představujeme druhé družstvo, tedy AK KRAKONOŠ Jilemnice II.

 

31. 8. 2015

Dnes odjela první část krakonošácké výpravy vstříc letošní Šestidenní. A tak je nejvyšší čas představit vám jezdce našich klubových týmů. Dnes první družstvo, tedy AK KRAKONOŠ Jilemnice I.

 

28. 8. 2015

Zřídili jsme zde na webu sekci ISDE 2015, kde vás budeme průběžně informovat o novinkách i o průběhu samotné soutěže. Dnes základní představení obou našich klubových družstev.

 

24. 8. 2015

Seriál MMČR a PČR enduro vyvrcholil o uplynulém víkendu ve Mšeně. Ovšem nesoutěžilo se zde pouze o triumfy jednotlivců, nýbrž i o tituly v družstvech. AK Krakonoš měl na startu svá želízka, i když vzhledem k rychle se blížící Šestidenní jich tentokrát nebylo tolik. Proto, abychom mohli soutěžit v družstvech, došlo k doplnění o jezdce jiných týmů. V MMČR to bylo doslova hvězdné doplnění. K našemu Lukáši Kučerovi se přidali Patrik Markvart a Jířa Hádek (oba členové českého trophy teamu pro šestku). A hned z toho cinkla první medile. Má hodnotu bronzu, když "naše" trojice poměrně těsně nestačila na druhý KBS ÚAMK Unhošť a na zcela suverénní zástupce Haruda týmu.
V PČR se k našemu Mírovi Škaloudovi připojili David Nosek a Michal Buriánek. A vedli si ještě lépe, neboť vybojovali stříbro!
V jednotlivcích těsně utekla medaile Lukáši Kučerovi v MMČR třídy E3. Po oba dny bojoval s Milanem Engelem o bronz a pokaždé bohužel těsně neuspěl (v neděli byl ještě před posledním testem o 7 sekund před Milanem, ale přišel crash a byla z toho brambora ...).
V PČR E3 se hodně snažil Míra Škaloud. V sobotu to ještě nevyšlo, když skončil druhý za Martinem Malátem, ale v neděli z toho již bylo zlato. I porovnání jeho časů s mistráky bylo velice zajímavé a doufejme, že si Míra svou rostoucí formu přiveze i do Košic na ISDE!
V PČR C startoval další z našich borců pro Šestidenní. Byl to Michal Kava, který dokončil v sobotu na 14. místě a v neděli si polepšil na 10. pozici.

 

21. 7. 2015

Třetí díl seriálu MMČR a PČR enduro se konal minulý víkend v Liblíně. Pořadatelé připravili 60km dlouhý okruh, který obsah jeden cross a jeden enduro test. Přejezdy byly okořeněné několika náročnými a prašnými výjezdy. Samo osobě by se nejednalo o oddechovou soutěž, navíc byla ještě ztížena tropickým počasím. Naši jezdci na startu nechyběli a vedli si následovně:

MMČR E1:
Matěj Hanuš: 12. + 12. (poprvé po přestupu na 2T 125ccm)

MMČR E3:
Lukáš Kučera: 4. + 4.
Vašek Bína: R + nenastoupil (technická závada na motocyklu)

PČR E3:
Míra Škaloud: 1. + 1.

PČR VET1:
Míra Hanč: 9. + 9. (poprvé po loňském vážném zranění)

PČR Licence C:
Michal Kava: 10. + 10.

 

9. 7. 2015

Uplynulý horký víkend hostil Motoklub Bílina třetí díl seriálu MMČR a PČR endurosprint. Byla to všem jezdcům velmi známá trať. Podmínky ztěžovalo počasí, kdy na palící slunce doplatil, mimo jiné, také náš Lukáš Kučera (v neděli v podstatě skoro nezávodil, jen se snažil dojet do cíle). Vedle Lukáše se zde představili ještě Vašek Bína a Míra Škaloud. Vedli si takto:

MMČR E3:
Lukáš Kučera: 3. + 6.
Vašek Bína: 8. + 7.

PČR E3:
Míra Škaloud: 1. + 1.

 

1. 7. 2015

Mirek Škaloud se rozepsal o tom, jak to letos vypadalo na legendárním Erzbergu.

 

22. 6. 2015

Uplynulý víkend nabídl pokračování MMČR a PČR enduro. Jelo se v nedalekých Radvanicích formou endurosprintu. Jezdci AK Krakonoš u toho nechyběli a vedli si takto:

MMČR E1:
Milan Macháček: 11. (sobota) + 12. (neděle)

MMČR E2:
Matěj Hanuš: 10. + 10.

MMČR E3:
Lukáš Kučera: 3. + 3.
Vašek Bína: 12. + 11.

PČR E1:
Roman Vydra: 1. + 1.

PČR E3:
Míra Škaloud: 2. + 1.

PČR Licence C:
Michal Kava: 11. + 4.

 

10. 6. 2015

Lukáš Kučera dodal reportáž z druhého dílu ME v Chorvatsku.
Míra Škaloud se i letos zúčastnil extrémního endura Erzberg rodeo. Úspěšně absolvoval nejen prology, ale i hlavní závod a skončil jako třetí nejlepší čech! I Míra slíbil sepsat své postřehy, o které se samozřejmě podělíme.

 

2. 6. 2015

Mistrovství Evropy enduro pokračovalo o minulém víkendu v chorvatském městě Buzet. Z našeho týmu se podniku účastnil Lukáš Kučera ve třídě Junior E2/E3. Lukáš oba dny dokončil na osmnácté příčce. Soutěž provázelo poměrně teplo a jak Lukáš říká, v sobotu se mu jelo dobře, v neděli mu moc nesedl dlouhý rychlostní test. Lukáš slíbil podrobnější report, takže se můžeme těšit.

 

22. 5. 2015

Přinášíme reportáž z letošního druhého endurosprintu z Košťálova. Je doplněna jednak o výsledky našich jezdců v kategoriích pro bezlicenční a současně o rozhovor s Milanem Macháčkem a Michalem Kavou.

 

19. 5. 2015

Máme za sebou další podnik MMČR a PČR endurosprint, který hostil nedaleký Košťálov. AK Krakonoš měl samozřejmě na startu své jezdce. A jak se jim vedlo?

MMČR E1:
Milan Macháček: 18. (sobota) + nenastoupil (neděle)

MMČR E2:
Matěj Hanuš: 8. + 7.

MMČR E3:
Lukáš Kučera: 3. + 3.
Vašek Bína: 11. + 10.

PČR E1:
Roman Vydra: 5. + R

PČR E3:
Míra Škaloud: 1. + 1.

PČR Licence C:
Michal Hanuš: 6. + 8.
Michal Kava: 16. + 11.

Z Košťálova přineseme podrobnou reportáž. Zatím si počtěte, jak se závodilo pod Kozákovem v rámci seriálu KTM ECC, odkud je pořízena i fotogalerie (sobotní závod licencí).

 

11. 5. 2015

Seriál KTM ECC pokračoval na Kozákově, kde závody tradičně pořádá Motorsport Chuchelna. A jako tradičně se jednalo o těžké závody, kdy podmínky na trati ještě více umocnil déšť. Pršet začalo v sobotu na závod dětí, pak se znovu spustil déšť ihned po dojezdu odpolední rozjížďky a pršelo prakticky až do rána. Tím byly připraveny velmi obtížné podmínky na neděli.
Naši jezdci si vedli takto:

Licence A:
Honza Balaš - 1. + 9. (sobota + neděle)
Lukáš Kučera - 4. + 4.
Matěj Hanuš - 13. + 6.
Vašek Bína - 20. + 10.
Milan Macháček - 19. + 0

Licence B:
Mirek Škaloud - 2. + 2.
Roman Vydra - 8. + 10.
Olda Novotný - 0 + 9.

E1:
Tadeáš Danihelka - 19. + 0
Radim Kava - R + 0

E2:
Adam Erlebach - 2. + 2.
Michal Hanuš - 4. + 4.
Tomáš Kuřík - R + 0

E3:
Michal Kava - 6. + 4.
Tomáš Holec - 13. + 0


 

4. 5. 2015

První májový víkend byl ve znamení zahajovacího podniku MMČR enduro. Výkvět našich soutěžáků se sešel v Hrobčicích. Zdejší endura (ani sprinty) nepatří zrovna mezi oblíbené a tak letos pořadatelé trochu obněnili okruh. Přidali dva těžší výjezdy na přejezdech. Z jezdců AK Krakonoš se představili pouze dva borci, oba v nejsilnějších E3.
Lukáš Kučera po oba dny bojoval o podium. V sobotu se dlouho držel třetí, ale nakonec jej předstihl o pouhých 12 sekund Milan Engel. V neděli bohužel Lukáš již od rána tahal za kratší konec a dokončil opět čtvrtý.
Vašek Bína zajížděl stabilní časy a po jedenáctém místě v sobotu si v neděli polepšil na desátou příčku.

 

28. 4. 2015

Přírůstek v sekci Napsali o nás.... Článek z úvodního podniku KTM ECC v Kunčicích nad Labem.

 

23. 4. 2015

Přinášíme reportáž z úvodního podniku KTM ECC v Kunčicích nad Labem.
Průběžné výsledky soutěže týmů ZDE.

 

19. 4. 2015

Tak a je to za námi. Úvodní podnik letošního seriálu KTM ECC v Kunčicích nad Labem je minulostí. Z pohledu pořadatele musíme být spokojení. Účast byla výborná, diváků také dost a počasí? To vyšlo (oproti předpovědím) přímo báječně!
Z celého závodního víkendu samozřejmě přineseme reportáž, zatím výsledky:
- sobota děti
- sobota dopolední závod (E1, E2, E3)
- sobota odpolední závod (Licence A, Licence B, Veteráni, 85ccm)
- neděle (komplet)
- průběžně

 

17. 4. 2015

Hlášení z Kunčic: VŠE PŘIPRAVENO!
Dnes již v depu nocuje takřka dvacítka karavanů. Počasí je bez deště, trať suchá a bude dost rychlá.


Nadjezd v místě křížení


 

16. 4. 2015

Dnes jsme v Kunčicích začali tahat trať. Okruh je téměř vytýčen, zítra doznačíme zbytek, skompletujeme přemostění na místě křížení a připravíme zázemí.
Trať je zatím suchá, podklad tvrdší. Uvidíme, co počasí vyvede. Okolo osmé zde spadlo pár kapek, ale nic výrazného.


Malá ochutnávka z jednoho kaňonku

 

13. 4. 2015

Trochu odbočíme od připravovaného závodu v Kunčicích a podíváme se na skok do Itálie. Zde se totiž o víkendu ve městě Rieti konal úvodní podnik seriálu Mistrovství Evropy enduro. Češi na startu nechyběli a mezi nimi byl i náš Lukáš Kučera. Lukáš, stejně jako vloni, startuje v kategorii Junior E2/E3. V Itálii se sešla velmi početná a především kvalitní konkurence. Lukáš podle dosažených časů průběžně zrychloval a v sobotu si dojel pro 26. místo, v neděli se dokázal zlepšit a poskočil na 24. pozici.

 

10. 4. 2015

Opět doplňujeme informace k úvodnímu podniku KTM ECC v Kunčicích. ZDE najdete mapku s umístěním depa (klikněte si na ni pro zvětšení).

Na trati bude na jezdce i diváky čekat jedna nevšední věc. Okruh tvoří pomyslnou osmičku, to znamená, že se trať v jednom místě kříží. Ne, nebojte se, jezdci se nepotkají přímo, křížení je řešeno mimoúrovňově formou nadjezdu. Před křížením jsou z obou směrů zpomalovací retardéry a místo bude dostatečně pořadatelsky zajištěno. Křížení je kousek po startu, takže pro zajištění vyšší bezpečnosti bude v prvním kole vynecháno. Na rozpravě jezdce dostatečně upozorníme, i přesto všem doporučujeme si místo před závody prohlédnout.
Věříme, že to bude zajímavé zpestření a že zde vznikne spousta parádních fotek.

 

9. 4. 2015

Doplnili jsme časový rozpis úvodního podniku KTM ECC v Kunčicích.

 

8. 4. 2015

Úvodní podnik letošního seriálu KTM ECC se nezadržitelně blíží a jelikož ho pořádá náš klub, připravili jsme ZDE několik základních informací, které budeme průběžně doplňovat. Zatím základní info k trati jako takové.

 

6. 4. 2015

Lukáš Kučera se trochu rozpovídal o úvodním podniku MMČR endurosprint v Sedlčanech a také poodhalil své plány v ME enduro.

 

29. 3. 2015

O tomto víkendu se v Sedlčanech jel úvodní podnik letošního seriálu MMČR a PČR endurosprint. Naši jezdci u toho nechyběli a na památku Tomáše Kubáta startovali s černými páskami na rukávech. Vůbec si nevedli špatně a zásluhou Lukáše Kučery, Míry Škalouda a Romana Vydry vybojovali medaile jak v mistráku, tak v přeboru. Konkrétně naši dojeli takto:

MMČR E2:
Matěj Hanuš: 9. (sobota) + 8. (neděle)
Milan Macháček: 17. (technické problémy) + R (zranění)

MMČR E3:
Lukáš Kučera: 3. + 3.
Vašek Bína: 9. + 9.

PČR E1:
Roman Vydra: 7. + 3.

PČR E3:
Míra Škaloud: 1. + 1.

PČR Licence C:
Michal Kava: 5. + 5.

 

27. 3. 2015

Život nám opět ukázal, jak dokáže být nefér, nespravedlivý, krutý a tvrdý. Dnes si ten nahoře k sobě povolal našeho velmi dobrého kamaráda, zakladatele sekce Enduro v AK Krakonoš, Tomáše Kubáta. Bylo to brzy, zatraceně brzy... Budeš nám moc chybět, Tomiku...
Rodině a pozůstalým vyjadřujeme upřímnou soustrast.

 

23. 3. 2015

Uplynulou neděli si naši členové opět přivydělávali na nastávající sezonu. Na brigádě na úklid a pálení klestu se nás sešlo opravdu dost a všem patří veliký dík. Zvláštní ocenění si zaslouží zúčastněné ženy, jmenovitě Máca Slavíková, Jana Macháčková, Marta Kavová a Dana Erlebachová. A samozřejmě technika v rukou Míry Hanče a Petra a Matěje Hanušových.


26. 2. 2015

Máme tady další rozhovor. Tentokrát takový spíš předsezonní. Trochu blíže se v něm představuje mladý a nadějný jezdec AK Krakonoš Karel Šrytr. Současně vybral i několik povedených fotek ze svého alba.

 

7. 2. 2015

Krakonoš a lyžníci
Čtyři naši členové se dnes vydali na lyžařský výlet. Z Roudnice, přes Kobylu na Rezek a dále na Dvoračky. A samozřejmě zpět.


Zleva: "Northug", "Cologna", "Buchta" a "Soukalová"
 

1. 2. 2015

Nová sezona se neúprosně blíží a tak AK Krakonoš přitvrzuje v přípravě. Pod vedením Lukáše Kučery bylo připraveno deset stanovišť pro cvičení s vahou vlastního těla. Lukáš nás nešetřil, 30 sekund na stanovišti, 20 sekund na přesun a pěkně dokolečka dokola. Na závěr ještě sálová kopaná.


30. 1. 2015

Kalendář pro letošní sezonu doplněn o podniky MMČR a PČR enduro a endurosprint pod hlavičkou AČR.

 

27. 1. 2015

O své dojmy nejen z uplynulé sezony se s námi podělil v dalším z rozhovorů staronový člen AK Krakonoš Tadeáš Danihelka.

 

22. 1. 2015

Tentokrát se svými odpověďmi v seriálu rozhovorů přispěchal novic v dresu AK Krakonoš Jilemnice Tomáš Kuřík.

 

15. 1. 2015

A máme tu další rozhovor. Loňskou sezonu pro vás hodnotí jeden ze dvou našich účastníků Mistrovství Evropy enduro Lukáš Kučera.

 

12. 1. 2015

O své dojmy z uplynulé sezony se s námi podělil i Míra Škaloud. Moc pěkně se rozpovídal, takže zveřejňujeme zatím nejobsáhlejší rozhovor!

 

8. 1. 2015

Seriál rozhovorů pokračuje. Tentokrát se na pár slov stavila loňská posila našeho klubu - David Jirka.

 

4. 1. 2015

Dalším, kdo odpovídal na otázky o uplynulé sezoně, byl dvojnásobný bronzový medailista z Přeboru ČR enduro a endurosprint 2014 Milan Macháček.

 

1. 1. 2015

S Novým rokem zveřejňujeme další z rozhovorů. Tentokrát na otázky odpovídal bronzový medailista ze seriálu KTM ECC třídy E3 Michal Kava.

 

28. 12. 2014

Připravujeme pro vás seriál rozhovorů s našimi jezdci o uplynulé sezoně. Jako první se zpovídal čerstvý šampion Přeboru ČR licence C v endurosprintu Roman Vydra.

 

24. 12. 2014

Všem přejeme poklidné prožití vánočních svátků! A abyste nemuseli čekat až do večera na Ježíška, máme pro vás jeden dárek už teď. Je to obsáhlá reportáž mapující letošní sezonu z pohledu AK Krakonoš.

 

20. 12. 2014

Přesně před týdnem se konala v budově Autoklubu Krakonoš Jilemnice výstava obrazů Miroslava Urbance. Protože vás mnoho nepřišlo, tak si o této události přečtěte alespoň reportáž.

 

18. 12. 2014

Přidali jsme další dva "úlovky" do sekce Napsali o nás... Jeden ze zpravodaje města Jilemnice o letošním Memoriálu, druhý z týdeníku 5plus2 o sezoně 2014 a možných plánech na následující rok.

 

17. 12. 2014

Rozšířili jsme nabídku našeho Fanshopu o DVD s dokumentem z letošního Memoriálu Oldy Nývlta.

 

14. 12. 2014

V sobotu 13. prosince proběhla v klubovně AK Krakonoš výstava obrazů lidového umělce Miroslava Urbance. Účast byla poněkud slabší než jsme doufali. Každopádně ten, kdo přišel, určitě nelitoval a naopak ti, kteří nepřišli, litovat mohou. Autor vytrvale komentoval své dílo s vtipem sobě vlastním, takže každý návštěvník odcházel s úsměvem na rtu. Fotodokumentace ZDE.

 

12. 12. 2014

Výstava díla Miroslava Urbance je připravena!
Je pro vás přichystáno 68 velkých obrazů i s popisky, 17 menších obrázků a 1.837 kreslených vtipů!
Vše doprovodí informace o minulosti i současnosti Autoklubu Krakonoš Jilemnice a ukázka závodní techniky stylizovaná do improvizované zastávky v depu.


 

3. 12. 2014

V sobotu 13. prosince, během Jilemnického Vánočního jarmarku, proběhne výstava obrazů a tvorby lidového umělce a malíře Miroslava Urbance. Má připravenu zhruba čtyřicítku obrazů, stovky kreslených vtipů (některé byly otištěny v Českých motocyklových novinách), pohlednice a další výtvarná díla. Každou celou hodinu autor provede návštěvníky výstavou za doprovodu svého jedinečného a nezaměnitelného komentáře. Vybraná díla bude možno zakoupit.
Výstavu najdete v budově Autoklubu Krakonoš v Jilemnici, ulice U Nemocnice 123 (naproti nemocnici, vedle sportovní haly). Přístupná bude od 9:45 hod. nejpozději do 16:30 hod. (při malém zájmu bude ukončena dříve).
Mimo výstavy obrazů a uměleckých děl od M. Urbance se vám naskýtá unikátní možnost navštívit klubovnu AK Krakonoš, která sama o sobě je více než zajímavá. Současně zde proběhne i výstavka o současném dění v klubu.

3. 12. 2014

Fotogalerie ze slavnostního vyhlýšení KTM ECC od Míši Janouškové je ZDE.

 

30. 11. 2014

V pátek 28. listopadu proběhlo ve Vysokém nad Jizerou v Krakonošově divadle slavnostní vyhlášení letošního seriálu KTM ECC. Vysočáci připravili pestrý program, který začal promítáním videa z jejich závodu. Nechyběly soutěže, předávání cen a pohárů ani diskotéka. AK Krakonoš přebíral zásluhou Jardy Křapky, Romana Vydry, Michala Hanuše, Adama Erlebacha, Michala Kavy a Míry Hanče poháry v individuální klasifikaci a nakonec i pohár pro nejlepší klub! Z akce jsme pořídili rozsáhlou fotogalerii.

 

18. 11. 2014

V sobotu 15. listopadu proběhlo v podvečer v Uhlířských Janovicích vyhlášení sezony MMČR a PČR enduro, endurosprint a cross country. A protože naši jezdci medailových umístění také dosáhli, nemohli chybět. Roman Vydra převzal pohár za celkové prvenství ve sprintu v kategorii licence C, Milan Macháček dva poháry za třetí místa v enduru i sprintu a Milan Macháček st. přebíral poháry za Míru Hanče (první v enduru a v družstvech a třetí ve sprintu) a Jirku Salače (třetí v enduru). Fotek se nám moc nepodařilo a tak jsme obrazový materiál přebrali z webu czechenduro.

 

16. 11. 2014

Členové týmu AK Krakonoš si na svou činnost musí i přivydělat. Dnes proběhla bridáda s pálením klestu na vykácené pasece. No pasece, byl to krpál jako ... . Pořídili jsme i několik snímků, za kvalitu se omlouváme, fotilo se na starší mobilní telefon. Všem zúčastněným děkujeme, zvláštní ocenění si zaslouží tři odvážné ženy: Marta Kavová, Renata Mejsnarová a Máca Slavíková!

 

4. 11. 2014

AK Krakonoš již tradičně zakončoval letošní sezonu Posledním tankováním. To se uskutečnilo 25. října a dnes vám přinášíme reportáž z jeho konání. Jedna fotogalerie je ZDE, fotky od Míši Janouškové naleznete ZDE.

 

27. 10. 2014

Dokončili jsme podrobnější reportáž z posledního letošního republikového cross country.

Fotogalerii od Míši Janouškové ze soboty můžete shlédnout ZDE, z neděle je ZDE.

 

21. 10. 2014

V sobotu a v neděli hostil Motorland v Bělé pod Bezdězem poslední letošní podnik cross country pod hlavičkou AČR. Stejně jako v Sedlčanech si to mimo přeboru rozdali i mistráci o titul absolutního mistra. AK Krakonoš měl zastoupení i v kategorii hobby bez licence. Naši zástupci si vedli takto:

MMČR:
Lukáš Kučera 7. (sobota) + 6. (neděle), celkově (seriál) 4.

PČR E2:
Tomáš Macháček 6. + 4., celkově 12.
Milan Macháček 8. (pro nedoléčené zranění v polovině závodu odstoupil), celkově 16.

PČR C:
Michal Kava 8. + 5., celkově 17.
Roman Vydra 12. (odjel asi polovinu závodu, pak pro technickou závadu odstoupil), celkově 20.

Hobby E1:
Michal Hanuš 1. + 2., celkově 10.
Radim Kava 4. + 3., celkově 13.
Tadeáš Danihelka 13. + 4., celkově 17.
Tomáš Kuřík 21. (po pádu nedokončil) + 9., celkově 37.

Podrobnější reportáž připravujeme.

 

8. 10. 2014

Podzim sice čím dál hlasitěji klepe na dveře, nicméně sezona ještě zdaleka nekončí! O posledním víkendu se někteří naši jezdci představili hned na dvou kolbištích:

MMČR + PČR cross country Sedlčany:
Letošní seriál cross country pod hlavičkou Autoklubu ČR je sice vypsán primárně pro Přebor ČR (+ quady), ale právě zde v Sedlčanech a při posledním podniku v Bělé pod Bezdězem si to rozdají i mistráci o titul absolutního mistra ČR (bez rozdílu kubatur). Z našeho klubu se do boje zapojil Lukáš Kučera. V sobotu dojel sedmý a v neděli po celou dobu závodu (100 minut) bojoval o čtvrté místo. Bohužel mu uniklo o pouhých 10 sekund a zbylo na něho "až" šesté místo.

Motocrosscup Bogatyna:
Zde se závodilo v sobotu a jednalo se o závěrečný podnik letošního seriálu. V barvách AK Krakonoš se představili dva jezdci. Mirek Škaloud přijel do Polska jako lídr průběžného pořadí "MX1" (250ccm 2T - 500ccm 4T). Po odjetí obou rozjížděk si připsal páté místo v tomto závodě a celkově se stal o 10 bodů letošním vítězem! Kája Šrytr přesedl z pětaosmdesátky na silnější dvácu a startoval v "MX2". První jízda se mu povedla, dojel desátý. Ale ve druhé si připsal pouhý jeden bodík a v součtu tak v Polsku obsadil sedmnácté místo. Celkově je v této třídě 25. (jel pouze poslední tři závody). Ale v průběhu sezony absolvoval ještě dva podniky na slabším motocyklu a ve třídě do 85ccm obsadil celkové osmé místo (když v Dolním Bousově dokázal vyhrát obě jízdy).


Míra Škaloud (Foto: Tereza Hofmanová - album ZDE)
 

26. 9. 2014

Dnes přinášíme reportáž z finálového podniku Mistrovství Evropy a současně MMČR enduro v Uhlířských Janovicích. Příspěvek sepsal z větší části Lukáš Kučera, tak si počtěte, jak se závodilo pravidelnému účastníkovi ME a bronzovému medailistovi z druhého dne Janovické soutěže.

 

25. 9. 2014

Dokončili jsme reportáž z finálového podniku KTM ECC ve Vysokém nad Jizerou. 
Fotogalerii od Míši Janouškové naleznete ZDE.

 

22. 9. 2014

O uplynulém víkendu museli naši jezdci volit mezi několika sportovními podniky. Největší část z nás byla na závěrečném podniku seriálu KTM ECC ve Vysokém nad Jizerou, další potom na MMČR a PČR enduro sprint v Jiníně a červené dresy byly k vidění i na motokrosu v Benátkách nad Jizerou. A jak jsme dopadli?

KTM ECC Vysoké nad Jizerou:
Licence A:
1. Jarda Křapka
2. Honza Balaš
Licence B:
20. Tomáš Macháček
Veteráni:
Jirka Salač pro poruchu nedokončil
E1:
4. Radim Kava
5. Michal Hanuš
15. Tadeáš Danihelka
Tomáš Kuřík nedokončil
E2:
30. Jarda Šourek
E3:
8. Michal Kava
AK Krakonoš OBHÁJIL loňské vítězství v klubové soutěži!

MMČR + PČR endurosprint Jinín:
MMČR E2:
Lukáš Kučera 6. (sobota) + 6. (neděle)
Vašek Bína 8. + 7.
PČR Veterán 1:
Míra Hanč se bohužel v sobotu nepříjemně zranil. Mírovi přejeme brzské uzdravení!
PČR licence C:
Roman Vydra startoval pouze v sobotu, kdy vyhrál a zajistil si celkové vítěství!

 

10. 9. 2014

Zveřejňujeme reportáž z letošního Memoriálu Oldy Nývlta a současně i fotogalerii.
Další fotky od Míši Janouškové naleznete ZDE (sobota) a ZDE (neděle) a od Terezy Hofmanové ZDE (sobota) a ZDE (neděle).

 

8. 9. 2014

O uplynulém víkendu finálovým podnikem v Uhlířských Janovicích skončil letošní seriál Mistrovství Evropy. Na startu nemohli chybět zástupci AK Krakonoš Jilemnice. Vedli si takto:

Lukáš Kučera:
- v ME obsadil ve třídě Junior E2/E3 v sobotu 11. a v neděli 12. místo
- v celkovém hodnocení ME je na krásném 8. místě
- v pořadí MMČR třídy E2 byl v sobotu pátý a v neděli vybojoval první svou medaili, když dojel třetí!

Míra Hanč:
- v ME kategorie Veterán dojel v sobotu 14. a v neděli si polepšil na 10. pozici
- v celkovém hodnocení ME skončil na skvělé 7. příčce!

Vašek Bína:
- v MMČR třídy E2 v sobotu bohužel nedokončil (uvařil motor), v neděli byl desátý.


Třetí Lukáš Kučera (foto: B. Horová
)

 

3. 9. 2014

Dříve než dokončíme reportáž z letošního Memoriálu Oldy Nývlta, vraťme se ještě na skok do Mšena, kde pro Přebor ČR vyvrcholila letošní enduro sezona. V reportáži se, mimo jiné, dozvíte, že:
Míra Hanč se stal přeborníkem!
Milan Macháček a Jirka Salač jsou celkově třetí, 
družstvo AK Krakonoš Jilemnice skončilo páté v MMČR enduro a 
jak se první klasická soutěž v životě zamlouvala Michalu Kavovi.

 

31. 8. 2014

Tak a je to za námi. Memoriál Oldy Nývlta 2014 je historií. Dnes se jel jen jeden sloučený závod pro všechny kategorie a na start se postavilo 84 závodníků. Počasí nám neuvěřitelně přálo, holt Krakonoš nad námi držel ochrannou ruku. Sice jsme si sluníčka neužili, ale lehce pršet začalo až ke konci závodu. Další velmi potěšitelnou stránkou letošního memoriálu je, že se nestal žádný vážný úraz. Za pořadatele děkujeme všem zúčastněným za přízeň a všem pomocníkům za ochotu.

Výsledky jsou ke stažení ZDE.

 

30. 8. 2014

První den letošního Memoriálu Oldy Nývlta je za námi. S potěšením konstatujeme, že ráno startovalo 18 dětí, v dopoledním závodě 114 borců a odpoledne 70 závodníků. Počasí se vyvedlo, bylo teplo a povětšinou slunečno, jen cca. poslední půlhodinku odpoledního závodu krátce, ale poměrně vydatně, sprchlo. Ovšem na vyhlášení těch nejlepších se už opět usmívalo sluníčko.
Na neděli je předpověď taková všelijaká, tak se nechme překvapit. Přejímka bude probíhat od 7:30 do 9:00 a v 10:00 odstartují všechny kategorie po vlnách do jednoho společného závodu.

 

29. 8. 2014

Poslední novinky před závody:
Trať je hotová (časově, při ne úplně velkém kvapíku, má něco okolo 18-ti minut), stánky stojí i fungují.
Depo je momentálně tak ze čtvrtiny zaplněno, děti mají natrénováno - jezdilo jich zde v průběhu odpoledne asi 12.
Po trati se procházelo něco kolem třicet jezdců.
Aktuálně je po dešti. Pršelo nejdřív asi 15 minut kolem poledního, pak opět svítilo sluníčko. Znovu začalo pršet asi před půl šestou. Déšť není na škodu, trati pomáhá. Byla dost tvrdá a hrozilo, že se bude prášit. Díky dešti pěkně změkne a bude parádně "kostičkovat".
Na zítra je předpověď počasí slibná, nemělo by pršet (max. nějaká přeháňka), teplota kolem 20 - 24 stupňů. Neděle už tak slibná není, vypadá to na déšť. To bohužel ovlivnit neumíme, ale vše jsme připravili tak, abyste si o víkendu užili dokonalé závody - to je HOTOVO.

 

25. 8. 2014

Výsledky z víkendového MMČR a PČR enduro ve Mšeně - zatím pouze neoficiální:

MMČR E2:
Lukáš Kučera: 14. (sobota) + 9. (neděle)
Vašek Bína: 16. + 15.

PČR C:
Michal Kava: 14. + 8.
PČR VET1:
Míra Hanč: 7. + 3.
PČR VET2:
Jiří Salač: 2. + 1.

 

21. 8. 2014

Sice už žijeme Memoriálem Oldy Nývlta, ale vraťme se ještě na skok do Ohrazenic na druhý podnik KTM ECC. Dokončili jsme totiž reportáž a krásné fotky od Míši Janouškové ze soboty jsou ZDE a z neděle ZDE.

 

19. 8. 2014

V sekci Memoriál/2014 zveřejněn časový rozpis Memoriálu Oldy Nývlta.

 

19. 8. 2014

Informace k letošnímu Memoriálu:
Velkou změnou je příjezd do depa. Obvyklou cestou se nahoru nedostanete. Křižovatka bude uzavřena a nikdo zde neprojede. Kdo pojede od Jilemnice přes Mříčnou, bude muset pokračovat dále skrz Peřimov a těsně před mostem přes Jizeru odbočit vpravo. Nebo přijet z druhé strany a mezi Horní a Dolní Sytovou přejet most a hned odbočit vlevo. Příjezd je zaznamenán v mapce v sekci Memoriál/2014, v reálu bude značen šipkami.

 

18. 8. 2014

Děkujeme všem "borečkům", kteří si dokazují své velmi vysoké ambice a rozrývají připavovanou trať a okolí pro letošní memoriál. Jestli chcete, aby se nejen letos, ale ani nikdy jindy, zde již nezávodilo, tak směle pokračujte!

Nyní již bez ironie. DŮRAZNĚ ŽÁDÁME VŠECHNY ČERNÉ JEZDCE, VYHNĚTE SE LOKALITĚ MEMORIÁLU OLDY NÝVLTA. Nejen trati samotné, ale i ostatním plochám (lesy, louky, pole). Svým ježděním nám konáte medvědí službu a vážně ohrožujete závody.
Děkujeme.

 

15. 8. 2014

Již se čas naplnil a je záhodno zveřejnit první informace o letošním Memoriálu Oldy Nývlta. Plakát na hlavní stránce jste asi nepřehlédli, základní info je v sekci Memoriál/2014. Další informace (jako časový rozpis apod.) budeme postupně doplňovat.

 

5. 8. 2014

Souhrn novinek:

CC Loukov:
Uplynulý víkend se v Lokově konalo tradiční cross country. V sobotu se představily dvojice. Za AK Krakonoš v kategorii Hobby startovali Michal a Radim Kavovi, kteří po velmi slušném výkonu obsadili v konkurenci asi 50-ti dvojic krásné deváté místo. V téže kategorii dojeli na 26. příčce Tadeáš Danihelka a Tomáš Kuřík. Mezi Veterány spojil své síly Míra Hanč s Honzou Ungrem a, i když byla špička v této kategorii hodně vyrovnaná, dokázali zvítězit. V Profi B startoval Milan Macháček s Kájou Šrytrem. Milan slušně začal, po střídání bohužel Káju, který startoval na osmdesátce, postihl pád, při kterém si zlomil klíční kost. Milan, i když mu nebylo moc dobře, zbytek pojal jako kvalitní trénink a dojel třináctý. V Profi A se dlouho tahali o třetí místo Jarda Křapka s Jakubem Špačkem a Lukáš Kučera s Kubou Hronešem. Úspěšnější byla nakonec pvně jmenovaná dvojice. Na sedmé pozici pak dokončili Míra Škaloud s Lukášem Hádkem.
Neděle opět patřila jednotlivcům. Nejlépe se vedlo Romanu Vydrovi (Hobby 2T), který byl druhý. Ani Míra Škaloud (Profi B), ani Jarda Křapka (Profi A) cíl nespatřili.

KTM ECC:
Finálový podnik v Příkrém se neuskuteční. Oficiální vyjádření pořadatele ZDE.

MMČR + PČR Dolní Hradiště:
Přidali jsme reportáž z druhého dějství republikové šampionátu v enduru pod hlavičkou AČR.

 

28. 7. 2014

Druhý díl MMČR a PČR enduro hostila o uplynulém víkendu obec Dolní Hradiště. Jezdci AK Krakonoš zde nechyběli a obsadili následující umístění:

MMČR E2:
Lukáš Kučera: 9. (sobota) + 9. (neděle)
PČR E2:
Milan Macháček: 3. + 3.
PČR VET1:
Míra Hanč: 2. + 2.
PČR VET2:
Jiří Salač: 2. + 1.

ZDE je "minifotogalerie".

 

21. 7. 2014

Připravili jsme pro vás reportáž z endurosprintu ve Walbrzychu.

Fotogalerie od Míši Janouškové ke zkouknutí ZDE.

 

15. 7. 2014

Aktuality:

MMČR + PČR enduro sprint Walbrzych - výsledky:
MMČR E2:
Lukáš Kučera: 7. (sobota) + 6. (neděle)
Vaček Bína: 10.  + 10.
PČR E1:
Tomáš Macháček: R + R
PČR E2:
Milan Macháček: 3. + R
Olda Novotný: 6. + R
PČR VET1:
Míra Hanč: 2. + 1.
PČR Licence C:
Roman Vydra: 1. + 1.
Michal Kava: R + 4.

KTM ECC - závod v Ohrazenicích:
Vzhledem ke zhoršení klimatických podmínek se zpozdilo předpokládané zrání obilí. Protože trať závodu v Ohrazenicích vede po polích, která tím pádem nebudou sklizena, posouvá se termín konání zpět na původní datum, tedy 9. a 10. srpna. Oficiální vyjádření ZDE.

 

9. 7. 2014

Lukáš Kučera sepsal reportáž z předposledního letošního evropského klání. Dozvíte se, jak se vedlo nejen jemu samotnému, ale i dalšímu našemu evropanovi Mírovi Hančovi.

 

30. 6. 2014

Ve druhém dnu italské soutěže evropského šampionátu si jak Míra Hanč, tak Lukáš Kučera připsali shodně jedenáctá místa ve svých třídách.

 

29. 6. 2014

Mistrovství Evropy má o tomto víkendu další pokračování v italské Santa Mergherita di Staffora. AK Krakonoš má na startu opět dva borce. V juniorech E2/E3 na desátém místě dojel v sobotu Lukáš Kučera, mezi veterány Míra Hanč dokončil dvanáctý. Dnešním dnem soutěž pokračuje.

 

17. 6. 2014

Přidali jsme reportáž ze druhého klání evropského šampionátu, z rumunského Bacau. Reportáž je doplněna o rozhovor s Lukášem Kučerou.

 

12. 6. 2014

Vyzpovídali jsme našeho letošního zástupce na Erzbergu Mirka Škalouda

 

3. 6. 2014

Vraťme se ještě k víkendovým kláním, konkrétně na Mistrovství Evropy do Rumunska. Zde jsme měli totiž dvojité zastoupení. Ve veteránské kategorii startoval v červeném dresu Míra Hanč.
Míra se s obtížnými podmínkami popral s vervou sobě vlastní a nechybělo mnoho, aby v neděli cinkla medaile! Míra si dojel pro šestou a čtvrtou příčku.

 

1. 6. 2014

Nedělní výsledky našich "krajánků":
Lukáš Kučera - ME Rumusko - 9. místo
Míra Škaloud - Erzberg rodeo - 214. místo (šestý nejlepší z Čechů)

 

1. 6. 2014

Zprávy ze zahraničí:

Erzberg, Rakousko:
Míra Škaoloud si splnil hlavní cíl a kvalifikoval se do hlavního závodu. Dnes ve 12:00 vyrazí na trať z páté řady s číslem 238.

Bacau, Rumunsko:
Lukáš Kučera pokračuje v úspěšném tažení evropou. V prvním dni opět vybojoval umístění v nejlepší desítce, dojel devátý. I když dle vlastních slov to mohlo být o poznání lepší, kdyby se vyvaroval pádů. Snad tedy dnes...

 

31. 5. 2014

Včera odjel Míra Škaloud na Erzbergu první část prologu. A nevedl si vůbec špatně. Považte sami, při své premiérové účasti si vyjel 256. místo!
Dnes se jede prolog znovu a Míra si dává vysoké cíle. Chce si o 100 pozic polepšit. Tak držíme pěsti!

 

30. 5. 2014

Míra Škaloud se na Erzbergu ubytoval, dnes má na programu prolog. Doufejme, že se dalších pozitivních informací dočkáme dnes večer.

Ozval se i Lukáš Kučera. Ten ve středu okolo osmé večerní úspěšně dorazil do rumunského města Bacau. Zatím je provází slunečné počasí. Pořadatelé si připravili, dle prvního hodnocení, náročné testy, tak uvidíme, jak se s nimi Lukáš popere.

 

28. 5. 2014

Je zde další vrchol pro AK Krakonoš Jilemnice. A to vrchol doslova, neboť náš jezdec Míra Škaloud se chystá zdolat legendární ERZBERG! 
Míra dnes dopoledne vyrazil na cestu, večer okolo osmé by se měl ubytovat a zítra ráno od sedmi jej čeká přejímka. S dalšími aktuálními informacemi by se měl ozvat zítra.

A když jsme u cestování, včera dopoledne vyrazil vstříc dalšímu podniku Mistrovství Evropy enduro Lukáš Kučera. Tentokrát do Rumunska.

 

25. 5. 2014

Tento víkend hostí městečko  Uhy závody cross country. Sobota byla vyhrazena pro dvojice, rozdělené do kategorií Profi, Hobby a Veterán. AK Krakonoš měl zástupce v prvních dvou jmenovaných. Michalové Hanuš a Kava v Hobby vybojovali 5. místo, v Profi spojil síly náš Jarda Křapka s chrastavským Milanem Kubíkem a dokázali vyhrát před dvojicí Markvart/N. Pěnička!

 

21. 5. 2014

Přinášíme reportáž z endurosprintu v Košťálově.

O fotogalerii se postarala Míša Janoušková.

 

18. 5. 2014

Máme za sebou druhé dějství Košťálovkého endurosprintu. Dnes sice nepršelo, ale trať byla ještě obtížnější než včera. Bláto bylo hodně lepivé a nabalovalo se, nač jen chtělo. 
Naši jezdci si vedli takto:

MČR E2:
7. Lukáš Kučera
11. Vašek Bína

MČR E3:
R. Jarda Křapka

PČR E1:
R. Tomáš Macháček

PČR E2:
5. Olda Novotný

R. Milan Macháček

PČR VET1:
R. Míra Hanč

PČR C:
1. Míra Škaloud
2. Roman Vydra
6. Michal Kava

 

17. 5. 2014

Dnes se konal první den MČR a PČR endurosprint v Košťálově. Pořadatelé připravili dva testy, kratší cross a delší enduro. Zatímco mistráci si dopoledne odzávodili na suchu, s prvními startujícími přeboráky se spustil déšť, který až do večera neustal.
Výsledky našich:

MČR E2:
11. Lukáš Kučera
13. Vašek Bína

MČR E3:
4. Jarda Křapka

PČR E1:
8. Tomáš Macháček

PČR E2:
3. Milan Macháček
10. Olda Novotný

PČR VET1:
1. Míra Hanč

PČR C:
1. Míra Škaloud
2. Roman Vydra
R. Michal Kava (technické potíže)

Hobby E1:
2. Radim Kava

 

4. 5. 2014

Druhý den v Hrobčicích je za námi. Oba naši jezdci se v pořádku dostali až do cíle. Lukáš Kučera v mistráku si o jedno místo polepšil, dojel osmý. Milan Macháček v přeboru měl opět pád na testu, tentokrát poškodil víčko a hrdlo chladiče. Mimo ztráty v měřeném úseku nabral při opravě ještě trestnou minutu a byl klasifikován až jako třetí.

 

3. 5. 2014

O tomto víkendu se v Hrobčicích koná úvodní podnik MMČR a PČR enduro. AK Krakonoš Jilemnice má na startu pouze dva zástupce. V MMČR E2 to je Lukáš Kučera. Třída E2 je letos hodně nabitá a vyrovnaná. Lukáš dnes zajel deváté místo, když na třetí místo mu po více než půl hodině strávené na měřených testech chybělo necelých 45 sekund.
Druhým účastníkem je v PČR E2 Milan Macháček. Ten na jednom z měřených testů havaroval, při pádu urazil spojkovou páčku a musel tak téměř celý test absolvovat bez spojky. Naštěstí měl s sebou náhradní, takže hned za testem opravoval. Ani tato lapálie však Milana nezastavila a dojel si pro zlato.
Zítra soutěž pokračuje druhým dnem.

 

19. 4 2014

Tak už došlo i na slibovanou reportáž z úvodního podniku KTM ECC v Bozkově.
AK Krakonoš se ujal vedení v klubové soutěži a položil tak solidní základ obhajobě loňského celkového prvenství.

 

16. 4 . 2014

Lukáš Kučera sepsal reportáž z úvodního podniku Mistrovství Evropy ve Španělsku. Tak, jak to viděl ze svého pohledu za řidítky.

Přidal i odkazy na videa, která při soutěži pořídil:
VIDEO 1
VIDEO 2
VIDEO 3

 

13. 4. 2014

První dějství seriálu KTM ECC je za námi. Postarali se o něho pořadatelé z Bozkova. Připravili kvalitní trať a podpořilo je i počasí. Na startu samozřejmě nechyběli jezdci AK Krakonoš Jilemnice. Vždyť obhajujeme loňský pohár družstev...

A jak jsme si vedli?

SOBOTA

E1:
3. Roman Vydra
7. Michal Hanuš
25. Tadeáš Danihelka
Radim Kava - nedokončil

E2:
5. Adam Erlebach

E3:
3. Michal Kava

Licence A:
2. Honza Balaš
7. Jarda Křapka
20. Vašek Bína
23. Lukáš Kučera

Licence B:
11. Milan Macháček
14. Olda Novotný
18. Tomáš Macháček

Veteráni:
2. Míra Hanč
13. Jirka Salač

85 ccm:
4. Kája Šrytr

NEDĚLE

E1:
2. Roman Vydra
3. Michal Hanuš

E2:
4. Adam Erlebach

E3:
2. David Jirka
11. Michal Kava

Licence A:
4. Jarda Křapka
11. Vašek Bína
Honza Balaš - nedokončil

Licence B:
2. Míra Škaloud
8. Olda Novotný

Veteráni:
1. Míra Hanč

Výsledky soutěže týmů, stejně jako reportáž z Bozkova, přineseme později. Fotogalerie je k vidění ZDE.

 

2. 4. 2014

V sobotu 29. březne se v Jesenném konal podnik s názvem TROPHY - CROSS RACING. Mimo čtyřkolek závodily i motorky, které organizátoři rozdělili do dvou tříd a to E1 a Open. Barvy AK Krakonoš zde hájili Roman Vydra, Milan Macháček a především Jarda Křapka. Ten nedal nikomu šanci a zvítězil nejen ve třídě Open, ale byl současně i absolutně nejrychlejším jezdcem obou kategorií.

Fotogalerie je k nahlédnutí ZDE.


Jarda Křapka na nejvyšším stupínku (Foto: hymas)

30. 3. 2014

Tak ve Španělsku mají časomíru nějakou prapodivnou. Než se dostaneme k výsledkům dnešního dne, tak musíme opravit včerejší výsledek Lukáše. Doufejme, že už se výsledky vícekrát měnit nebudou a my můžeme s potěšením konstatovat, že Lukáš sobotu dokončil na desátém místě!
A i v neděli si vedl velmi slušně. Dokázal totiž pěkné desáté místo obhájit!

 

30. 3. 2014

Včerejší výsledky z úvodního podniku ME ve Španělsku se trochu zpozdily. Podle průběžných propočtů se Lukáš Kučera pohyboval na konci první desítky, ale podle snad již oficiálních výsledků zakončil první den na 17. pozici v juniorské třídě E2/E3. Podle slov mnoha jezdců se jedná o velmi těžkou soutěž, její náročnost navíc ještě zvyšuje množství všudy přítomného prachu. Ten měl za následek snad poloviční úmrtnost motorek...
Lukáš startuje i dnes.

 

28. 3. 2014

Přinášíme novinky ze Španělska, kde zítra odstartuje první podnik Mistrovství evropy enduro. Na startu nechybí náš reprezentant Lukáš Kučera. Nejnovější zprávy vypadají takto: "Cesta dlouhá, cca. 2.700km. Počasí je dobré, svítí sluníčko, ale fouká studený vítr. Testy vypadají dost náročně, skoro jako na Mistrovství světa. Konkurence je veliká, na start se chystá i spousta jezdců z MS, kterým šampionát začíná o týden později rovněž ve Španělsku a tak  to pojali jako skvělý trénink."
Držme Lukášovi pěsti, ať se mu podaří zajet slušný výsledek!

 

20. 3. 2014

Máme pro vás spousty informací:

1) Endurosprint Bílina
Závodu se účastnila i Česká televize, která v pořadu Svět motorů odvysílala poměrně rozsáhlou reportáž, kde zásluhou Lukáše Kučery byla zmínka též o AK Krakonoš. Kdo propásl vysílání v televizi, nechť kliká ZDE.
Obrazový materiál, tentokráte fotografický, pořídila také Bára Kučerová. Klikněte ZDE a prohlédněte si hromadu parádních fotek.

2) Honza Balaš
Kdo pozorně sledoval reportáž ČT z Bíliny, jistě zaznamenal zmínku o přestupu Honzy do týmu pana Krupičky, tedy KBS ÚAMK Unhošť. Potvrzujeme, že je to tak. ME + MČR enduro Honza skutečně absolvuje ve žlutém dresu. V červeném dresu AK Krakonoš by se měl objevit na podnicích KTM ECC.
Bohužel nebylo v našich silách Honzu udržet. Ale z pohledu jeho dalšího výkonnostního růstu, i vzhledem k budoucí reprezentaci ČR v enduru, se jistě jedná o správný krok.

3) RMK enduro
Vrchlabský klub oficielně ukončuje svoji činnost.
My jsme velmi rádi, že se podařilo navázat spolupráci s lídrem klubu Davidem Jirkou. David se tedy stává výraznou posilou AK Krakonoš Jilemnice!!!


David Jirka

 

16. 3. 2014

I dnes bojovali naši jezdci jako lvi o body na sprintu v Bílině. Vedli si takto:
Lukáš Kučera - 6. místo MMČR E2 + 6. místo MMČR junior absolutně;
Vašek Bína - 9. místo MMČR E2;
Milan Macháček - 3. místo PČR E2;
Olda Novotný - nedokončil;
Míra Hanč - 1. místo PČR Veterán 1;
Roman Vydra - 2. místo PČR licence C;
Michal Kava - 4. místo PČR licence C.


Lukáš Kučera (foto Magdalena Harudová)

 

16. 3. 2014

Bílina hostí letošní "otvírák" MMČR endurosprint. Paradoxně krásné a slunné počasí nevydrželo, ale ochladilo se a první podnik se jede na blátě.
Jezdci AK Krakonoš u toho nechybí a takto si vedli první soutěžní den:
Lukáš Kučera - 8. místo MMČR E2 + 8. místo MMČR junior absolutně;
Vašek Bína - 10. místo MMČR E2;
Milan Macháček - 2. místo PČR E2;
Olda Novotný - 7. místo PČR E2;
Míra Hanč - 2. místo PČR Veterán 1;
Roman Vydra - 3. místo PČR licence C;
Michal Kava - 6. místo PČR licence C.
Dnes se jede druhý den, o výsledcích našich budeme samozřejmě informovat.


Stříbrný Milan Macháček (foto by Radek Kodym)

 

11. 3. 2014

Začátek nové sezony se nezadržitelně blíží. Již tento víkend se vyznavači endura sejdou na prvním podniku MMČR endurosprint v Bílině.

Letošní zima sice až neuvěřitelně přála trénování na motorce, avšak u Krakonoše se nezapomínalo ani na fyzickou přípravu. Díky spolupráci se SPINNING centrem Vrchlabí jsme si mohli individuální přípravu zpestřit a zkvalitnit týmovým šlapáním na spinnerech. I pro letošek dopadla spolupráce se Sportovním centrem Jilemnice a tak můžete naše jezdce potkávat i v jilemnickému bazénu.

 

13. 2. 2014

V neděli 2. února se pořadatelům z Martinic podařilo téměř nemožné a dokázali uspořádat podnik MČR v motoskijöringu, jehož součástí byl závod hobby jezdců o Orlický pohár. A právě v hobby kategorii se představily i dvě naše dvojice. Vedle Lukáše Kučery s Michalem Hanušem se na start postavil i Mirek Škaloud s Davidem Faistaverem. A právě Mirek s Davidem se blýskli skvělým druhým místem. Toho si nemohl nepovšimnout redaktor týdeníku 5 plus 2 a tak v sekci Napsali o nás... máme další článek.

 

11. 2. 2014

Míša Janoušková se postarala o krásné fotky ze sobotního tréninku v pískovně. Pro jejich zobrazení klikejte ZDE.

 

2. 2. 2014

Přinášíme aktualizaci kalendářů pro nadcházející sezonu. Doplněn je první známý termín seriálu KTM ECC, tedy podnik v Ohrazenicích, a termíny Přeboru ČR cross country pod záštitou Autoklubu ČR. Ano, stejně jako vloni bude seriál pouze pro přebor, mistráci si to na posledním podniku v Sedlčanech rozdají o absolutního mistra ČR bez rozdílu kubatur.

 

26. 1. 2014

AK Krakonoš Jilemnice získal nové mediální partnery. Článek hodnotící loňskou nadmíru úspěšnou sezonu si tak můžete přečíst na portále MotorMIX nebo Vůně benzínu.

 

19. 1. 2014

Tak už je to tady! Již jsme se dočkali také kalendáře Mistrovství a Přeboru ČR pořádaných pod taktovkou Autoklubu ČR. A jak vypadají? Mrkněte na Kalendáře 2014.

 

 

28. 12. 2013

S pomalu končícím rokem se již postupně dostávají na světlo světa kalendáře na příští sezonu. V sekci Kalendáře 2014 tak máte přehledně doposud známé termíny Mistrovství světa, Evropy a ČR enduro a cross country (pořádané pod hlavičkou CAMS).

 

5. 12. 2013

Další přírůstek do rubriky Napsali o nás...

 

28. 11. 2013

Protože sekce Bazar na tomto webu nebyla využívána, rozhodli jsme se pro změnu. Nyní se jmenuje Fanshop a bude obsahovat různé propagační předměty klubu. Zboží budeme průběžně přidávat.

 

27. 11. 2013

Slunečná sobota 23. listopadu byla svědkem posledního letošního měření sil pro jezdce AK Krakonoš. Tentokrát se ovšem utkali sami proti sobě při Posledním tankování. Jezdci i členové doprovodu, které po celou sezonu vídáme pouze v depu a nyní vyměnili montérky za červené dresy, byli nalosováni do dvojic. Z vítězství se radovalo duo Jarda Křapka a Olda Novotný.
Fotodokumentaci přidala Marta Kavová.

 

26. 11. 2013

Protože AK Krakonoš je i mediálně známý, vytvořili jsme zde na webu sekci Napsali o nás.... Tak kdyby vám nějaký článek v novinách utekl, tady si ho budete moci přečíst.

 

12. 11. 2013

Kdo tam nebyl, může litovat. A kde? No přece v sobotu v Chuchelně! Místní MSCH připravili pro fanoušky a účastníky seriálu KTM ECC 2013 krásné vyhlášení celkových výsledků. Nechyběly kulturní vložky a soutěže, celý večer (pro mnohé z nás i noc cool) se nesl v uvolněné, veselé a kamarádské atmosféře.
Zástupci AK Krakonoš Jilemnice si samozřejmě také došli pro nějaké poháry a ten největší jsme převzali za vítězství v klubové soutěži.

Rozsáhlou fotogalerii z povedeného večera pořídila Míša Janoušková.

 

7. 11. 2013

V sobotu 9. listopadu se v Chuchelně koná slavnostní vyhlášení seriálu KTM ECC 2013. Oficiální pozvánka ZDE.

 

6. 11. 2013

Vlastní reportáž z Memoriálu Oldy Nývlta je ZDE.

K tomu ješte fotagalerie spíše ze zázemí podniku.

 

29. 10. 2013

Dříve než zveřejníme naši vlastní reportáž z Memoriálu Oldy Nývlta, přečtěte si, co a jak napsali o finálovém podniku KTM ECC 2013 jinde:

1) Motorkáři

2) Naše Pojizeří

 

27. 10. 2013

Je hotovo, je dobojováno. V cíli je jak pátý ročník Memoriálu Oldy Nývlta, tak i seriál KTM ECC 2013. I dnes nad námi držel Krakonoš svou ochranu co se počasí týče. Podle prvních reakcí závodníků i diváků se jednalo o hodně podařený výkend a krásné závody.

Výsledkový servis:
- neděle Licence A, Licence B, Veteráni, 85ccm
- neděle E1, E2, E3

- celkově Licence A
- celkově Licence B
- celkově Veteráni
- celkově 85ccm
- celkově E1
- celkově E2
- celkově E3
- celkově děti 50ccm
- celkově děti 65ccm
- celkově týmy
- podrobně týmy
- statistika seriálu v číslech

 

26. 10. 2013

Sobotní závod je za námi. Účast byla hojmá, jak ze strany jezdců, tak i diváků a fanoušků. Počasí se po ranní mlze probudilo do krásného slunečného dne.

Výsledky:
- Děti
- Licence A, Licence B, Vetráni, 85ccm
- E1, E2, E3.

Nezapomeňte, že se v noci mění čas! Pospěte si o hodinu déle a pak se ve Mříčné opět sejdeme.

 

25. 10. 2013

Vše je nachystáno! Hned ráno jsme postavili stánky s občerstvením, párty stan se stolky a lavicemi a domlíkovali trať. Okolo desáté přijel bagr a nahrnul Skok do Krakonošova. Krátce před setměním přijel Strombuch a postavil do vymezeného prostoru svůj kamión i s nájezdem a sjezdem. Tím byla trať skompletována.
Podle najížďáků okruh měří cca. 10km a výletnickým tempem se jede zhruba 22 minut. Počítáme, že ti nejrychlejší by se mohli dostat tak na 18 minut na kolo.
V průběhu odpoledne již začali přijíždět průzkumníci trati a dokonce i dodávky s karavany. Než padla tma, už bylo nocležníků požehnaně a zábava v plném proudu.
Po čtvrté hodině se na trať vydala zhruba desítka malých závodníků, kteří poctivě pilovali na zítřejší start.
Počasí drží, podklad během dneška zase o kus vyschnul, vše vypadá velmi optimisticky.
Tak neseďte doma a přijďte si zazávodit. Mezi 7:30 až 9:00 je přejímka, v 8:30 se na start postaví děti.

 

24. 10. 2013

Dnes od časného rána se pilně pracovalo. Značila se trať. Dá se říci, že tak z 90% je vyznačená. Zítra připravíme Skok do Krakonošova, Strombuch přistaví náklaďák pro přejíždění, doznačíme průjezd časomírou a je hotovo. Kdo by chtěl vidět menší "ochutnávku", klikněte ZDE.

Co nám v průběhu celého týdne způsobilo nejednu vrásku na čele, je umístění depa a vlastně celého zázemí. Obvyklé místo z minulých ročníků je nemyslitelné. Část pole je podmítnutá a drží se v tom voda. Nakonec jsme vše posunuli dál po cestě nahoru na jiné pole. Příjezd se nemění, jen pojedete trochu dál. Nahoru ovšem pustíme pouze jezdce, diváci musí nechat svá vozidla dole. Koho by zajímaly přesné souřadnice depa, tak je to: +50°37´7,67", +15°28´31,59", v mapě to vypadá takto:

 

Naopak radost nám zatím dělá počasí. Dnes bylo sice většinou pod mrakem, odpoledne sem tam vysvitlo sluníčko, ale hlavně že neprší. Podklad je sice zatím dost měkký, ale postupně to vysychá.

Zítra už alespoň částečně zprovozníme i stánek s občerstvením, takže pro ty, kteří si budou chtít projít trať, pro trénující děti a jejich doprovod již bude něco k pití i na zub.

 

20. 10. 2013

Dnes proběhla brigáda na trati letošního Memoriálu a nutno říct, že se všicni máte na co těšit! Nové úseky pořádně prověří techniku jízdy i fyzickou připravenost.

Současně se naskytla ještě jedna možnost pro závodníky. Kdo by měl zájem si po sobotním závodě umýt motorku, nabízí místní zemědělské družstvo za poplatek 100,- Kč pronájem wapky i s teplou vodou. Aby služba byla dostupná, je potřeba, aby se vás předem několik přihlásilo. Tak kdo by měl zájem, kliněte ZDE a přihlašte se.

 

16. 10. 2013

Honza Balaš, který na ISDE na Sardinii startoval v juniorském trophy teamu České republiky, se o své zážitky podělil v krátkém rozhovoru na webu czech enduro.

Pro "jubilejní" 5. ročník Memoriálu Oldy Nývlta je již připraven plakát (jistě jste jej nepřehlédli na hlavní straně).

Pro web endurocc.cz Markéta Skrbková vyzpovídala Tomáše Macháčka ohledně příprav na finále seriálu KTM ECC v Jilemnici/Mříčné.

Kdo by se chtěl rozjezdit před Jilemnicí, nechť naladí stránky AMK Úpice.

 

15. 10. 2013

Všechny letošní šampionáty jsou již minulostí, nebo co nevidět skončí. Nejinak je tomu i v případě seriálu KTM ECC. Ten vyvrcholí o víkendu 26. - 27. října Memoriálem Oldy Nývlta, který se opět uskuteční v Jilemnici/Mříčné. Abyste měli aktuální informace, připravili jsme zde na webu sekci o letošním ročníku.

 

6. 10. 2013

Jsme v cíli!
V sobotu jsme letošní ISDE na Sardinii zakončili tradičním závěrečným motokrosem. Jelo se od nejslabších po nejrychlejší podle tříd C1, C2, C3, EW, E1, E2, E3. Závod se uskutečnil na zdejší trati asi 50 km od Olbie a mohu říci, že se bylo na co koukat. Především amíci letěli kládu a hlavně domácí mistr světa Rocky Salvini, to byl let cool. Trať nám do rána krásně zmokla, tak se neprášilo a ani se to moc nerozbíjelo. Já jsem startoval v nejrychlejší skupině C3. Zde jsem bojoval a dojel na 29. místě, čímž jsem si udržel 24. místo ve tříde ze 100 jezdců a 115. místo absolutně ze 420 jezdců. Vyjel jsem si stříbrnou medaili. Se svým výkonem jsem spokojený, i když jsem mohl jet asi i rychleji cheeky. Ale hlavní je že jsem svoji první ISDE dokončil celý a zdravý. Náš tým ENC racing CZ junior se nakonec posunul na 51. místo o 14 vteřin za Motosport Bozkov. Po dojezdu jsme to s klukama oslavili, neděle je ve znamení návratu domů. Tímto bych chtěl poděkovat Týmu ENC racing a hlavně panu Klimešovi, že jsem mohl tuto ISDE absolvovat a snad to nebyl můj poslední zářez... . Argentíno těš se devil!
Ahoj doma!

Lukáš Kučera

 

5. 10. 2013

Ahoj, opět se hlásím!
Tak pátý den je za námi a bylo to docela náročné. Trať již byla značně rozbitá a to zejména 1. a 2. vložka. Na časech se takřka nic nezměnilo, takže přejezd ze 3. do 4. časové kontroly byl stále našláplý a my museli letět. Vše jsem stihl a zatím jsem stále čistý. Ale opět jsem chytil rytmus až od 3. RZ, když na 1. a 2. RZ mě brněla pravá ruka smiley. Ale úspěšně  jsem vše zvládl a dnes jsem ani neklepl výfuk. Zítra  nás čeká přejezd asi 40 km po silnici ke krosu a poté závěrečný motokros. Dnes jsem se posunul na 24. místo ve třídě a udržel 115. místo absolutně. Osobně jsem čekal, že bych mohl být v první stovce absolutně a první dvacítce ve třídě. Ale to se asi nezdaří. Hlavně dojet závěrečný motokros a je to yes.
Hned po dojezdu podám závěrečné zprávy cool.

Lukáš Kučera

Ještě průběžné výsledky klubů:
53. ENC Racing CZ Junior
8. Junior Trophy team Czech republic

 

3. 10. 2013

Zdar enduráci!
Tak jsme v cíli 4. dne a začnu hned špatnou informací. David Čadek si na dnešním přejezdu nejspíše zlámal malíček a Šestidenní pro něho skončila. Dnes nám pořadatelé postavili trať po zdejších pěšinách a dvě časovky utáhli. Do první utažené to šlo, tam se najíždělo okolo 5-ti minut a nemuselo se tak extra letět. Ale ze třetí do čtvrté časovky, kdy nám ve třetí časovce řekli že trophy si najíždějí 2-3 minuty to byla jiná palba smiley. Nejdříve to bylo po šotolinové cestě a zdálo se, že to bude asi v pohodě. Ale najednou se vjelo na pěšinku mezi šutry a mezi keříky, kde byl člověk rád, že vidí na přední kolo, jak to bylo zarostlé. ,,Člověk by tam nešel ani pěšky'' cool. Párkrát jsem měl namále, ale nakonec 50-ti minutová časovka (pro mě spíše rychlostní zkouška cheeky) dopadla dobře a měl jsem najeto 3 minuty. Na zítřek doufáme, že nám časovku alespoň o 5 minut prodlouží, protože to jinak bude asi moje smrt laugh. Jinak dnes jsem nemohl chytit svůj rytmus, který mi přišel včera na posledním testu. Ten se jakš takš dostavil až na poslední tři vložky. Dnes jsem dokončil až na 138. místě no, v absolutním pořadí jsem poskočil na 115. a stále se držím ve třídě na 25. místě.
Tak zítra držte palce ahoj!

 
Lukáš Kučera
 
V klubové soutěži Lukáš o jedno místo klesli (David Holub chytil přes půl hodiny), jsou 47.. Mezi juniorskými trofíky žádná změna, Češi si i po čtvrtém dnu drží 9. příčku.
 

 

3. 10. 2013

Ahoj,
mám za sebou úspěšně 3. den a musím říct, že dnes to bylo krásné svezení. Akorát nám ráno ubralo na náladě, když jsme se dozvěděli, že včera zemřel najížďák po srážce s autem. Na jeho památku jsme absolvovali celý den v černé pásce. Ale už zpět k závodu. Jelo se po stejné trase jako 1. a 2. den, akorát obráceně. Něco málo se změnilo, nejely se veliké sjezdy (nebylo by je možné vyjet), naopak nám přibyl kamenitý kaňonek trvající cca 10-15 minut. Vložky dnes byly krásné. Jedna vložka se vyměnila a musím říci, že jsme byli rádi. Bohužel ta jedna, co byla nejvíce rozbitá, se opět jela. Pocitově se mi jelo krásně a myslel jsem si že půjdu hodně vpřed. Ale nakonec jsem se posunul na 116. místo absolutně a klesl na 25. ve třídě. No nic, ve čtvrtek a v pátek je taky den a čeká nás úplně nová trať.

Lukáš Kučera

Pro úplnost výsledků uvádíme, že Lukášův tým ENC Racing CZ Junior je na 46. příčce (3. nejlepší český klubák), čeští mladíci ve Světové trofeji juniorů i nadále drží 9. místo.

 

2. 10. 2013

Ještě doplníme výsledky družstev po druhém dni. Lukášův ENC Racing CZ Junior team je na průběžném 50. místě. Český Junior Trophy team si i po odstoupení Honzy Balaše drží 9. příčku.

 

1. 10. 2013

Ahoj, jsme v cíli druhého dne.
Musím říci, že jsem dnes vyzkoušel hned na prvním přejezdu, jak zdejší ISDE bude náročná. Upadl jsem na bolavý loket a znovu jsem si z něho strhl strup. Ale hned před první vložkou už adrenalin nedovolil na ten loket myslet a jelo se na plný céres. První 2 testy již byly značně rozbité, takové díry jsem v životě nejel. Tyto dva testy jsme si užili opět 2x. Zbylé dva byly pořád hezké a míň unavující. Pro Čechy byl druhý den nepříznivý. Nejdříve si Honza Balaš udělal něco s kolenem (asi vazy) a skončil. Na předposledním testu zastavil závod Petr Hušek, když v cíli trefil branu a šel pana orel a musel být převezen sanitou do nemocnice. Nakonec je jenom potlučený. Mně osobně se jelo o něco lépe než včera. Tedy až před enduro test, kde jsem ve sjezdu ohnul zadní kotouč a test jel bez zadní brzdy. Na testu jsem k tomu přidal kleplé výfukové koleno. Mám dobré skóre: 2 dny a 2 kolena cheeky. Jinak v cíli jsem přezul zadek i předek a vyměnil kotouč a třmen. Dnes jsem se posunul na 125. místo a zůstal na 24. příčce ve třídě. Zítra nás čeká to samé, ale obráceně a jeden test se vymění za jeden nový. Tak držte palce. Ahoj.

Lukáš Kučera


1. 10. 2013

Ahoj,
tak první den máme úspěšně za sebou. Všichni jsme zdraví, akorát trochu zničený. Na to, jak nám bylo řečeno, že to bude po asfaltu tak to byl omyl. Na tom se najelo cca 30 km cheeky, zbytek po pěšinách, kamenech a skalkách. Hned prvmí test, když jsem přijel, už byl tak rozbitý, že se nedalo moc jet. Na druhém testu se zase hrozně moc prášilo a nedalo se závodit. Na obou testech lezly ven šutry a bylo to hodně nebezpečné. To jsem poznal na vlastní kůži, když jsem spadl. Třetí test (tzv. šnek) a čtvrtý test (enduro) byly krásný, moc se nerozbíjely a dalo se závodit yes. První den jsem obsadil 137. místo absolutně v klubákách a 24. ve třídě C3. Jak říkám, dnes se spíše člověk seznamoval a zítra nás čeká to samé. Až na ty první dva testy by to byla krása. Jako klub si stojíme zatím na 48. místě ze 140 týmů. Držte palce i na druhý den a zatím ahoj.

Lukáš Kučera


Lukáš Kučera na startu (uprostřed) ...


... na testu ...


... a po dojezdu v cíli mění zadní pneumatiku.

Další zástupce AK Krakonoš, tedy Honza Balaš startující v juniorském trofíku České trepubliky, rovněž dokončil první den. Je klasifikován na 17. místě ve třídě E3. V družstvech patří českému kvartetu 9. místo (Honza byl třetí nejrychlejší Čech).

 

29. 9. 2013

Opět se hlásím!
Motorky máme předány, vše proběhlo hladce. Testy máme dochozené a už se těšíme na pondělní ráno. Už vím i svůj čas a to je až 10:39, cíl až v 17:38. Docela dlouhá doba. V sobotu proběhlo slavnostní zahájení v přístavu ve městě Olbia. V týmu panuje pořád pohoda a skvělá nálada. Neděle byla odpočinkovým dnem. Proběhla lehčí masáž a dlouhý spánek. Loket a ruka už je cajk cool. Tak držte palce v pondělí nám všem a zítra se snad ozvu yes.

Lukáš Kučera


David Holub + Lukáš Kučera + Jakub Hroneš = ENC Racing CZ junior


Kompletní výprava ENC Racing teamu


Celá výprava ČR - v popředí i Honza Balaš startující v Junior Trophy.

 

28. 9. 2013

Dnes se konal předposlední díl seriálu KTM ECC. Na starost si ho vzali pořadatelé z Vysokého nad Jizerou. Přinášíme přehled výsledků našich jezdců:

Licence A:
1. Jarda Křapka
3. Matěj Hanuš

Licence B:
2. Míra Škaloud
8. Vašek Bína

Veteráni:
2. Míra Hanč
3. Jirka Salač

85 ccm:
4. Vašek Šabata

E1:
15. Radim Kava

E2:
5. Adam Erlebach

E3:
13. Michal Kava

Průběžně družstva:
1. AK Krakonoš Jilemnice

Současně přinášíme krátkou reportáž z předchozího podniku v Ohrazenicích.

 

26. 9. 2013

Ahoj,
opět se hlásím ze Sardinie, kde panuje stále velice horké počasí a suprová nálada.
Ve středu jsme nachystali ráno motocykly a vydali jsme se opět na tréninkovku. Bohužel už tam bylo více lidí nežli v úterý a když se jezdilo tak nebylo na krok vidět. Mně osobně se jelo dobře než jsem si ustlal při výjezdu ze zatáčky a narazil si levou ruku a sedřel loket. Byl jsem první jezdec, který byl ošetřován u sanitky. Po mně si na trati ustlali i další, např. Johny Aubert cheeky. Po obědě jsme se vydali na testy. Prošli jsme další 3 a povrch je pořád stejný a hodně klouzavý. Dozvěděli jsme se, že vložka v klasickém písku asi nebude, ale asi se nám i ulevilo cool.

Dnes jsme ráno dolepili motocykly a jeli na testy. Ty jsme zvládli 2 a z toho jsme prošli krásný endurotest, který bude hodně zrádný, na písčitém a kamenitém podkladu v jejich zdejším lese. Po obědě proběhlo focení týmu na pláži, kde jsme vyvolali veliké halo blush, takový zajem lidí nebudeme mít už asi do konce šestky. V půl páté jsme se přemístili do paddocku a přezuli gumy. Od šesti nás čekala formální přejímka a zítra ráno od osmi technická. Zbývá nám projít 3 testy a jinak už jen odpočívat na pondělní start. Ahoj smiley.
Lukáš Kučera


Lukáš Kučera - úplně vpravo


Lukáš Kučera - třetí zleva (s moto)

 

26. 9. 2013

Pozvánka na jednodenní volný závod cross country, který se koná v sobotu 19.10.2013 v Radči u Úpice.

Plakát ZDE, zvláštní ustanovení ZDE.

 

24. 9. 2013

Ahoj,
zdravím všechny fanoušky endura a hlavně krakonošáky. Jak jsem slíbil, tak se budu snažit podávat info o průběhu ISDE 2013 na Sardinii, kde budu závodit za tým ENC racing s Jakubem Hronešem a Davidem Holubem. Musím říct, že zázemí u pana Klimeše mám jako doma. Dobrá parta lidí, super kuchař, no prostě super lidi. 

Do dějiště závodu jsme dorazili v neděli ráno. Ubytování je perfektní, k moři cca 500 metrů, bazén u hotelu. Před hotelem máme velký stan, kde se jí, radí a pije wink. Po vyložení věcí jsme se dali do chystání strojů, nafasovali věci a již dnes jsme byli na tréninkivě trati vyzkoušet terén a funkčnost techniky. Na večer jsme se vydali na první z 10 testů a musím říct, že nás nečeká nic snadného. Testy budou na velmi tvrdých površích s volnými kamínky a nebo na plážovém písku. Pro čechy nic moc. Panuje zde přes den velmi teplé počasí (až 30 stupňů), což na obtížnosti ještě přidává. Přes noc teplota klesá až k 10 stupňům. To je asi zatím vše. Zítra nás čeká ráno lehký trénink na moto a po obědě šlapání testů. Tak zatím zdarec.
Lukáš Kučera

 

24. 9. 2013

Rychlý přehled výsledků z Ohrazenic (náhradního podniku za zrušenou neděli v Olszyně):

Licence A:
2. Matěj Hanuš
3. Jarda Křapka

Licence B:
1. Míra Škaloud
12. Vašek Bína

Veteráni:
6. Jirka Salač

E1:
R. Radim Kava

E2:
3. Adam Erlebach
7. Olda Novotný

E3:
6. Michal Kava

Průběžně družstva:
1. AK Krakonoš Jilemnice

 

17. 9. 2013

Vzhledem k panujícímu počasí a nesklizeným plodinám na plochách, kde se budou konat jilemnické závody, jsme byli nuceni sáhnout ke změně termínu. Rozhodli jsme o posunu o čtrnáct dní, takže Memoriál Oldy Nývlta 2013 se odehraje o víkendu 26. - 27. října.

Současně se podařilo dokončit reportáž z posledního podniku MMČR a PČR enduro ve Mšeně. Tak příjemné počtení.

 

12. 9. 2013

Slibované podrobnější výsledky ze Mšena jsou tady:

MMČR E1:
Matěj Hanuš - 7. v sobotu i v neděli

MMČR E3:
Honza Balaš - 2. po oba dny
Lukáš Kučera - 7./5.

PČR E2:
Vašek Bína - 6./5.

PČR E3:
Míra Škaloud - 1. po oba dny

PČR VET2:
Jirka Salač - 1./7.

Hobby:
Milan Macháček - 3./6.

MMČR družstev:
3. AK Krakonoš Jilemnice (Matěj Hanuš + Honza Balaš + Lukáš Kučera)

PČR družstev:
2. AK Krakonoš Jilemnice (Vašek Bína + Mirek Škaloud + Míra Hanč)

Soutěž družstev o pohár starosty města Mšena:
1. Vysocký Krakonoš (Milan Macháček + David a Honza Noskovi)

Na reportáži ze Mšena se zatím pracuje. Hotová je reportáž z KTM ECC v Bozkově.

Ještě prozradím, že AK Krakonoš by měl mít na startu šestidenní v Itálii dva své jezdce. Honza Balaš je v nominaci týmu soutěžícího o Světovou trofej juniorů. Lukáš Kučera se ve Mšeně dohodl na startu v týmu EnC racing.

 

8. 9. 2013

Tento víkend přinesl další zlom v novodobé historii AK Krakonoš Jilemnice. Ve Mšeně se konal závěrečný podnik MMČR enduro, jehož součástí byla i soutěž družstev. V přeboru jsme sice titul neobhájili, trojice ve složení Mirek Škaloud, Vašek Bína a Míra Hanč skončila druhá. Ale letos se představilo trio i prestižnějším mistráku. A hned při premiéře z toho byl bronz. Úspěch o to cennější, že družstvo bylo kompletně složeno z našich kmenových jezdců! Byli to Matěj Hanuš v E1 a Honza Balaš s Lukášem Kučerou v E3.

Ze Mšena zatím přinášíme fotogalerii, podrobnější výsledky a reportáž v následujících dnech.

 

4. 9. 2013

Přinášíme reportáž a fotogalerii z Mistrovství Evropy v Uhlířských Janovicích. Dále fotogalerii z KTM ECC v Bozkově.

 

3. 9. 2013

O víkendu pokračoval čtvrtým dílem seriál KTM ECC. Celý kolotoč tentokrát zavítal do Bozkova. Po úvodních třech podnicích, poznamenaných nepřízní počasí v podobě deště, se tentokrát konečně prášilo (někdy tedy až dost cheeky). Jezdci AK Krakonoš u toho samozřejmě nemohli chybět, zvlášť když hájíme průběžné vedení v soutěži týmů. A jak si vedli?

E1:
Radim Kava - 10. (sobota)/5. (neděle)

E2:
Adam Erlebach - 3./nestartoval
Olda Novotný - 13./12.
Michal Hanuš - 14./10.

E3:
Michal Kava - 10./7.

Licence A:
Matěj Hanuš - 4./5.
Jarda Křapka - 6./9.
Lukáš Kučera - nedokončil/7.

Licence B:
Míra Škaloud - 1./2.
Milan Macháček - 12./nestartoval

Veterán:
Míra Hanč - 2./2.
Jirka Salač - 5./15.

85ccm:
Václav Šabata - 3./nestartoval
Roman Vydra - nedokončil/nestartoval

Jak je vidět, naši jezdci opět dosáhli skvělých výsledků. Bohužel došlo i na zranění, technické problémy a další smolné události. Roman Vydra opět ujížděl zbytku startovního pole, ale bohužel předhlédl díru plnou prachu a při pádu si zlomil ruku. Lukáš Kučera v sobotu tahal z našich zástupců za nejdelší konec v kategorii Licence A, bohužel mu před plánovanou zastávkou v depu došel benzín. Václav Šabata musel svůj stroj v sobotu do cíle dotlačit, v neděli se na strat kvůli technice nepostavil. Jirka Salač v neděli dojížděl na prázdném kole, Jarda Křapka přetrhl řetěz.

 

26. 8. 2013

Třetí díl seriálu Mistrovství Evropy, který se konal v Uhlířských Janovicích, je minulostí. Pořadateli (Enduroklub Uhlířské Janovice v čele s Jiřím Pošíkem starším) je nutno vyseknout poklonu!

A poklonu si zaslouží i naši jezdci. Nejlepších výsledků v dresu AK Krakonoš dosáhl opět Honza Balaš, který v ME juniorské kategorie E2/E3 obsadil šesté místo v sobotu a osmé v neděli. V redukovaném pořadí MMČR to bylo třetí, respektive druhé místo. V téže kategorii ME startoval i Lukáš Kučera. Na Kůču v sobotu trochu padla "deka", ale vytrval a dobojoval až do cíle, kde z toho bylo 22. místo. V neděli se mu povedl první test, který ho nakopl k 18. pozici. V MMČR to bylo deváté, resp. osmé místo. Pouze v ME startoval ještě Vašek Bína a to ve třídě senior E2. Vašek (ačkoli si v sobotu opět pochroumal při pádu na endurotestu nedávno zraněné rameno) si celou soutěž nesmírně užíval a výsledkem bylo 25., resp. 24. místo.

Další dva naši zástupci se představili v MMČR. Matěje Hanuše startujícího ve třídě E1 tentokrát doplnil ještě Jarda Křapka v E3. Matěj se pohyboval na hranici první desítky, když jedenácté místo dokázal v neděli vylepšit na deváté. Jarda vybojoval v sobotu šesté místo a v neděli byl sedmý.

 

23. 8. 2013

Již dnes přejímkami začíná nejočekávanější a nejvýznamnější podnik endura na českém území. Jedná se o Mistrovství Evropy, které hostí Uhlířské Janovice. Na startu se samozřejmě objeví i naši kluboví jezdci:

V ME můžete fandit našim stálým "evropanům" Honzovi Balašovi a Lukáši Kučerovi. Jedinečná možnost vrcholného podniku v ČR nenechala chladným ani Vaška Bínu, který se rovnež vrhne do boje o evropské body.

Součástí podniku bude i MMČR, kde se představí Matěj Hanuš a Jarda Křapka.

 

17. 8. 2013

Do sbírky letošních rozhovorů nám tentokrát svou troškou přispěla před letošní sezonou nová akvizice AK Krakonoš Jaroslav Křapka. Povídali jsme si o seriálu MČR pod hlavičkou CAMS. Čtěte ZDE.

 

12. 8. 2013

Víkend byl ve znamení dalšího dílu seriálu Mezinárodního mistrovství ČR enduro, který se konal v polském Walbrzychu. Za AK Krakonoš startovali tentokrát pouze dva zástupci a oba v MMČR třídy E3. Honza Balaš opět okupoval stupně vítězů, když své tradiční třetí místo obsadil v sobotu a v neděli poskočil na druhou pozici. I Lukáš Kučera dokázal během víkendu své umístění vylepšit, když po šesté příčce v sobotu poskočil na pátou v neděli.

 

3. 8. 2013

Horký sobotní den přináší nejen možnost sledovat počínání našich jezdců na tradičním cross country dvojic v Loukově (odkud také jistě připravíme reportáž), ale také možnost počíst si v reportech z endura v Šumperku a ze sprintu v Hradišti u Klatov.

 

29. 7. 2013

Doplňujeme výsledky našich jezdců z druhého dne sprintu v Hradišti. Matěj Hanuš si pohoršil na osmou příčku, Honza Balaš i Lukáš Kučera obhajili sobotní umístění, tedy třetí, resp. pátou pozici. Mimo nich startoval v Přeboru ČR E2 Vašek Bína, který dokončil po oba dny stříbrný.

 

27. 7. 2013

O tomto víkendu pokračuje v Hradišti u Klatov seriál MČR a PČR endurosprint. Ten se samozřejmě nemůže obejít bez účasti jezdců AK Krakonoš. Podle informací přímo z místa konání si opět nejlépe z našich vedl Honza Balaš, který se v MČR třídy E3 třetím místem vměstnal na stupně vítězů. Lukáš Kučera ve stejné třídě dojel pátý a Matěj Hanuš v E1 dokončil sedmý.

 

23. 7. 2013

Přinášíme fotogalerii ze Šumperka.

 

22. 7. 2013

Uplynulý víkend patřil dalšímu podniku MČR enduro, tentokrát pod hlavičkou CAMS. Jednalo se o klasickou soutěž s centrem v Hrabenově, kousek od Šumperka. Tohoto seriálu se letos pravidelně účastní pouze Jarda Křapka, který soutěží v MČR I třídy Enduro 3. V Hrabenově ho na startu doplnil ještě Milan Macháček, který startoval v kategorii Hobby.
Jarda celý víkend sváděl souboj o vítězství s velezkušeným Zdeňkem Gotvaldem. Nakonec z toho byla dvě druhá místa.
I Milan dokončil po oba dny s nepatrným odstupem na druhém místě, když zejména v sobotu mu na zlato scházelo pouhých 6 sekund.

 

17. 7. 2013

Přinášíme reportáž z Radvanic a současně jsme doplnili fotogalerii z Radvanic o snímky od Marty Kavové.

 

7. 7. 2013

Telegraficky z Radvanic, kde se o tomto víkendu jel další podnik MMČR a PČR endurosprint.

Sobota:

MMČR E3:   
    3. Honza Balaš
    6. Lukáš Kučera
PČR E2:
    7. Vašek Bína
PČR E3:
    1. Mirek Škaloud
PČR Veterán 1:
    5. Míra Hanč
PČR C:
    9. Olda Novotný
Hobby:
    6. Roman Vydra
    20. Michal Kava

Neděle:

MMČR E1:
    9. Matěj Hanuš
MMČR E3:
    3. Honza Balaš
    6. Lukáš Kučera
PČR E2:
    6. Vašek Bína
PČR E3:
    1. Mirek Škaloud
PČR Veterán 1:
    2. Míra Hanč
PČR C:
    8. Olda Novotný
    12. Michal Hanuš
Hobby:
    2. Roman Vydra

Fotogalerie k nahlédnutí ZDE.

 

12. 6. 2013

Přinášíme reportáž ze zmoklé Olszyny.

 

9. 6. 2013

Dnes pokračovalo druhým dnem Mistrovství Evropy ve Francii. Honza Balaš si o jedno místo pohoršil a dojel sedmý. Lukáš Kučera si naopak polepšil na čtrnáctou pozici.

 

8. 6. 2013

Zprávy z Francie jsou velmi dobré! Honza Balaš obsadil šesté místo a Lukáš Kučera se dokázal protlačit do první dvacítky, když dojel sedmnáctý. Méně dobrá zpráva je, že začalo pršet.

 

7. 6. 2013

O tomto víkendu se koná druhý podnik mistrovství Evropy. Tentokrát se jede ve Francii a na startu opět stanou Honza Balaš a Lukáš Kučera, oba ve třídě Junior E2/E3. Kluci dneska chodili vložky a doporovodé koštovali místní vínečko. Podle aktuálních zpráv kluky čekají tři vložky v každém kole o délkách mezi 5 a 7km. Jinak dnes v místě konání panovala téměř 40°C vedra.

 

6. 6. 2013

Dnešním dnem končíme s rozhovory, které vznikaly v Olszyně. Posledním, kdo odpovídal v kratičkém interview, se stal prozatimní leader třídy do 85ccm v KTM ECC Roman Vydra.

 

5. 6. 2013

Seriál rozhovorů pokračuje. Dalším respondentem se stal Lukáš Kučera. Lukáš dnes odcestoval na druhý podnik ME do Francie a rozpovídal se i o tomto podniku a o možnosti jeho startu na letošní šestidenní.

 

4. 6. 2013

Jak jsme slíbili, uveřejňujeme další rozhovor, který vznikl před startem KTM ECC v Olszyně. Tentokráte na několik otázek odpověděl průběžný lídr kategorie licence B Mirek Škaloud.

 

3. 6. 2013

Před startem víkendového závodu KTM ECC v polské Olszyně vzniklo několik rozhovorů s našimi jezdci. Průběžně v tomto týdnu je budeme postupně zveřejňovat. Na začátek odpovídal na otázky Matěj Hanuš.

 

2. 6. 2013

Doplňujeme kompletní výsledky našich borců z deštěm bičované Olszyny:
Licence A:

    2. Jarda Křapka
    5. Lukáš Kučera
    7. Matěj Hanuš
Licence B:

    2. Mirek Škaloud
    4. Vašek Bína
    11. Milan Macháček
Veteráni:

    2. Jirka Salač
E1:

    8. Radim Kava
E2:

    3. Adam Erlebach
    6. Michal Hanuš
    19. Olda Novotný
E3:

    9. Michal Kava
85 ccm:

    1. Roman Vydra

V soutěži klubů jezdci AK Krakonoš opět získali největší počet bodů a upevnili tak průběžné vedení. Nyní je to o 42 bodů před Enduro Semily.

 

1. 6. 2013

Možná je na čase začít uvažovat o změně názvu seriálu KTM ECC na KTM EC, neboli KTM Extrém Cup. Počasí v Olszyně proměnilo sobotní závod v doslova masakr. Liják od brzkých ranních hodin neustával a vytrvale měnil nejen povrch trati a depa, ale i plány pořadatelů. Místo dvou závodů jako obvykle se jel pouze jeden, ve kterém nastoupila cca. stovka odvážlivců. To se stalo o půl druhé odpoledne. O necelé dvě hodiny dříve si svůj závod odjely děti. Déšť bohužel nepolevil po celý den a protože trať již byla místy neprůjezdná a protože většině jezdců docházely brzdové destičky, bylo rozhodnuto o zrušení nedělní části. Místo toho bude vypsán náhradní podnik v Ohrazenicích někdy o prázdninách.

A jak si vedli naši? Všechny výsledky jsem nestihl zaznamenat, tak alespoň přehled vyhlašovaných:
Licence A: 2. Jarda Křapka; 5. Lukáš Kučera,
Licence B: 2. Míra Škaloud; 4. Vašek Bína,
Veteráni: 2. Jirka Salač,
85 ccm: 1. Roman Vydra
E2: 3. Adam Erlebach.

Fotit jsem moc nestíhal, ale pro ilustraci, jak to dnes v Olszyně vypadalo, klikněte ZDE.

 

30. 5. 2013

Přinášíme reportáž z MČR + PČR enduro v Bílině (Hrobčicích).  Komu se nechce číst, ten se může podívat na reportáž České televize v televizním Světě Motorů. Odkaz je ZDE.

 

26. 5. 2013

Výsledky z nedělní části MČR a PČR v Bílině (Hrobčicích) vám nedodáme. Jednoduše proto, že prostě žádné nejsou. Kvůli fatálnímu selhání pořadatelů došlo ke stávce jezdců, kteří po prvním kole odmítli v soutěži dále pokračovat.

Co vám ale dlužni nezůstaneme, jsou reportáže z KTM ECC v Košťálově a z MČR + PČR endurosprint Walbrzych.

 

25. 5. 2013

Dnes a zítra pokračuje MČR a PČR enduro v Bílině. Podle prvních zpráv byl první den hodně ovlivněn jednak počasím a dále určitými pořadatelskými zmatky. Z našich jezdců si nejlépe vedl Honza Balaš, který v MČR E3 obsadil třetí místo. V téže kubatuře obsadil šestou příčku Lukáš Kučera (škoda pádu na rychlostce, kde ztratil hodně času a poté nestihl svůj čas v časové kontrole a chytil minutu. Jinak mohl reálně pomýšlet na boj o čtvrté místo). Smůlu měl tentokrát Vašek Bína (PČE E2). Ten doslova utopil svoji KTM-ku v mokrém písku a přestože ji ven tahalo téměř 30 lidí a čtyřkolka, pro Vaška soutěž skončila.

 

14. 5. 2013

Doplňuji výsledek Vaška Bíny z endurosprintu ve Walbrzychu. Vašek byl i v neděli zlatý!

 

12. 5. 2013

I tento víkend tříštil AK Krakonoš svoje síly na dvou podnicích. Zatímco stálí účastníci MČR a PČR endurosprint soutěžili o body v polském Walbrzychu, zbytek týmu bojoval o body do seriálu KTM ECC v nedalekém Košťálově. Oba podniky poznamenaly průtrže mračen, takže si jezdci užili vody a bláta na dlouho dopředu.
Pojďme si prohlédnout výsledky našich:

 1. MČR + PČR endurosprint Walzbrych
  Jako v prvním podniku sezony se v červených dresech představili čtyři borci:
  MČR E1:
  Matěj Hanuš - v obou dnech dokončil na sedmých místech
  MČR E3:
  Honza Balaš - v sobotu dokázal porazit Kubu Horáka a bral stříbro, v neděli si pořadí prohodili a Honza byl třetí. Zatím to je stylem, co sprint, to pohár! Snad to bude pokračovat i dále.
  Lukáš Kučera - v sobotu si vyjel šesté místo a v neděli dokázal porazit zkušeného matadora endurových tratí Majkla Rudolfa a poskočil na páté místo.
  PČR E2:
  Vašek Bína - v sobotu jasně zvítězil, nedělní výsledek vám zůstanu do zítra dlužen.

   
 2. KTM ECC Košťálov
  Počasí způsobilo nutnost přeznačení několika po sobotě již neprůjezdných úseků, ale i v neděli byla trať více než náročná.
  Licence A:
  Jarda Křapka - první letošní start v seriálu a hned poháry! V sobotu ještě menší za třetí místo, v meděli už ten největší, totiž pro vítěze!
  Licence B:
  Míra Škaloud = pohárová jistota. Tentokrát mu nikdo nestačil a tak Mirek bral dvě první místa!
  Milan Macháček - po vleklých potížích se zády a s minimem tréninku startoval pouze v sobotu. Začátek měl hodně dobrý, ke konci mu docházely síly a propadl se na desáté místo. I tak skvělý výsledek, jen tak dál!
  Veteráni:
  Jirka Salač - v sobotu výtečné stříbro, v neděli trochu propad, ale i páté místo je parádní!
  E2:
  Adam Erlebach - v sobotu sedmý, v neděli nestartoval.
  Michal Hanuš - v sobotu čtrnáctý (po kolizi se soupeřem přišel o zadní brzdu), v neděli nestartoval.
  Olda Novotný - v sobotu sedmnáctý, v neděli nestartoval.
  E3:
  Michal Kava - jedenáctý v sobotu a osmý v neděli.
  85 ccm:
  Roman Vydra - v sobotu zlato, v neděli stříbro!
  Týmy:
  V sobotu se stal AK Krakonoš vítězem, v neděli bohužel startovalo jen pět jezdců od Krakonoše, naštěstí všichni dojeli a dokonce byli v součtu druhým nejlepším celkem. Vydatný bodový přísun posunul AK Krakonoš Jilemnice do průběžného vedení (o 17 bodů)!


   

5. 5. 2013

Přinášíme reportáž z Chuchelny.

 

28. 4. 2013

Rychlý přehled nedělních výsledků:

 1. Mistrovství Evropy Itálie:
  Oba naši zástupci ve třídě junior E2/E3 dokončili i nedělní etapu. Honza Balaš uhájil osmou příčku, Lukáš Kučera se o jedno místo zlepšil a dokončil čtyřiadvacátý. Míra Hanč naopak jedno místečko ztratil a dojel tak patnáctý (pozici nejlepšího čecha si udržel).

   
 2. KTM ECC Chuchelna:
  Na Kozákově proměnil noční liják trať doslova v kluziště. I to odradilo několik jezdců od startu a tak do nedělního klání nastoupilo pouze 61 závodníků. Naši si vedli takto:
  E2:
  R. Michal Hanuš (krátce před koncem zcela "omlel" malé řetězové kolečko)
  R. Olda Novotný (uvařil Husaberga)
  E3:
  3. Michal Kava
  Licence A:
  4. Matěj Hanuš
  Licence B:
  3. Míra Škaloud
  12. Vašek Bína
  Veterán:
  4. Jirka Salač
  85 ccm:
  1. Roman Vydra
  V průběžném hodnocení klubů je AK Krakonoš po prvním podniku na druhém místě.

   

28. 4. 2013

Pohled rychlým kukátkem na výsledky našich borců ze sobotních klání:

 1. Mistrovství Evropy Itálie:
  Ve třídě junior E2/E3 se zaskvěl osmým místem Honza Balaš (druhý nejlepší čech ve třídě). Neztratil se ani Lukáš Kučera, který dojel pětadvacátý (čtvrtý nejlepší čech ve třídě).
  Míra Hanč byl nejlépe umístěným čechem ve třídě Veterán, kde obsadil čtrnácté místo.

   
 2. KTM ECC Chuchelna:
  Současně začal seriál KTM ECC na kozákovských sjezdovkách. Trať, zvláště spodní pasáž v blátě a na uklouzaných kamenech a kořenech, dala spoustě jezdců pořádně zabrat. Pro dnešek slibuje pořadatel přeznačení tohoto úseku. Výsledky:
  E1:
  13. Radim Kava (na kamenech zcela zdemoloval páku zadní brzdy)
  E2:
  8. Adam Erlebach (po stíhací jízdě, kdy nenatočil a od startu osjížděl beznadějně poslední)
  9. Michal Hanuš (v průběhu závodu přetrhl řetěz - naštěstí kousek od depa)
  13. Olda Novotný
  E3:
  12. Michal Kava
  Licence A:
  7. Matěj Hanuš
  Licence B:
  2. Míra Škaloud
  R. Vašek Bína (prorazil pneumatiku)
  Veterán:
  4. Jirka Salač
  85 ccm:
  1. Roman Vydra

Současně přinášíme fotogalerii ze sobotního závodu v Chuchelně.

 

26. 4. 2013

V rychlosti přehled aktuálního dění v klubu:

Část našich členů, především jezdci Lukáš Kučera a Honza Balaš, včera okolo poledne dorazili do Bussi Sul Tirino v Itálii, do dějiště prvního podniku Mistrovství Evropy. První dojmy z trati: "Asi to bude mazec, samá skála a kámen ;-)".

Dlužíme vám výsledky našich jezdců z cross country dvojic v Kunčicích:
    Profi:
                1. Honza Balaš + Jarda Křapka
                4. Lukáš Kučera + Matěj Hanuš
                6. Míra Škaloud + Lukáš Kučera (jmenovec z MPS Semily)
    Hobby:
                14. Michal Hanuš + Jakub Hebelka
                16. Michal Kava + Olda Novotný
    Veterán:
                1. Jirka Salač + Míra Hanč

Na zítra se již většina týmu chystá na první podnik seriálu KTM ECC do Chuchelny.19. 4. 2013

Přinášíme reportáž z prvního endura v Dolním Hradišti doplněnou o rozhovor tentokrát s Lukášem Kučerou.

 

14. 4. 2013

Rychlým kukátkem z Dolního Hradiště:
MČR E1: 14. Matěj Hanuš (měl technické potíže a nachytal trestné minuty);
MČR E3: 3. Honza Balaš, 7. Lukáš Kučera;
PČR E2: 2. Vašek Bína.

 

13. 4. 2013

Telegraficky z Dolního Hradiště u Kopidla, z první letošní klasické soutěže. Matěj Hanuš v MČR E1 obsadil (po kolizi se stromem na měřeném testu) 10. příčku. Lukáš Kučera v MČR E3 byl klasifikován na 6. místě, když i jeho o lepší umístění připravily dva pády na měřených testech. Honza Balaš se stejně jako v Bílině dokázal probít na stupně vítězů a opět získal bronz za 3. pozici. Vašek Bína ovládl PČR a ve třídě E2 zvítězil.

Dnes, tedy v sobotu 13. dubna, se konal úvodní motokros na trati v Ohrazenicích. Za AK Krakonoš zde startoval Kája Šrytr ve třídě do 85ccm. Kája nakonec po dvou rozjížďkách obsadil 5. příčku. Ve třídě licencí se představila nová akvizice týmu, Jaroslav Křapka. Ten startoval na vypůjčeném stroji KTM 300 2T. Jardovi se však již ve druhém tréninku rozpadl moouse v zadním kole a musel montovat. Náhradní zadní guma ovšem měla parametry spíše kvalitního slajku než pořádného drapáku. Ani to ale Jardu nezastavilo. V první rozjížďce obsadil druhou pozici, ve druhé mu patřilo 3. místo, v součtu to dalo na třetí příčku.
Z Ohrazenic nabízíme rovněž skromnou fotogalerii.

 

12. 4. 2013

Přinášíme reportáž z endurosprintu z Bíliny doplněnou o rozhovor s "televizní star" Honzou Balašem.

 

9. 4. 2013

Doplňujeme informace z Bíliny. Mimo kluků v mistráku startoval i v neděli Vašek Bína v PČR E2. Po sobotním vítězství se Vaškovi tolik nezadařilo a uzavřel stupně třetím místem (škoda, na druhého ztratil pouze 20 sekund). Za našeho jezdce lze považovat i zkušeného Míru Hanče (i když na soutěžích enduro a endurosprint startuje v dresu Solarca). Míra byl v sobotu klasifikován na třetím místě, když nestačil na nestárnoucího Otakara Kotrbu a s druhým Miroslavem Culkou měl na desetinu sekundy shodný čas. V neděli Oťas nestartoval a náš Míra zvítězil s půl sekundovým náskokem. V neděli dorazil do Bíliny ještě Olda Novotný. Ten startuje v licencích C a při své premiéře na endurosprintu obsadil páté místo.

A protože naši junioři dosáhli výborných výsledků a zaujali i kameramany České televize, můžete je vidět v reportáži ve Světě motorů. Honza Balaš dokonce poskytl rozhovor! Celý pořad najdete ZDE, reportáž z Bíliny začíná ve 20:40 minut.

 

7. 4. 2013

Rychlé info z nedělní Bíliny. Honza Balaš obhájil pozici na stupních ze soboty a opět dokončil třetí v E3. Lukáš Kučera v téže kubatuře svedl velký souboj se svým učitelem Karlem Schrederem, který Lukáše nakonec o 6 sekund pokořil a odsunul na šestou příčku. Matěj Hanuš v nejsilněji obsazené třídě E1 obhájil sobotní šesté místo.

 

7. 4. 2013

Neustávající zima způsobila další rošádu v kalendáři. Pořadatelé z Chuchelny mají na Kozákově 30cm sněhu a tak vyměnili svůj termín s pořadateli z RMK Vrchlabí. To znamená, že v Kunčicích se svezeme v sobotu 20. dubna (možnost registrace již nyní na www.rmkenduro.cz) a do Chuchelny pojedeme o týden později, tedy 27. - 28. dubna.

6. 4. 2013

Dnes začalo v Bílině Mistrovství a Přebor ČR endurosprint. Pořadatelé připravili celkem dvě rychlostní zkoušky, ale vzhledem k tomu, že jedna vložka byla hodně promrzlá, závodilo se pouze na druhé. A jak si vedli naši? Vašek Bína začal v PČR třídy E2 vítězně, když na druhého v pořadí najel více než 40 sekund. Skvěle se uvedli i kluci v MČR. Ve třídě E1 si při své premiéře dojel Matěj Hanuš pro 7. místo. V nejsilnějších E3 vybojoval Lukáš Kučera 5. místo a Honza Balaš si dojel dokonce pro pohár za 3. místo!

 

29. 3. 2013

S novou sněhovou nadílkou je tady další změna v kalendáři. Jak to vypadalo včera v Košťálově, si můžete prohlédnout ZDE. Z důvodu panujících klimatických podmínek se závod přesouvá na víkend 11. - 12. května.
A co na to v Bílině? Zatím beze změn, tak snad už tentokrát nedojde k termínové kolizi...

AK Krakonoš získal do svých řad výraznou posilu. Stal se jí Jaroslav Křapka. Předsezónní rozhovor s ním si můžete přečíst ZDE.

 

23. 3. 2013

Endurosprint v Bílině si našel náhradní termín konání. Uskuteční se o víkendu 6. - 7. dubna. Ano, termín je totožný jako první závod seriálu KTM ECC v Košťálově. A ano, skutečně se oba podniky uskuteční v tentýž víkend...

 

20. 3. 2013

Zima se stále nechce vzdát své vlády a tak má na svědomí zrušení již druhého podniku. Tentokrát se jedná o soutěž MČR + PČR endurosprint v Bílině, který se měl konat tento víkend. Podnik se odjede v náhradním termínu, jehož datum bude stanoveno později.

 

19. 3. 2013

První závod PČR cross country, který se měl konat 30. - 31. března v Praze, byl pro nesjízdnost tratě a vzhledem k předpovědi počasí zrušen.

 

5. 3. 2013

Ještě se vraťme k motoskijöringu v Křížlicích. Přinášíme reportáž z tohoto sněhem a větrem bičovaného podniku.

TUDY DUDY studio připravilo velice poutavou a zajímavou reportáž, shlédnout ji můžete ZDE.

Samožřejmě nechyběla ani Hoofina se svým fotoaparátem.

 

3. 3. 2013

Lukáš Kučera v povídání o zimní přípravě poodhalil tréninkový proces sportovního centra mládeže. Pokud vás tedy zajímá, jak probíhá vrcholová příprava, jste zde na správné adrese.

 

2. 3. 2013

Opět došlo k drobným změnám kalendářů. K těm nejpodstatnějším patří doplnění seriálu MČR enduro pod AČR o podnik ve Walbrzychu a posun termínu závodů v Košťálově, který bude otvírákem seriálu KTM ECC. Aktuální náhled na ucelené kalendáře je ZDE.

 

23. 2. 2013

Historicky první novodobý motoskijöring pod hlavičkou AK Krakonoš Jilemnice je po dnešku minulostí. Na start se postavilo celkem 10 odvážných dvojic. Celkovými vítězi se stali David Mühlfait s lyžařem Lukášem Kučerou. Bohužel patron a vládce hor, mocný Krakonoš, na nás seslal doslova psí počasí. Po poledni gradovala sněhová vánice, která vlastně ukončila celý podnik. Závody zimního motokrosu byly právě z důvodu počasí a kvůli obtížně sjízdné trati zrušeny. Jak to v Křížlicích vypadalo uvidíte ve fotogalerii.

 

20. 2. 2013

Pro zájemce o sobotní závody motoskijöringu a zimního motokrosu přinášíme mapky s místem konání. Kdo má navigaci, ať zadá souřadnice 50°39'25.684"N a 15°30'20.033"E. Kdo navigaci nemá, ten ať jede po silnici spojující Dolní Štěpanice a Roudnici a u odbočky na Víchovskou Lhotu nepřehlédne místo konání.

Časový harmonogram bude hodně záležet na počtu startujících. V každém případě mezi 9:00 a 10:00 hod. bude probíhat registrace do závodů. Od 10:00 se začne jezdit. Nejprve seznamovací tréninky s tratí, poté jednotlivé rozjíždky a finále.

 

17. 2. 2013

Všichni příznivci zimních motocyklových radovánek mohou jásat. AK Krakonoš byl opět požádán o spolupráci při organizaci závodů motoskijöringu a současně zimního motokrosu. Místo konání je stejné, tedy Křížlice, jen termín se posunul na příští sobotu, tedy 23. února 2013. Opět prosíme všechny zájemce o start, aby si stáhli přihlášku na motoskijöring, nebo zimní motokros, nebo obě a vyplněné zaslali na email info@amk-krakonos.cz. Teď už se závody zaručeně odjedou!

 

7. 2. 2013

Pro všechny, kteří měli v plánu zúčastnit se sobotních závodů motoskijöringu a zimního motokrosu, máme smutnou zprávu. Z důvodu tristní neúčasti jezdců se závody tento víkend NEKONAJÍ!
Jestli se pokusíme uspořádat je v jiném termínu, budeme včas (s daleko větším předstihem než nyní) informovat.
Všem se omlouváme.

 

5. 2. 2013

AK Krakonoš byl požádán, aby se stal spolupořadatelem a patronem závodů v motoskijöringu. Pokud vše dobře dopadne, stane se tak v sobotu 9. února. Motoskijöring doplní ještě závod zimního motokrosu. Celou akci by mohlo zhatit pouze počasí (dle předpovědi by se nemělo stát) nebo totální nezájem závodníků. Proto prosíme zájemce o start, aby si stáhli přihlášku na motoskijörig, nebo zimní motokros, nebo obě a vyplněnou zaslali na email info@amk-krakonos.cz.

 

30. 1. 2013

Došlo k dalším změnám v kalendáři endura a cross country. Soutěž MČR a PČR ve Mšeně se posouvá na termín 7. - 8. září, cross country v Bílině potom na 21. - 22. září. Kompletní aktualizovaný kalendář neleznete ZDE.

 

27. 1. 2013

Tvorba rozpočtu na začínající sezonu je sice ještě v plném proudu, nicméně již nyní si můžete prohlédnout naše partnery, kteří nám dopomáhají k co nejlepším výsledkům. Klikněte ZDE. Stránku budeme ještě doplňovat. Tedy doufáme... smiley

 

19. 1. 2013

Opět došlo ke změnám v kalendářích. Přinášíme aktuálně platný kalendář včetně volných podniků.

 

19. 1. 2013

Půlka ledna za námi, tak je nejvyšší čas zhodnotit uplynulou sezonu. Nějaké články proběhly již novinami, nyní si můžete počíst trochu obsáhlejší povídání.

 

17. 1. 2013

Přinášíme kalendář podniků seriálu KTM enduro cross country. Někteří z organizátorů si ještě nechávají prostor pro možnou změnu termínu a pro jistotu uvádějí termíny dva.

 

5. 1. 2013

Došlo k doplnění kalendáře MČR enduro sprint. Celý šampionát čítá 5 podniků, klikněte na kalendáře, ať víte, kam se letos vydat.


https://www.ak-krakonos.cz/vysledky_deti_sobota_2013.pdf

16. 12. 2012

Nová sezona již pomalu klepe na dveře, tak je čas na novinky. Opět tu budeme mít dva republikové šampionáty. Mezinárodní mistrovství ČR pod hlavičkou Autoklubu a Mistrovství ČR pod křídly ČSMS (nově CAMS). Zatímco ČSMS volí stejný model (tedy enduro a cross country), Autoklub sice vynechává cross country, ale vedle endura vytvoří ještě seriál endurosprintu. Prozatimní kalendáře českých mistráků, ale i světa a Evropy najdete ZDE.

 

23. 11. 2012

Svátečního dne 17. listopadu se konalo v Uhlířských Janovicích slavnostní vyhlášení Mezinárodního mistrovství a Přeboru ČR enduro a cross country 2012 pořádaného pod hlavičkou Autoklubu ČR. Jelikož Autoklub Krakonoš Jilemnice dosáhl letos spoustu skvělých výsledků, nemohli zde naši zástupci chybět. Pro putovní pohár za vítězství v soutěži družstev Přeboru ČR si šli Matěj Hanuš a Honza Nosek (třetí člen vítězného tria - Honza Balaš - se vyhlášení nezúžastnil). Jak Matěj tak Honza si cestu na stupínek nejvyšší zopakovali ještě jednou, neboť Matěj je přeborníkem ČR v enduru třídy E1 a Honza je přeborníkem ČR v enduru třídy E2. Posledním naším oceněným zástupcem byl Milan Macháček, který si došel pro pohár za druhé místo v celkové klasifikaci přeboru ČR třídy E3.
Všem oceněným gratulujeme. Do fotogalerie můžete nahlédnout na pár fotek z vyhlášení.

Uprostřed dvojnásobní přeborníci ČR 2012 Honza Nosek a Matěj Hanuš!

17. 11. 2012

Dne 10. listopadu se v Šiklově Mlýně konal poslední podnik MČR enduro pod hlavičkou ČSMS. Jedno kolo měřilo cca. 60km, z toho se jelo 50km  po silnici. Na soutěž nic moc. V každém kole jezdci absolvovali jeden cross test a jeden enduro test. Přebor (podle ČSMS označen MČR II) jel 3 kola, a MČR (tedy MČR I) 5 kol. Na startu měl AK Krakonoš pouze jednoho zástupce. Tím byl Honza Balaš v PČR E3. Honza svou kategorii suverénně ovládl.
Celý podnik měl zázemí ve westernovém městečku, kde se po odjetí celého podniku konalo vyhlášení výsledků celé sezony endura a cross country konaného pod hlavičkou ČSMS. Ještě před vyhlašovánim se pořadatelé omluvili za špatně nataženou trať, za to, že vedla převážně po silnici. Současně slíbili, že se do příštího roku polepší. Pak už došlo na předávání pohárů. Pro ten si mimo zde vítězného Honzy Balaše došel i Michal Kava, jenž je za letošek celkově třetí v cross country MČR III třídy E3. Gratulujeme.

Michal Kava při vyhlášení celkových výsledků cross coutry MČR III E3


 

11. 11. 2012

V sobotu 10. listopadu se konala v TOP Hotelu Praha XIV. valná hromada Autoklubu ČR. Letos byla volební. Volil se president, vicepresident i celé presídium. Zcela jasnou většinou hlasů obhájil funkci presidenta pan Ječmínek. Vícepresidentem i členy presídia se stali pánové navrženi starým presídiem, takže se vlasně nic nemění.

 

6. 11. 2012

V sobotu 3. listopadu uspořádal AK Krakonoš pro své členy možná poslední letošní vzájemné  měření sil. Mimo jezdců se na start postavili i členové realizačního týmu. Počasí sice trať pořádně ztížilo (bláto se lepilo snad úplně všude), ale to nám na dobré náladě neubralo. Zvolili jsme závody dvojic, jejichž složení se losovalo. Výjimku tvořili otcové se svými syny, kteří jezdili na jednom motocyklu.
Po lítém boji zvítězila dvojice Míra Škaloud + Tomáš Kubát jen těsně před Milanem Macháčkem s Michalem Hanušem.
Klikněte ZDE, Hoofina pořídila snad milion krásných fotek yes.

 

2. 11. 2012

Došlo k další změně termínu slavnostního vyhlášení seriálu KTM ECC. Sejdeme se v Bozkově v pátek 23. listopadu. Teď už je to definitivní.

 

30. 10. 2012

Přinášíme nejnovější zprávy ze včerejší schůzky organizátorů seriálu KTM ECC:

1) Ročník 2013 bude !!!

2) Termín slavnostního vyhlášení letošního ročníku se kvůli kolizi se soutěží v Šiklově Mlýně přesouvá o týden dále, tedy na 16. listopadu.

 

27. 10. 2012

Máme pro vás reportáž z posledního dílu KTM ENDURO CROSS COUNTRY z Vysokého nad Jizerou. Pro fotografie klikejte ZDE (E1, E2 a E3) a ZDE (licence  A+B, veteráni a 85ccm).

 

21. 10. 2012

V sobotu závod ve Vysokém nad Jizerou napsal tečku za seriálem KTM ECC 2012. Jezdci AK Krakonoš vybojovali opět spoustu pohárů a i v konečném hodnocení jednotlivých kategorií se dokázali prosadit mezi nejlepší. Výčet umístění našich jezdců je dlouhý, takže ho ponechme na vlastní reportáž, kterou přineseme v průběhu týdne.

Dnes přinášíme reportáž z Uhlířských Janovic.

 

15. 10. 2012

O víkendu zažil AK Krakonoš Jilemnice v Uhlířských Janovicích pohárové žně na finálovém podniku MMČR a PČR enduro! Naši jezdci dosáhli cenného vítězství v poháru družstev přeboru ČR, když trojice ve složení Matěj Hanuš, Honza Nosek a Honza Balaš nedala nikomu šanci. Všichni tři opanovali po oba dny své objemové třídy a naprosto jednoznačně dotáhli tým k vítězství. Činili se i další členové a po jednom poháru si odváží i Vašek Bína a Jirka Salač. Zatím přinášíme fotogalerii a nepřipravíme vás ani o podrobnou reportáž.

 

9. 10. 2012

S časovým odstupem, po získání reálného pohledu na věc jsme pro vás připravili reportáž ze závodů v Jilemnici/Mříčné.

 

20. 9. 2012

Míra Škaloud opět zve na závody do polské Bogatynie. Klikněte na pozvánku, ať víte, kde se přihlásit a v kolik se startuje.

 

18. 9. 2012

Dnes proběhla brigáda na úklid tratě. Skoro celá trasa je již srovnaná, ještě jednou se sejdeme a bude hotovo. Nedá mi to a opět poprosím všechny černé jezdce, nejezděte nám po trati. Sice vzhledem k počasí, které po celý víkend panovalo, nebyla trať moc rozbitá, ale i tak jsme s úklidem nějaké hodiny strávili. Rádi bychom zde závody uspořádali i v příštím roce a uvedení pozemků do původního stavu je jednou z podmínek.

Nyní se ještě vraťme k závodům samotným. Do fotogalerie jsme přidali několik amatérských snímků, pokud se chcete pokochat dalšími snímky, klikněte na některý z následujících odkazů:

http://hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Jilemnice_2012_-_sobota_-_Lic_A%2CB_80ccm%2C_veterani/
http://hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Jilemnice_2012_-_sobota_-_Hobby_E1%2C_E2%2C_E3/
http://motodejv.rajce.idnes.cz/KTM_ENDURO_CC_JILEMNICE_2012-SOBOTA/
http://motodejv.rajce.idnes.cz/KTM_ENDURO_CC_JILEMNICE_2012-nedele/

Reportáž ze závodů si můžete přečíst na portále Naše Pojizeří.

 

17. 9. 2012

Víkend uplynul jako voda. Stejně tak i čtvrtý ročník Memoriálu Oldy Nývlta. V neděli se (jak už to je v seriálu KTM ECC zvykem) jel jen jeden závod pro všechny jezdce dohromady. Zatím podle reakcí zúčastněných v depu i podle prvních zmínek na internetu se závody líbily. To nás velmi těší! Děkujeme všem pořadatelům, "traťákům", obsluze ve stánku, zkrátka všem, kdo nám se závody pomáhali. Bohužel ještě než jsme stihli sbalit zázemí závodů, už se na trati objevili první černí jezdci. Apeluji proto na všechny podobně smýšlející: Závody byly o víkendu, měli jste se postavit na start! Teď už se nejezdí! Tímto nám značně komplikujete situaci a neustále hrozí, že další rok žádné závody být nemusí...

Výsledky za celý víkend naleznete ZDE.

 

15. 9. 2012

První den letošního Memoriálu Oldy Nývlta je minulostí. Počasí nás trochu pozlobilo, ale naštěstí padlo jen pár kapek. Jen sluníčko nás moc neohřálo, zato vítr trochu provětral. Všechny rozjížďky se odjely podle plánu. Jezdci si trať docela pochvalovali, zvlášť pochvala od Radka Tomana nás jako pořadatele hřeje u srdce. Bohužel došlo i na zranění, které potkalo našeho Lukáš Kučeru. Zlomil si klíční kost. Výsledky budou po skončení celého víkendu na webu seriálu, odkaz v každém případě zveřejníme i zde.

 

14. 9. 2012

Horké novinky z trati! Celá trať vytyčena, skok do Krakonošova stojí a depo se již slušně zaplnilo. Sluníčko vykonalo své a podklad pěkně vyschl, dá se říci, že je to ideál. Jedno kolo dá cca. 14 minut. Počasí na víkend slibuje slunečno, tak neseďte doma a přijďte si zazávodit nebo alespoň podpořit své favority! Pro fanoušky jsme připravili startovní listinu, ať víte, komu fandíte.

 

13. 9. 2012

Dnes jsme vytyčili většinu tratě. Její délka je cca. 8,5 km. Po včerejším a nočním lijáku se dopoledne počasí umoudřilo a dokonce několikrát vysvitlo i sluníčko. Podklad tratě během dne statečně vysychal, takže pokud už nezaprší a zítra bude alespoň jako dnes, bude podklad ideální. Prášit se nebude, ale bezedné bláto také nečekejte.

 

12. 9. 2012

Přípravy jsou v plném proudu, shon i nervozita vrcholí. Trochu vrásky na čele nám dělá počasí. Ale podle předpovědí by se mělo vypršet a na víkend by se mělo počasí vylepšit. Na poslední chvíli se nám podařilo zajistit skákací hrad pro děti, takže se nebojte vzít své ratolesti s sebou!
Ve čtvrtek vyrážíme do terénu, tak navečer můžete očekávat nejnovější informace o trati.

 

10. 9. 2012

Při všech přípravách na Memoriál Oldy Nývlta trvala trochu déle reportáž ze Mšena, ale podařilo se. Na několik otázek nám odpověděl úspěšný endurový nováček Honza Balaš.

 

9. 9. 2012

Dnes proběhla brigáda s přípravou tratě na příští víkend. Vysekali a prořezali jsme nové úseky, upravili jsme staré známé úseky a s uspokojením konstatovali, že letošní trať bude delší a rozmanitější. Z brigády jsme pořídili několik fotografií, tak na ně mrkněte, třeba vám něco napoví cool.

Někteří naši jezdci se zúčastnili cross country v Martinicích, odkud vám také přinášíme několik snímků.

 

6. 9. 2012

Depo i celé zázemí letošního Memoriálu Oldy Nývlta bude na stejném místě jako vloni. Pro ty, kteří zapomněli nebo se k nám chystají poprvé, přinášíme mapku. Příjezd bude navíc značen červenými šipkami (jako na enduru).


Mapka s umístěním depa a parkoviště pro diváky

 

5. 9. 2012

Přinášíme další informace k Memoriálu Oldy Nývlta, konkrétně k dílčí soutěži. Součástí trati bude uměle vytvořený skok, kde budeme od třetího kola měřit nejdelší let. Této soutěži jsme dali název "Skok do Krakonošova" a vítězové v jednotlivých rozjížďkách budou odměněni kapkou dobrého moku a to lahví Johnnie Walker. Navíc autor absolutně nejdelšího skoku víkendu obdrží pětilitrový demižon zelené "fefrmintsky".

 

4. 9. 2012

První zářijový víkend patřil dalšímu podniku seriálu MČR a PČR enduro pod hlavičkou AČR. Odehrál se ve Mšeně. Na startu nechyběli samozřejmě jezdci AK Krakonoš Jilemnice. V MČR E2 startoval Lukáš Kučera, který zúročil zkušenosti z ME na Slovensku a zajížděl opravdu dobré časy. Nakonec to vystačilo na deváté místo v sobotu a sedmé v neděli. V PČR E1 se představil Matěj Hanuš, kterému se bohužel lepí smůla na paty. Matěj v sobotu vyhrál čtyři z pěti testů, které absolvoval. Pak měl ovšem poruchu motocyklu, která mu znemožnila dojet do cíle a na start ho nepustila ani v neděli. V PČR E2 nás zastupovali dva jezdci. Úspěšnější byl Honza Nosek, který po sobotním čtvrtém místě dokázal v neděli zvítězit. Venca Bína v sobotu několikrát opravoval motocykl, ale do cíle dojel. Bylo z toho deváté místo. V neděli si potom polepšil na čtvrté místo. I v PČR E3 jsme měli dva zástupce. Honza Balaš absolvoval svou první soutěž a hned dokázal zvítězit. A to tak, že zcela deklasoval zbytek startovního pole. Jak v sobotu, tak v neděli jasně dominoval a pokaždé nadělil druhému v pořadí více než tři minuty! Druhým zástupcem byl Milan Macháček, který dojel v sobotu šestý a v neděli pátý.

 

19. 8. 2012

Lukáš se opět hlásí ze Slovenska:

"Ahoj, zdravím z Krompach smiley. Tak v sobotu jsem dokončil druhý den. Bohužel jsem se ze začátku trápil sám se sebou, rytmus jsem chytil ve druhém kole na cross testu a poslední celé kolo jsem zajížděl časy na úrovni první desítky. Celkově mě tento finiš vyhoupl na 15. místo, tudíž jsem si připsal 1 bodík laugh. V neděli mě čeká závěrečný motokros. Je to na stejné trati jako se jezdil cross test. Nevím, co od toho čekat, bude to můj první motokros tak uvidíme. Moto zatím šlape a koleno až na chvilkové píchání drží. Tak ahoj v pondělí."

 

17. 8. 2012

Žijeme "evropou"!

Opět se hlásí Lukáš Kučera , který dnes úspěšně absolvoval první den:

"Zdravím do Čech! Tak dnes jsem absolvoval svůj první den na ME ENDURO a musím říct, že se mi docela povedl. Od prvního kola, které jsem měl skvělé, jsem se pohyboval okolo 10. místa. Po druhém kole, kdy se mi podařilo zrychlit na testech, jsem byl 11. Poslední kolo se mi časově nepovedlo, dojel jsem do cíle na 14. místě. Do závodu jsem šel s tím dokončit a alespoň jednoho člověka předjet. To se povedlo a když kluci v prvním kole zabloudili a nachytali kolem 20 minut, tak jsem se vyhoupl na 11. místo smiley. Tím pádem domů povezu svých prvních 5 bodů laugh. Dnes jsem velice spokojen, s tím jsem při odjezdu nepočítal. Mějte se fajn a zítra držte palce, znovu se ozvu."

Lukáš Kučera uprostřed české výpravy na Slovensku


Lukáš (napravo) na startu první dne


Lukáš na trati cross testu

 

16. 8. 2012

Ze slovenských Krompach se hlásí náš "evropan" Lukáš Kučera:

"Zdravím Krakonošáky! Dnes jsem předal motorku, bylo to bez komplikací, a znovu, asi potřetí, jsem prošel testy, které umím snad nazpaměť cool. Na páteční závod jsem dostal za úkol otestovat novou směs od Mitasu, tzv. mrtvou gumu, a nové moose. Snad pátek dokončím. Když jsem viděl gumu po jednom kole, které objel najížďák, tak mám strach, ale budu se snažit a pojedu na 200%. Jsem natěšen a dnes v 19:00 na zahájení jsem hrdě nesl Krakonošovu vlajku. Koleno je relativně ready, tak držte palce wink. Ahoj. Další zpráva bude zítra."

 

15. 8. 2012

Přinášíme první novinky z trati, kterou chystáme pro již čtvrtý ročník Memoriálu Oldy Nývlta a současně čtvrtý díl letošního seriálu KTM ECC. Trať vychází sice z loňského roku, ale několik úseků se podařilo přidat a pozměnit. Podařilo se nám odbourat ježdění po cestách, zejména té od startu nahoru. Takže po cestách se pojede cca. 8 metrů, vždy se bude jednat pouze o křížení tratě s cestou. Celkově se trať prodlouží, protože se nám podařilo domluvit přilehlé lokality. Navíc přidáme několik meziček a jedno drobné zpestření pro závodníky, dílčí soutěž s věcnou cenou pro nejlepší. Včas se dozvíte, o co půjde.

Další novinka se týká ME enduro. Náš Lukáš Kučera dnes dorazil na Slovensko. Čeká ho obhlídka trati, absolvování přejímek a v pátek ráno ostrý start. Držíme pěsti, ať vše dobře dopadne, ať Lukáš absolvuje celý podnik v pohodě, ať vydrží koleno pochroumané z Loukova a ať je z toho pěkný výsledek!

 

29. 7. 2012

Z pohledu AK Krakonoš Jilemnice se chystá přelomová novinka. Poprvé v novodobé historii se postaví kmenový jezdec klubu na start podniku Mistrovství Evropy enduro! Bude to Lukáš Kučera a stane se tak 17. - 19. srpna na Slovensku. Samozřejmě jsme museli Lukáše trochu vyzpovídat a nyní s ním přinášíme rozhovor.

 

27. 7. 2012

Letos pořádáme již čtvrtý ročník Memoriálu Oldy Nývlta a s hrůzou jsme zjistili, že spousta lidí toho o Oldovi moc neví. Ostatní weby mnoho informací také nenabízí, tak jsme několik vět o této legendě jilemnického autoklubu napsali ZDE. Současně jsme také trochu poupravili sekci o historii AK Krakonoš.

 

26. 7. 2012

Do závodů v Jilemnici (Mříčné) sice ještě nějaký ten pátek zbývá, ale náš pořadatelský tým nezahálí. Abyste i vy měli nějaké informace o připravovaných závodech, založili jsme sekci k Memoriálu Oldy Nývlta 2012.

 

15. 7. 2012

Dnes pokračoval druhým dnem mistrák v enduru konaný v Šumperku. Všichni tři naši zástupci nastoupili na start i v neděli. A jak to dopadlo? Milan Macháček v přeboru E3 zajel opět třetí místo, Honza Nosek jedoucí v E2 zabojoval a i on se dokázal prosadit na stupně, když dokončil také třetí. Matěj Hanuš si po smolné sobotě chtěl spravit chuť a dojet si pro pohár, ale ani dnes mu nebylo přáno. Opět to vypadalo na vítězství, pak mu ale praskl řetěz a Matěj chytil sedm ostrých minut. A to se na rychlostkách prostě nedá smazat. Matěj se nevzdal a ač uzavíral výsledkovou listinu, do cíle dojel.
Bohužel Matějova smůla poznamenala výsledek našeho družstva. Naši rozhodně měli na medaili, ale nepodařilo se. Podle neoficiálních výsledků to vypadá na čtvrté místo.

 

14. 7. 2012

Šampionát endura pokračuje tento víkend v Šumperku, tentokrát pod hlavičkou ČSMS. Jezdci AK Krakonoš u toho samozřejmě nemohou chybět. V sobotu dosáhl nejlepšího umístění Milan Macháček v PČR třídy Enduro 3, když třetím místem uzavíral stupně vítězů. V Enduro 2 dojel Honza Nosek pátý a v Enduro 1 měl Matěj Hanuš na rychlostní zkoušce technické problémy a ty ho patrně připravily o vítězství a odsunuly na sedmé místo. Tato trojice bojuje tentokrát nejen za sebe, ale i v soutěži družstev. Bohužel výsledky družstev zatím neznáme.

 

7. 7. 2012

Dnes proběhla na trati ve Valteřicích předváděcí akce motocyklů Gas Gas, jejímž hlavním pořadatelem byl Tomáš Hájek z HT Racing a spolupořadatelem AK Krakonoš Jilemnice. Oficiálně se začalo testovat od 14-ti hodin a zájemci měli k dispozici 300ccm 2T v běžné verzi, 300ccm 2T ve verzi Racing, 250ccm 4T a trialový speciál. Výstavní premiéru si odbyl model se 4T motorem o objemu 300ccm. Vše bylo doplněno o občerstvení. Navíc se vydařilo i počasí. Po nočním dešti trať během dopoledne pěkně oschla a odpoledne byly ideální podmínky.
Zájemců o svezení se sešlo dost, všechno pěkně odsýpalo, na motorkách se střídal jeden jezdec za druhým, v depu se živě diskutovalo a probíraly se nově nasbírané dojmy.

ZDE je prvních několik fotografií, další budou následovat.

 

6. 7. 2012

Další zprávy od Mirka Škalouda:
"V sobotu 16. 6.  jsem byl na motokrosu v Dolním Bousově, kde jsem skončil v první jízdě čtvrtý a ve druhý jízdě druhej. Bylo to tak zamíchaný, že mně to dalo na celkově druhé místo.
A 23. 6. pokračoval Nova cup v Žamberku. Tam jsem dojel 2x třetí a celkově taky třetí. Byl tam zase vrtulník pro nějakýho kluka, kterej se rozsekal v naší jízdě. Jak na tom je, jsem se bohužel nikde nedočetl. A ten kluk, jak pro něj byl vrtulník v Benátkách, už zase krosí.
A ještě jedna věc. Kámoš pořádá závody v polské Bogatyně a poprosil mně, jestli bych to trochu nerozkřiknul. Byl jsem tam už asi 5x a vždycky to tam nemělo chybu!"

 

2. 7. 2012

Dobrá zpráva nejen pro fanoušky španělských motocyklů:

Přijďte se svézt na předváděcích motocyklech GASGAS!!!
K testování budou k dispozici motocykly GG 2012 (2x 250 4T, 2x 300 2T a 1x trial).
Poprvé si můžete prohlédnout motocykly 2013.
Doporučujeme si vzít svoji základní JEZDECKOU VÝBAVU!
Datum: 7.7.2012
Čas: od 14:00
Místo konání: Trať ve Valteřicích (Hrabačově).

Součásti akce je i stánek s občerstvením a posezením. 

9. 6. 2012

Pokud jste se lekli, že jsme na vás zapomněli s reportáží z Olszyny, tak nemějte strach. Jen to trvalo trochu déle, ale již je ZDE.

 

5. 6. 2012

Mimo endura prohánějí naši zástupci soupeře i na motokrosech. Konkrétně Mirek Škaloud, který nám trochu přiblížil poslední dva závody:

     "16. května jsem jel na motokros do Tanvaldu. Jel se tam seriál Nova cup, jsou to špičkově připravovaný závody na vysoký úrovni (jako republika). V dopoledních hodinách jezdí děti a junioři, my začínali hned po dvanáctý tréninkem. Pak se jela kvalifikace na 10 minut + jedno kolo. Start se mi nepovedl a 10 minut je málo na to, něco dohnat. Tak jsem šel na start prvního závodu asi z 9. místa. Start se mi opět nepovedl, ale máknul jsem a cílem jsem projel čtvrtý. Do druhé jízdy se mně zase start nevydařil (zase kolem dvacítky), ale dotáhnul jsem to na 3. flek a celkově to dalo na 3. místo. Takže spokojenost a ze závodů nadšenej, jak všechno odsejpalo a jak byla trať pěkně připravená. Dokonce dávají na vyhlášení k věnci i šampáňo a symbolický peníze smiley. Více o seriálu ZDE."


Mirek na stupních (vpravo) ...


     "Tak a na druhý závod jsme jeli tuto sobotu 2. 6. do Benátek nad Jizerou. Začali jsme najíždět na trénink opět po obědě. Starty musím nějak natrénovat, protože jsem v kvalifikaci opět odjížděl mezi posledními. Nakonec z toho bylo 9. místo na startu do prvního závodu. Tam se mně start opět moc nevyvedl, pak jsem tahal a cílem projel čtvrtý. Do druhý jízdy jsem měl za úkol odstartovat lépe, abych dojel spoň třetí, aby to dalo na bednu. Takže jsem si zvolil místo na startu úplně na druhé straně žebříku. Start se jakžtakž povedl, asi kolem 7. místa, takže jsem viděl na první jezdce a začal je pomalu stahovat. Skákal jsem ty vohromný skoky od lesa, jsou dva za sebou, což byla moje výhoda, protože to moc jezdců neskákalo. Mimochodem jsou fakt dost velký a jednomu jezdci to v jízdách před námi nedalo a odvážel ho vrtulník, takže nic moc pohled. Ale zpátky k závodu. Asi v půlce jízdy jsem se dostal na třetí místo (to by mně už stačilo na bednu), ale ještě jsem zatáhnul a díky těm skokům, který dělaly asi 5 vteřin k dobru, když se skákaly, jsem se dostal na druhý místo. Při nájezdu do posledního kola jsem viděl na prvního jezdce, Honzu Jílka, který jede za Team Region. Podařilo se mně ho předjet, protože prorazil gumu blush. Takže jsem v této jízdě vyhrál a celkově to dalo na krásné druhé místo z asi 35 jezdců, takže spokojenost.
     Další závody se jedou za 14 dní v Dolním Bousově. Mám videa z obou závodů z gopro kamery, tak se mně snad nějak podaří už upravit a hodit to sem na stránky."


... a Mirek na trati

    

3. 6. 2012

Enduráci již se vrátili z Walbrzychu a i dnes přivezli medaile. V PČR E1 i opět zvítězil Matěj Hanuš, Honza Nosek v PČR E2 dojel druhý, stejně jako Milan Macháček v PČR E3. Lukáš Kučera si v MČR E2 o jedno místo polepšil a dojel sedmý.

 

2. 6. 2012

Endurová reprezentace AK Krakonoš vyrazila po týdnu opět k našim severním sousedům. Ve Walbrzychu totiž sprintem pokračuje MČR a PČR enduro pod záštitou AČR. Podle zpráv doprovodů se našim jezdcům dnes dařilo. Lukáš Kučera dojel na 8. místě v MČR E2, Matěj Hanuš nenašel přemožitele v PČR E1, rovněž Honza Nosek zvítězil v PČR E2, Milan Macháček přišel o vítězství v PČR E3 až na posledním testu, kdy při pádu zlomil spojkovou páčku a klesl na druhé místo.

 

1. 6. 2012

Kunčicích, Košťálově, Bílině a Olszyně.

 

23. 5. 2012

V Bílině minulý víkend pokračoval seriál MČR + PČR enduro pod hlavičkou Autoklubu ČR. Naši jezdci se zde prezentovali velmi kvalitními výkony a přivezli si s sebou několik pohárů. Matěj Hanuš nenašel po oba dny přemožitele ve PČR třídy E1, Honza Nosek po sobotním druhém místě opanoval v neděli PČR třídy E2. Milan Macháček dojel v neděli třetí v PČR E3. Neztratil se ani Lukáš Kučera, který zápolil s nejlepšími v MČR třídy E2. V sobotu z toho bylo deváté a v neděli desáté místo.

Konečně přinášíme i reportáž z Košťálova a současně vás zveme na další díl seriálu KTM ECC, který se jede tento víkend v polské Olszyně.

 

16. 5. 2012

Druhé dějství seriálu KTM ECC se odjelo v Košťálově. Naši jezdci u toho samozřejmě nechyběli a dávali o sobě hodně vědět! Na nejvyšší stupínek se v kategorii licence B prosadila nová akvizice AK Krakonoš Honza Balaš. Pódium uzavíral v téže třídě třetím místem Mirek Škaloud. Další stupínek na bedně si vyjel Adam Erlebach ve třídě E2, když skončil druhý. Na stupně, konkrétně na druhý nejvyšší, se postavil i Kája Šrytr, který ve svých rozjížďkách dojel dvakrát druhý.
I v neděli se našim dařilo především ve třídě licence B, kde máme největší zastoupení. Opět z toho byla dvě místa na stupních, když tentokrát zvítězil Mirek Škaloud před Honzou Balašem. Adam Erlebach tentokrát skončil čtvrtý. Start vyšel náramně také našemu mladíkovi v pětaosmdesátkách Romanovi Vydrovi. Odjížděl první, ale bohužel ještě v prvním kole měl pád a zlomil si prst na ruce. Přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat do sedla.
I přes tyto velice pěkné výsledky jsme v klubové soutěži klesli na šesté místo. Snad to na dalším závodě v Olzsyně trochu vytáhneme.

 

3. 5. 2012

V sobotu 28. 4.  se konal závod cross country dvojic, který pořádal klub RMK Vrchlabí v Kunčicích. Naši zástupci tam samozřejmě nemohli chybět. A jak se jim vedlo a jak celé závody vypadaly, si můžete si můžete přečíst v reportáži.

 

19. 4. 2012

Přinášíme slibovanou reportáž z Bozkova.

 

18. 4. 2012

Kolegové z RMK Vrchlabí pořádají v sobotu 28. dubna cross country dvojic. Podnik se uskuteční v Kunčicích nad Labem. Více informací a registrace do závodu na www.rmkenduro.cz.

 

18. 4. 2012

Víkendové dny 14. - 15. dubna patřily úvodnímu podniku našeho domovského seriálu KTM ECC. Jezdci, diváci i doprovodé si dali dostaveníčko do Bozkova. Samozřejmě nemohli chybět zástupci AK Krakonoš Jilemnice. Dočkali jsme se několika pódiových umístění, naši jezdci si s sebou odvezli pár pohárů. O tom více v reportáži, kterou chystáme na zítra. Zatím alespoň fotogalerie z bozkovských závodů.

 

13. 4. 2012

Míra Škaloud se letos více soustředí na motokros a i on si Velikonoce zpestřil závody. Takto okomentoval svoje účinkování:
"O víkendu, v neděli 9. 4. jsem byl na závodech u Plzně, v Kříších u Břas na Buell cupu. Jel se tam krajský přebor v motokrosu.
Začalo to od rána volnýma tréninkama, pak se jela kvalifikace, v ní jsem zajel 9. čas.
Na první závod nás bylo necelých 40 závodníků. Start se mi povedl, tak jsem jezdil asi půl závodu první. Pak jsem trochu vytuhnul a tak jsem projel cílem pátý. Trochu zklamanej po tom startu, ale dobrý.
Do druhého závodu jsem odstatoval dobře, ale jezdec přede mnou upadnul a tak jsem vyjížděl asi patnáctej, pomalu jsem se probojovával dopředu. Nakonec v cíli z toho bylo opět páté místo.
Takže celkově taky pátý, jen o 3 body za bednou.
Tento kraj je rozdělenej do více SMS středisek. Já jedu pod SMS Chomutov, kde jsem po prvním závodě první.
Všechno jsem natočil gopro z helmy, nějaký záběry jsou luxusní, tak až to někdo sestříhá, tak to pošlu :-).
Fotky taky dodám, tak zatím!"

 

11. 4. 2012

Velikonoce si někteří naši borci zpestřili motokrosem, který hostil Sportovní areál Ohrazenice u Turnova. Ve velmi dobrém světle se představil především Kája Šrytr, který přesedlal z pětašedesátky na pětaosmdesátku. Větší motocykl mu, zdá se, sedí. V Ohrazenicích vybojoval pódiové umístění a odvezl si pohár za třetí místo. Lukáš Kučera jel s licenčními jezdci. Bohužel měl kolizi se soupeřem a po technických problémech mu patří 11. místo. Zásluhou Pepy Mejsnara přinášíme fotogalerii.

 

2. 4. 2012

Uplynulý víkend patřil startu MMČR + PČR v enduru pod hlavičkou AČR. Letošní kolotoč závodů začal v Kopidle a nutno říci, že jezdci AK Krakonoš vykročili do šampionátu pravou nohou. V MMČR nás reprezentuje Lukáš Kučera, který v sobotu dojel čtrnáctý a v neděli ho dělilo pouhých 10 sekund od TOP TEN, skončil jedenáctý. V PČR to byly hotové pohárové žně! V nejslabších E1 vybojoval při své premiéře v enduru bronz Matěj Hanuš, v silnějších E2 zacinkalo stříbro zásluhou Honzy Noska a v nejsilnějších E3 zvítězil Milan Macháček. V neděli si kluci ve slabších kubaturách polepšili vždy o jedno místo. Matěj tedy dojel druhý a Honza ukázal záda všem. Zato Milan měl potíže v obou testech posledního kola. Nejprve měl pád na enduro testu a poté na cross testu zůstal v bažině. To ho bohužel odsunulo až na sedmé místo.
Všem našim borcům gratulujeme!

 

28. 3. 2012

Netrvalo dlouho a opět se nám mění kalendář domácích podniků. Tentokrát za to tak trochu může i AK Krakonoš. Datum Jilemnických závodů se totiž kryl s cross country v Kamýku pod hlavičkou ČSMS. Abychom si vzájemně nekonkurovali, posunulo vedení ČSMS své závody do volných termínů.

 

19. 3. 2012

Sezona 2012 se již rozjela. První závodní drážku do čerstvé hlíny za AK Krakonoš vyhloubili Lukáš Kučera a Matěj Hanuš o víkendu v Jiníně. Právě zde se konalo první letošní cross country pořádané pod hlavičkou AČR. Našim klukům se dařilo, Lukáš při premiéře v mistráku dojel v sobotu sedmý, v neděli potom po problémech s tejpy a strženými puchýři v dlani závod nedokončil. Matěj měl také premiéru, neboť poprvé startoval v přeboru ČR. Ničeho se nezalekl a útočil na vítězství. V sobotu to ještě nedopadlo, když po dvou hodinách ježdění skončil o pouhých 10 sekund druhý. V neděli už ovšem úřadoval naplno a mezi soupeři nenašel přemožitele! Oběma gratulujeme.

Podle posledního dění jsme rovněž provedli změny v kalendáři podniků. Doufejme, že zůstane aktuální déle než v předchozím případě. Změny v termínech se dotkly i závodů v Jilemnici, které plánujeme uspořádat 15. - 16. září.

 

9. 3. 2012

O své pocity z minulé sezony se vámi nově podělili i Michal Kava a Míra Škaloud. Tak mrkněte, jak se jim dařilo a co chystají na novou sezonu.

 

28. 2. 2012

Po delším váhání přinášíme aktuální kalendář enduro a cross country závodů pro rok 2012. Protože to vypadá, že se pojedou dva národní šampionáty (jeden pod hlavičkou Autoklubu ČR - AČR a druhý za Český svaz motocyklového sportu - ČSMS), přinášíme uceleně v jednom kalendáři všechny termíny. K tomu termíny MS, ME, šestidenní a v neposlední řadě našeho domáckého seriálu KTM enduro cross country.

 

7. 2. 2012

Dnes přinášíme rozhovor s Lukášem Kučerou, který neježe odpovídal na otázky, ale navíc se rozpovídal i o přípravě na novou sezonu v rámci SCM Jinín.

 

24. 1. 2012

Dalším respondentem v hodnocení loňské sezony je Adam Erlebach. Právě on odpověděl na několik otázek a podělil se tak o své pocity z minulé sezony a plány do budoucna.

 

23. 1. 2012

O loňské sezoně se rozepsal Káda, čili Petr KADAVÝ. Mrkněte, jak se mu závodilo v roce 2011 a jak to vidí dál.

 

13. 1. 2012

Dnes přinášíme zhodnocení sezony 2011 pohledem AK Krakonoš. Tak se pohodlně usaďte a počtěte si.

 

12. 1. 2012

Zima je dlouhá, mnoho se toho neděje a tak jsme pro vás připravili sérii rozhovorů s našimi jezdci o uplynulé sezoně a plánech do té následující. Začíná Milan Macháček, jehož rozhovor si můžete přečíst ZDE.

 

10. 1. 2012

Přinášíme pozvánku na zimní motokros do Ohrazenic:


 

1. 12. 2011

S příchodem posledního měsíce v roce vám přinášíme reportáž z posledního letošního podniku seriálu MG SPORT UFO KTM ECC, který se konal ve Sklenařicích.

 

25. 11. 2011

Ve spolupráci s Lukášem Kučerou se nám urodily dva články. Prvním je reportáž z Bozkova a ve druhém Lukáš shrnuje své zařazení do Sportovního centra mládeže v Jiníně.

 

13. 11. 2011

Poslední tečku za seriálem MG SPORT UFO KTM ECC 2011 napsal závod ve Sklenařicích. Kluci z vysockého motoklubu vytvořili opravdu pěknou trať a postarali se o důstojné vyvrcholení celoročního snažení všech organizátorů celého šampionátu. Ke vzájemnému osočování ze zkracování trati a podvádění, které je ke čtení v diskuzi na seriálových stránkách, se teď nechci vyjadřovat (možná později v reportáži). Raději vyzdvihnu medailové úspěchy jezdců z Krakonošovy družiny v celkovém pořadí seriálu. Matěj Hanuš skončil ve třídě E1 na krásné druhé pozici, v licencích B je Mirek Škaloud třetí a Lukáš Kučera čtvrtý. Těsně pod stupni skončil i Kája Šrytr v pětašedesátkách. A aby těch "brambor" nebylo málo, celkově čtvrtý skončil i AMK Krakonoš Jilemnice v týmové soutěži. Chyběly pouhé čtyři body na stupně... Tak snad příští rok.

Dalším úspěchem je nominace Lukáše Kučery, který byl pozván na kondiční testy do Jinína, kde se v posledních letech soustřeďuje šiřší juniorská reprezentace. Gratulujeme.

 

27. 10. 2011

Dobrá věc se podařila a článek o závěrečné soutěži v Uhlířských Janovicích je na světě, tedy na webu.

 

26. 10. 2011

Vzhledem k velkému časovému vytížení jsem zatím "vypotil" alespoň článek k závodům v Martinicích. Pokud vše dobře dopadne, budete si moci zítra počíst o Uhlířských Janovicích.

 

25. 10. 2011

S končícím létem se blíží ke konci i motocyklová sezona. Soutěž v Uhlířských Janovicích napsala tečku za seriálem endura. Většiny soutěží se zúčastnila trojice našich zástupců, která si v konečném hodnocení vedla takto: Honza Nosek nedal nikomu šanci a opanoval kategorii licence C; Lukáš Kučera ve své první sezoně v přeboru ČR skončil těsně pod stupni vítězů, když po sečtení všech bodů byl čtvrtý ve třídě E2; Milan Macháček v mistrovství ČR obsadil v nejnabitější třídě E3 sedmnáctou pozici.

Skončil i seriál martinických dvojic a v sobotu 29. 10. vyvrcholí závěrečným podnikem ve Sklenařicích seriál MG SPORT UFO KTM ECC. Tak přijďte ještě jednou letos zafandit našim borcům, ať "urvou" i v tomto seriálu nějakou medaili!

 

4. 10. 2011

Zde je pozvánka na sobotní testování motocyklů Beta pro rok 2012.

 

12. 9. 2011

Opět trochu vázne aktualizace. Tak zatím alespoň reportáž z domácí Jilemnice.

A také několik odkazů na fotogalerie z jilemnice:

hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Jilemnice_sobota_2011/#

hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Jilemnice_nedele_2011/

easterka.rajce.idnes.cz/MG_SPORT_UFO_KTM_ECC_JILEMNICE_27.-28.8.2011/

 

24. 8. 2011

Přípravy na Memoriál Oldy Nývlta vrcholí. A abyste věděli, kde najít vše podstatné, přinášíme mapku příjezdu do centra podniku. Centrum se nachází na stejném místě jako vloni, takže kdo byl loni na závodech jistě nezabloudí, ostatní se určitě zorientují v mapce. Příjezd bude značen červenými šipkami a "uklidňovačkami" jako na soutěži.

 

22. 8. 2011

Další zpráva související se závody v Jilemnici. Aleš Vondrák ze společnosti UNIVOK předvede motocykly KTM modelového ročníku 2012. A co je neméně důležité, v sobotu odpoledne nechá zájemce svézt na části závodní trati!

 

21. 8. 2011

Dnes proběhla brigáda na trati letošního Memoriálu Oldy Nývlta. Pro všechny, kteří se nemohou dočkat, jaká trať je letos čeká, máme následující zprávu. Z velké části se pojede letos stejně jako vloni. Přibylo několik meziček a celý okruh prodloužíme o pár "motanic" na poli.

Také došlo k aktualizaci záložky CC Jilemnice 2011, když jsme doplnili časový rozvrh závodů.

 

16. 8. 2011

Pro milovníky piva a hezkých dívek máme dobrou zprávu. Na nedělní závod Memoriálu Oldy Nývlta dorazí na desátou hodinu Hasičky žízně Hitrádia Magic! Ve vysílání toho rádia máte možnost slyšet spoty a upoutávky na závody.

 

13. 8. 2011

Nejen pro horlivé čtenáře již vznikla reportáž z Loukova.

 

10. 8. 2011

Víkend 6. a 7. srpna patřil tradičním závodům v Loukově. I letos se zde sjela silná konkurence a velké množství závodníků i diváků. A AMK Krakonoš Jilemnice u toho samozřejmě nemohl chybět. Zde je několik fotografií, další naleznete na těchto odkazech:

easterka.rajce.idnes.cz/ECC_Loukov_6.-7.8.2011/

hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Loukov_2011_Hobby/

hoofina.rajce.idnes.cz/ECC_Loukov_2011_Profi_deti_veterani/

fotojn.rajce.net/Enduro_cross_country-_Loukov_6.8.2011

fotojn.rajce.net/Enduro_cross_country-Loukov_7.8.2011


 

27. 7. 2011

O své dojmy ze soutěže v Kopidle se podělil Honza Nosek.

 

24. 7. 2011

Tak se nám to tady opět rozjíždí! Dnes máme pro vás nášup v podobě reportáží ze soutěží v Sedlčanech a Kopidle a z cross country v Radvanicích.

 

23. 7. 2011

Na stránkách se objevila sekce CC Jilemnice 2011. Zatím obsahuje úvodník s několika hlavními informacemi. Průběžně, dle postupu příprav, budeme doplňovat aktuální informace.

 

20. 7. 2011

Za dobu výpadku aktualizace webu se toho událo poměrně dost. V nejbližší době přineseme informace o absolvovaných závodech a o přípravách na závody v Jilemnici.

Zatím krátké info od Mirka Škalouda:
"V sobotu 16.7. jsem byl na závodech v motokrosu v Dalečíně. Je to seriál NATIV CUP. Jelo se na trati, kde se kdysi jezdil svět, teď se tam jezdí evropa. Takhle připravenou trať jsem už dlouho neviděl. Startovalo nás něco ke 40ti jezdcům. V první jízdě jsem dojel třetí a ve druhý byly trochu nervy, tak jsem se jako jedinej zapíchnul o žebřík a asi s půl minutovou ztrátou jsem odjížděl za posledním. Pak jsem už moc neubíral :-), tak jsem dojel ještě pátej. Celkově hnusná bramborová medaile o jeden bod. Další závody jsou 6.8. v Žamberku, tak by jste mohli vyrazit taky, má to tam fakt úroveň! Tady je pár fotek."

 

16. 6. 2011

Minulý víkend se uskutečnil druhý podnik MMČR a PČR enduro. Opět se jednalo o sprint a AMK Krakonoš měl na startu v Sedlčanské kotlině dva zástupce.  V PČR třídy E2 to byl Lukáš Kučera, který na své TM-ce dokončil v sobotu šestý a v neděli pátý. Celkově je po dvou odjetých sprintech čtvrtý s pětibodovou ztrátou na stupně vítězů.

Druhým naším zástupcem byl v PČR C Honza Nosek. Ten krotil svou KTM tak úspěšně, že ani po jeden den nenašel přemožitele. Navíc jak v sobotu tak v neděli nadělil druhému v součtu vždy více než 2 minuty. Celkově se třemi vítězstvími a jedním druhým místem jasně dominuje průběžnému pořadí.

Kompletní výsledky ze Sedlčan naleznete ZDE.

 

3. 6. 2011

Zase se nám změnila záložka Jezdci, když své údaje modifikoval Lukáš Kučera.

 

31. 5. 2011

Je tu pro vás slíbená reportáž z Radvanic.

 

30. 5. 2011

O víkendu se v Radvanicích konal první díl Martinické série závodů cross country. AMK Krakonoš na startu v sobotu nechyběl a bojů se zúčastnily tři dvojice v kategorii Hobby a jedna v kategorii Profi. Bohužel náš Matěj Hanuš utrpěl při pádu přes řidítka zlomeninu klíční kosti. Matěji, přejeme brzké uzdravení! Podrobnější reportáž přineseme zítra. Zatím alespoň odkaz na fotogalerii:

hoofina.rajce.idnes.cz/CC_XC_Radvanice_2011_-_sobota/

 

23. 5. 2011

Opět se mění záložka Jezdci, tentokrát se jedná o Honzu Noska a Matěje Hanuše.

 

20.5. 2011

Drobné změny v záložce Jezdci, údaje o sobě doplnil další nový člen Michal Hanuš.

 

20. 5. 2011

Tak už jsou spočítané průběžné výsledky klubů po Košťálově. Jak jsem avizoval v reportáži, posunuli jsme se výš, konkrétně na páté místo s minimálním odstupem na kluby před námi. Pouze první Motosport Lhotka má na nás už téměř 100 bodů náskoku.

 

17. 5. 2011

Pokud netrpělivě čekáte na reportáž z Košťálova, tak jste se právě dočkali.

 

16. 5. 2011

Novelizovali jsme pro vás záložku Náš tým a postupně doplňujeme a revidujeme také podzáložku Jezdci. Zatím své údaje poskytli noví členové David Faistaver a Petr Kadavý.

 

16. 5. 2011

Uplynulý víkend patřil druhému dějství seriálu MG SPORT UFO KTM ECC, o jehož uspořádání se postaral zkušený tým členů Enduro klubu Semily pod vedením pánů Davida a Bachmana. Dnes pro vás přinášíme fotogalerii, na reportáž si budete muset ještě chvilku počkat. Zatím jen prozradím, že se našim borcům vedlo o poznání lépe než na Kozákově!

Další fotografie jsou k vidění zde:

 

9. 5. 2011

V sobotu 7. května proběhla brigáda AMK Krakonoš Jilemnice. Nebyla spojená s jilemnickými závody, ale přesto byla velmi přínosná. Mimo zpestření fyzické přípravy jezdců a dalšího stmelení kolektivu přinesla finanční obnos do kasy klubu. Všem zúčastněným patří velký dík! Zde je několik snímků.

 

1. 5. 2011

Na prvního máje vám přinášíme reportáž z Chuchelny (Kozákova) samozřejmě podpořenou fotogalerií.

 

15. 4. 2011

Opět se rozrostla fotogalerie z Bezinky. Tentokrát dodal fotky Matěj Hanuš.

 

14. 4. 2011

Ve fotogalerii doplněny snímky z Bezinky od rodiny Šrytrových.

 

12. 4. 2011

Seriál MMČR a PČR si odbyl již svůj druhý díl. Jednalo se o jednodenní podnik, jehož organizace se zhostili pořadatelé z Motoklubu Bezinka. Samozřejmě nemohla chybět ani klasická Bezinka pro nelicencované jezdce. Ze závodů jsme pro vás připravili reportáž a zatím pouze nevelkou fotogalerii.

Více fotek zajistila Ester Erlebachová a najdete je ZDE.

 

5. 4. 2011

K životu se již probudil i seriál MMČR a PČR enduro. Ani na startu toho šampionátu nemohl AMK KRAKONOŠ chybět. Jak si naši borci v Hradišti vedli se dočtete v reportáži, obrazovou dokumentaci naleznete ve fotogalerii.

 

25. 3. 2011

Uplynulý víkend byl ve znamení začátku seriálu MMČR a PČR cross country. Otevírací závod sezony se konal v Jiníně a AMK KRAKONOŠ u toho nemohl chybět. Připravili jsme pro vás několik snímků dokládajících těžké podmínky na trati a samozřejmě reportáž s hodnocením prvních závodů.

 

14. 3. 2011

Krásného víkendového počasí by byl hřích nevyužít k pěknému poježdění a potrénování. Proto jsme naložili motorky a v sobotu vyrazili na motokrosou trať do Dolního Bousova a v neděli do pískovny. Pro vás přínášíme několik snímků jak z Bousova, tak z pískovny.

 

7. 3. 2011

Po delší odmlce pro vás máme opět nějaké novinky. Honza Nosek dodal odpovědi v krátkém dotazníku. Tak si můžete počíst, jak viděl loňskou sezonu vítěz seriálu MG SPORT UFO KTM ECC ve třídě E1.

Přece jenom už nás hřeje sluníčko skoro jarními paprsky a to je signál nejen pro stěhovavé ptáky k návratu domů, ale i pro nás, soutěžáky, krosáky a motorkáře obecně k návratu do sedel a stupaček. Ve fotogalerii naleznete první letošní fotky z tréninku v nejmenované pískovně. O krásné fotky se postarala Bára Kučerová.

 

14. 2. 2011

Náš web je opět bohatší o jeden článek. Můžete se začíst do celkového zhodnocení loňské sezony.

Naopak naše členská základna utrpěla ztrátu. Milan Kottek se rozhodl přestoupit do Enduroklubu Semily. Milane, děkujeme za skvělé výsledky, které jsi pro AK Krakonoš vybojoval a přejeme hodně štěstí v novém působišti.

 

7. 2. 2011

Přibyl nám tu další z rozhovorů. Tentokráte nám na několik otázek odpověděl Jirka Salač.

 

2. 2. 2011

V Martinicích se vše povedlo, motorky zavrčely, koníci zařechtali. A mezi vrčením motocyklů bylo hodně vidět i rudé dresy našich borců! Motoskijöringu se zúčastnila dvojice Tomáš KUBÁT (Yamaha WR 250F) a Matěj HANUŠ (lyže). Kluci se probojovali do finále, kde se rovněž nenechali zahanbit. Ze sněhu a ledu vydolovali krásné čtvrté místo!

 

26. 1. 2011

Dobrá zpráva z Martinic. Motoskijöring bude! Akce se koná tento víkend, tedy 29. - 30. 1. 2011.

 

21. 1. 2011

I přesto, že se počasí opět začíná hlásit k zimnímu, jsme se po dlouhém uvažování rozhodli, že zamýšlené zpestření zimní pauzy formou závodů na sněhu pro letošní sezonu rušíme. Velice nás to mrzí, ale v těchto podmínkách je pro nás lokalita, kde se závody měly konat, nepoužitelná.

 

19. 1. 2011

Máme tu další rozhvor. Tentokrát se vyzpovídal Michal Kava. Michal v minulé sezoně hodně zrychlil, tak se začtěte, třeba prozradí, čím to je...

 

18. 1. 2011

Do kalendáře jsou přidány podniku MČR + PČR enduro a několik volných podniků. Termíny mistráku pocházejí od pana Vocáska a je možno je brát za jisté. Možná bude doplněn ještě jeden termín podniku konaného v našem okrese.

 

13. 1. 2011

První aktualizace kalendáře. Motoskijöring v Martinicích se tento víkend nekoná, pořadatelé přesouvají závody na jiný termín (záleží na klimatických podmínkách). Dále doplněny termíny a místa konání MČR + PČR + licence C + hobby ADT cross country. Informace nejsou potvrzeny Autoklubem ČR, ale pocházejí od pana Vocáska, který má vždy zaručené informace.

 

11. 1. 2011

Stránky našeho webu obohatila sekce bazar. Bohužel do ní může vkládat zboží pouze administrátor, takže pokud máte zájem o uveřejnění inzerátu, pošlete jej na email AK.Krakonos@seznam.cz a já jej vložím na stránky.

 

11. 1. 2011

Kalendář pro rok 2011 vystřídal ten loňský již i na našich stránkách. Zatím jsou uvedeny termíny MS a ME, předběžné termíny MG SPORT UFO KTM a několik volných podniků. Samozřejmě budeme kalendář průběžně aktualizovat a doplňovat.

 

10. 1. 2011

Dalším zpovídajícím se závodníkem je Lukáš Kučera. Jedná se o velmi zajímavý rozhovor, takže nemůžu než doporučit!

 

29. 12. 2010

Dnes vám přinášíme další z rozhovorů. Tentokrát se vyzpovídal Milan Macháček.

 

20. 12. 2010

Sníh pokryl pole, louky i lesy, sezona motorkáře jest skončena. Aby ale web klubu nezel prázdnotou, připravili jsme si pro vás zhodnocení sezony 2010 očima jezdců. Průběžně budeme zveřejňovat rozhovory s každým jezdcem. Začíná Mirek Škaloud.

 

30. 11. 2010

V sobotu se v Uhlířských Janovicích konalo vyhlášení nejlepších za letošní rok v závodech pořádaných pod hlavičkou Autoklubu ČR. A protože naši borci si vedli během sezony skvěle, nemohli chybět při přebírání pohárů.

MIREK ŠKALOUD = přeborník ČR v cross country třídy E2.

MILAN MACHÁČEK = vicepřeborník ČR v enduru třídy E2.

Chlapi, děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a gratulujeme!

Mirek ŠKALOUD pózuje s pohárem přeborníka
 
Vlevo Milan MACHÁČEK s pohárem za druhé místo
 

10. 11. 2010

Na oficiálních stránkách seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CC je k dispozici kronika celého seriálu. Stáhnout a prohlédnout si ji můžete ZDE.

Rád bych za AK Krakonoš Jilemnice poděkoval všem, kteří se na celém seriálu podíleli, zvláště pak Markétě Skrbkové nejen za pravidelnou a vyčerpávající aktualizaci seriálových stránek www.endurocc.cz. Těšíme se na další spolupráci.

 

9. 11. 2010

Uvažujeme o uspořádání jednoho nebo dvou závodů na Jilemnicku, které by vyplnily nucenou zimní pauzu. Jednalo by se o závody s lyžařem, tedy motoskijöring, závody bez lyžaře, tedy něco jako zimní motokros, možná čtyřkolky s lyžařem či bez (závody čtyřkolek by se konaly na jiné trati než závody motocyklů). O formátu závodů i o jejich konání/nekonání můžete rozhodnout sami. Založili jsme pro vás anketu formou diskuze, kde můžete psát svoje připomínky, návrhy atd. Samozřejmě nás zajímá i zájem o tyto závody, tak napište, jestli pojedete závodit, podívat se, nebo o toto vůbec nemáte zájem.

 

1. 11. 2010

V sobotu 30. 10. 2010 uspořádal v Bratrouchově Jirka "Mikša" Pohořalý sešlost enduráků. jejíž součástí bylo i vzájemné měření sil. Za AK Krakonoš se zde aktivně představil pouze Milan Macháček. Ve fotogalerii naleznete několik snímků ze slunečného odpoledne.

 

27. 10. 2010

Hned v neděli po Sklenařicích se konal v Kramolíně další díl seriálu Přeboru ČR v cross country. Jediným zástupcem AK Krakonoš na startu byl Mirek Škaloud. I přes zranění, které si den před tím přivodil ve Sklenařicích, dokázal vybojovat třetím místem bednu. V celkovém hodnocení by měl mít před posledním závodem náskok 10 bodů na druhého Janečka.

 

27. 10. 2010

Minulou sobotu, tedy 23. října, se konal poslední díl seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CC. Pro AK Krakonoš to bylo důstojné i když ne úplně nejšťastnější zakončení seriálu. V kategorii E1 si celkové prvenství pohlídal Honza Nosek a druhé místo s přehledem uhájil Milan Kottek. Bohužel Lukáš Kučera, i když z našich ve Sklenařicích nejúspěšnější, skončil celkově těsně na čtvrtém místě. V E2 bojoval o celkové prvenství Adam Erlebach. Nakonec měl stejný pech jako Lukáš, o pouhé dva bodíky je celkově druhý. V dětské kategorii do 65ccm uniklo o jediný bod pódium v konečném hodnocení Kájovi Šrytrovi. Ani nedokončený závod nevzal celkové prvenství Mirkovi Škaloudovi v kategorii Licence B. V neoficiální klasifikaci družstev obsadili jezdci AK Krakonoš Jilemnice celkově druhé místo.

Ze Sklenařic vám přinášíme reportáž, krásné fotky od Ester Erlebachové naleznete ZDE.

 

27. 10. 2010

Dne 6. 11. pořádá MX team KRUPÁ Zavírání trati a rozloučení se sezonou 2010. Kompletní poznánku včetně komentáře akce naleznete ZDE.

 

13. 10. 2010

Aby aktualizace webu byla kompletní, dodal jsem ještě několik fotagrafií. O fotky z Bozkova, Martinic, Jilemnice a Příkrého se postarala rodina Šrytrových, fotky z Uhlířských Janovic jsou od Macháčků.

 

12. 10. 2010

Po reportáži z Příkrého už nám přibyla i reportáž z Uhlířských Janovic. Jak jsem již zmiňoval, vybojoval zde titul vicepřeborníka ČR třídy E2 Milan Macháček. Reportáž je formou otázek na Milana, tak si vychutnejte Janovice jeho pohledem.

 

12. 10. 2010

Po odmlce napravuji další rest. V reportážích ze závodů naleznete povídání z Příkrého. A protože povídání by mělo být podloženo obrázky, přidávám odkaz na příkerskou fotogalerii klubové fotografky Ester Erlebachové.

 

4. 10. 2010

Konečně zase trochu aktualizace. Jednak pro vás máme reportáž z Jilemnice a také nejnovější zprávy z endura. O víkendu skončil seriál MČR a PČR v klasických soutěžích. Stalo se tak v Uhlířských Janovicích. Z našich startoval pouze Milan Macháček. I když v sobotu poškodil při pádu motocykl a nedokončil, v neděli zabojoval a dokončil třetí. Toto umístění mu vyneslo celkovou druhou příčku v konečném hodnocení. Máme tedy "vicepřeborníka" pro rok 2010! Mildo, GRATULUJEME!!!

 

21. 9. 2010

Tak a je to za námi. Závody v Jilemnici jsou pro letošní sezonu již minulostí. Uplynul i nějaký čas, tak můžeme s čistou hlavou bilancovat. Dle reakcí závodníků i diváků jak přímo na závodech tak nyní na webu se jadnalo o povedenou akci. Samozřejmě pro vás chystáme reportáž, kde si počtete i něco o přípravách a průběhu podniku z pohledu pořadatelů.

Zatím pro vás máme fotografie od naší klubové fotografky Ester Erlebachové:
sobota - ZDE a neděle ZDE.
 
Další fotografie naleznete na těchto odkazech:
 
A samozřejmě výsledky:
 

13. 9. 2010

Již tento víkend to vypukne! Doufáme, že se vás na startu a kolem trati sejde co nejvíce a abyste k nám trefili, aktualizovali jsme sekci CC Jilemnice 2010. Nově zde najdete mapky s vyznačením místa depa a parkoviště pro diváky. Dále je tu několik aktualizovaných informací z tratě.

Příjezd k depu a parkovišti pro diváky bude značen šipkami červené barvy, takže zabloudit byste neměli.

 

2. 9. 2010

Máme doplněnu fotogalerii z Bozkova. O snímky se zasloužili Kučerovi.

Nedělní stupně vítězů v Bozkově. Zleva: Honza Nosek, Lukáš Kučera, Milan Kottek.

 

31. 8. 2010

Poslední srpnový víkend byl ve znamení druhého dílu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY, který se konal v Bozkově. Přinášíme vám tedy něco fotografií v naší galerii, více fotek z Bozkova od Ester Erlebachové naleznete ZDE (sobota) a ZDE (neděle). Dále máme připravenu reportáž.

A protože další díl seriálu hostíme v Jilemnici, vznikla tu sekce CC Jilemnice 2010. Zatím obsahuje pouze pozvání a předběžný harmonogram závodu, ale informace budou přibývat.

 

27. 8. 2010

Přinášíme opět drobné doplnění webu. Na hlavní stránce již trůní plakát našich závodů, ten jste jistě nepřehlédli .
Dále máme doplněnu fotogalerii z Loukova o snímky Míši Šrytrové. Přibyla fotogalerie z Kopidla a několik snímků doplnilo reportáž od tamtéž.

Milan Macháček s pohárem za 2. místo ze sobotního Kopidla

 

24. 8. 2010

Protože se minulý víkend konal další díl seriálu MČR a PČR enduro v Kopidle a naši jezdci u toho nemohli chybět, přinášíme vám reportáž ze soutěže. Fotogalerii z Kopidla doplníme později.

 

18. 8. 2010

V poslední době se zvyšuje návštěvnost webu. Pravděpodobně to souvisí se závody u nás v Jilemnici. Nebojte, na závodech se pilně pracuje. V příštím týdnu přibude samostatná sekce o letošních závodech, kde se budete postupně dozvídat nejnovější informace.

 

17. 8. 2010

Uplynulý víkend byl ve znamení pokračování seriálu MČR a PČR enduro. Stalo se tak v deštivém Mšeně. Protože AK Krakonoš u toho nemohl chybět, máme tu pro vás reportáž a několik snímků (opravdu pouze několik). Kdo chce vidět, jak to na trati vypadalo, doporučuji kliknout ZDE.

 

10. 8. 2010

Pozvánka na závody a motopárty od AMK Police.

9. 8. 2010

Drobná aktualizace fotogalerie z Loukova, fotky dodal Dušan Kottek.

 

6. 8. 2010

Minulý víkend se závodilo v Loukově. Přinášíme vám reportáž ze závodů a několik fotografií. Pokud někdo (zejména z členů AK Krakonoš) má fotky a chce je zveřejnit zde ve fotogalerii, nechť nám je pošle na email. Jako novinka na stránkách je diskuze přímo k reportáži hned pod článkem. Tak neváhejte a ohodnoťte reportáž, napište svoje připomínky, ...

 

12. 7. 2010

V sobotu a neděli 10. a 11. 7. se v Šumperku konal druhý díl seriálu MČR a PČR enduro. Za AK Krakonoš se zúčastnil pouze Milan Macháček a vybojoval dvě pódiová umístění. Byl dvakrát třetí. Až se chce říct: "Pačmáku, konečně !!!" Ve fotogalerii je obrazová dokumentace a v reportážích rozhovor s Milanem.

 

 

9. 7. 2010

O víkendu 3. - 4. 7. odcestovala část týmu na takové "minisoustředění" do polské Ľubaně. Radim Kava trpělivě běhal okolo trati s fotoaparátem, tak se můžete podívat na výsledek jeho snahy do fotogalerie.

 

28. 6. 2010

V neděli 27. 6. pokračoval dalším dílem seriál přeboru ČR cross country. Za AK Krakonoš se představil pouze Mirek Škaloud. Sic jediný v červeném dresu, ale byl pořádně vidět. Ani tentokrát nenašel přemožitele ve třídě E2 a odvezl si pohár pro vítěze. Míro gratulujeme!!!

 

21. 6. 2010

O uplynulém víkendu se vo slovenskom Púchove uskutočnily preteky majstrovstev sveta v enduru. Ve fotogalerii je k nahlédnutí množství fotografií, jak to u našich východních sousedů vypadalo.

 

6. 6. 2010

AK Krakonoš má nový přírůstek do své rodiny. Tomáš Macháček neodolal a provedl výměnu strojů. Nyní již bude vodit novou TM 300 EN.

 

6. 6. 2010

V sobotu se v Ohrazenicích konal Extreme Race Enduro. Místní motokrosová trať a sekce s umělými překážkami byly propojeny a vzniklo kolo, které bylo jak rychlé tak i náročné na správné vedení stroje. Za AK Krakonoš Jilemnice se na start postavil pouze Lukáš Kučera, který ve třídě ve E1 obsadil konečné čtvrté místo. Ve fotogalerii naleznete několik snímků.

 

1. 6. 2010

Pro další skvělý výsledek, konkrétně vítězství, si přijel Mirek Škaloud do Sedlčan. V neděli se tam konal další díl seriálu MČR a PČR cross country. Mirek opět dominoval třídě E2 v přeboru. Tentokrát zvítězil o pouhých 14 vteřin před po zranění se vrátivším Pavlem Bartůňkem.
Tady je Mirkův komentář: "Boj to nebyl, já myslel, že je někde přede mnou, tak jsem o něm ani nevěděl . Ale topil jsem, co to šlo .  Bláto nebylo, byl idoš. Jen pár kaluží a ten asfalt nic moc."
Mirek si tím opět upevnil vedení v celkové klasifikaci. Nyní vede o 21 bodů před Petrem Janečkem.
 
Na stupni nejvyšším Mirek Škaloud
 

25. 5. 2010

S trochou zpoždění (na které jste si již asi zvykli ) nám tu přibyla reportáž z Radvanic. Fotogalerie je stále málo naplněná, takže kdo má fotky z Radvanic, pošlete je na klubový email. Díky.

Dál nejde, abychom se nepochlubili zajímavou a pro AK Krakonoš Jilemnice velice povzbudivou a potěšující tabulkou. Jedná se o pořadí týmů po prvním podniku MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY v Košťálově.

 

18. 5. 2010

O uplynulém víkendu se v Radvanicích nedaleko Trutnova konal další díl seriálu Mistrovství a Přeboru ČR cross country. Samozřejmě naši zástupci zde nemohli chybět. A červené dresy byly pořádně vidět! Mirek Škaloud má dva poháry za první místa, Adam Erlebach za druhé a první místo, po jednom poháru si odvezli Honza Nosek (v sobotu druhý) a Lukáš Kučera (druhý v neděli).
Zatím jsou pro vás k nahlédnutí fotografie od rodiny Kavových.

 

9. 5. 2010

Sobota 8. května nabídla příznivcům motocyklového sportu hned tři podniky, na kterých se představili jezdci AK Krakonoš.

Mirek Škaloud vyhrál svou třídu při Přeboru ČR v Jiníně, Milan Kottek jel Janečka (motokros) a zbytek týmu se představil ve Stupné. Zatím pro vás máme fotogalerii ze Stupné, v průběhu týdne snad bude i reportáž.

 

4. 5. 2010

Po zanedbávání aktualizace stránek z časových důvodů jsem pro vás připravil snad vše, co tu chybělo:

- jsou doplněny fotogalerie z Kamýku, Chuchelny a Košťálova,

- pro četby chtivé jsem připravil reportáže z Kamýku, Chuchelny a Košťálova.

Snad tu tedy bude prozatím vše. Nebojte se použít Kecárnu, kde můžete zanadávat (samozřejmě pouze slušně) nebo sdělit své připomínky nejen k těmto stránkám.

 

19. 4. 2010

Máme tady jednu pozvánku na následující víkend. Tak koukejte dorazit, borců od Krakonoše tam bude spousta :-)))

 

 
12. 4. 2010

Do reportáží ze závodů je přidáno krátké povídání z endurosprintu v Orlové. Omlouvám se za zpoždění.

 

12. 4. 2010

Uplynulý víkend byl na závody bohatý. V sobotu se na Kamýku konala tradiční jarní Bezinka, kde startovala většina našeho týmu, a v neděli potom v Božeticích druhým dílem pokračoval seriál PČR cross country. Sem se vydal Mirek Škaloud.
Na Bezince bylo na co koukat a dokonce jsme se dočkali i pohárů. Lukáš Kučera i po katastrofálním startu kraloval třídě E1 hobby, Matěj Hanuš ve stejné třídě vybojoval pátou příčku. Naši zástupci startovali i v dalších třídách, ale o tom v chystané reportáži.
V Božeticích Mirek Škaloud skončil těsně pod stupni vítězů, na čtvrtém místě.

Zatím se můžete pokochat fotkami z Kamýku.

 

4. 4. 2010

Tento víkend nám začal i seriám MČR a PČR enduro. Stalo se tak v Orlové nedaleko Ostravy, kde se jel endurosprint. Za AK Krakonoš Jilemnice startovali bratři Macháčkovi. Milan dojel podle neoficiálních výsledků v sobotu pátý a v neděli po dlouhém dolování motorky z bláta devátý a Tomáš osmý a sedmý. Mrkněte do fotogalerie na dokumentaci.

 

28. 3. 2010

Konečně je k dispozici reportáž z cross country v Bělé pod Bezdězem. Tak klikejte a čtěte.

 

24. 3. 2010

ZDE je odkaz na výsledky prvního letošního cross country v Bělé pod Bezdězem.

 

21. 3. 2010

Dnes se nám rozjela nová sezona. Začali jsme v Bělé pod Bezdězem podnikem cross country. Letos se jede celý seriál v novém kabátě, který jak už to tak bývá někomu sedí a jinému ne.

Za AK Krakonoš startovalo celkem 5 jezdců. Nato, že nemáme skoro nic naježděno, se jednalo o dobrý začátek. Ve dvojicích licence C se představili Lukáš Kučera a Honza Nosek. Bojovali jak se soupeři, tak s rozbitou, mokrou a pískovou tratí velice srdnatě. Odměnou za jejich snažení je vynikající druhé místo. V Přeboru ČR třídy E2 startovali kluci Macháčkovi a Mirek Škaloud. Nejlépe si vedl Mirek, který cíllem projel rovněž na druhém místě. Milan Macháček bodoval krásným šestým místem a Tomáš dokončil jedenáctý.

Více o závodech přineseme v reportáži v průběhu týdne, fotogalerie (prozatím neúplná) je k nahlédnutí již nyní.

 

25. 2. 2010

Dlouho jsme tu nepředstavili novinky ve světě českého endura. Tak tady máte nášup!

Začněme u "našeho" seriálu, tedy MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY 2010. Včera se konala další schůzka pořadatelů. Důvodem jejího svolání byl upravený kalendář podniků AČR. Změny naleznete jak na oficiálních stránkách seriálu, tak zde u nás v sekci Kalendáře.

Jak je zmíněno výše, změnil se (nebo spíše doplnil) i oficiální kalendář MČR a PČR. Podniky se letos pojedou pod názvy:
- enduro = MČR a PČR ENDURO KTM SHIVA 2010,
- cross country = MČR a PČR Cross - Country - čtyřkolky ITP ESSOX CUP a MČR a PČR Cross Contry. Podniky pod hlavičkou ITP ESSOX CUP budou kombinovány se čtyřkolkami takovým způsobem, že vždy jeden den pojedou motocykly (licence A, B a C a kategorie Hobby) a druhý den právě čtyřkolky. Přičemž pořadí motorky/čtyřkolky se bude střídat.
Aktualizovaný kalendář je k nahlédnutí opět v sekci Kalendáře.

Pokud ještě nemáte zažádáno o startovní číslo na letošní sezonu (v rámci podniků pořádáných pod hlavičkou AČR), můžete tak učinit přímo přes internet na stránkách Startovky. Své startovní číslo si dokonce můžete sami vybrat! Jak to funguje zatím nevím. O číslo jsem požádal, dostal jsem potvrzení o přijetí žádosti a dál nic. Na výše zmíněných stránkách jsou nominační listiny zatím pouze loňské...

 

22. 2. 2010

Motoklub Vysoké srdečně zve nejen všechny příznivce motocyklů na 1. moto zábavu, která se koná v pátek 26. 2. v hasičárně ve Vysokém nad Jizerou. První cenou v tombole je terénní motocykl !!!

 

8. 2. 2010

V sekci Kalendáře 2010 jsou upraveny a doplněny termíny závodů.

 

2. 2. 2010

Včera se konala další schůzka organizátorů seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY. Projednávaly se zejména nutné změny v kalendáři, které se musely provést po zveřejnění kalendáře Autoklubem ČR a startovní čísla. Vše pěkně uceleně naleznete na stránkách seriálu.

 

2. 2. 2010

Pozvánka na ZÁVOD ČTYŘKOLEK S LYŽAŘEM, který se koná v sobotu 6. 2. v Kruhu u Jilemnice (nad areálem JZD). Přihlášky se podávají na místě. Jezdit se začíná od 9:00 hod. Více informací získáte na tel. číslech: 603962572 nebo 605973635.

 

23. 1. 2010

Dnešní mrazivý den patřil motoskijöringu v Martinicích. I AK Krakonoš měl na startu své zástupce. Jednu dvojici tvořil Tomáš Kubát s lyžařem Ondrou Smolíkem, ve druhé dvojici pilotoval Lukáš Kučera a na lyžích předváděl své umění Matěj Hanuš. Obě dvojice se střídaly na jednom motocyklu. Dále se na startovní čáru postavil Honza Nosek, tentokrát v roli lyžaře.
Systém závodů byl následující. Závodníci byli rozděleni do třech skupin a každá skupina odjela tři rozjíždky. Výsledek nejhorší z nich se škrtal. Z každé skupiny postoupili přímo do finále vždy dvě nejlepší dvojice, ostatní museli do opravných rozjížděk. Ty byly dvě a z každé postoupily dvě nejlepší dvojice.
Mezi rozjížďky a opravné jízdy a finále byly vloženy ještě dvě rozjížďky čtyřkolek bez lyžařů. Ty potom jeli i své finále.
Tomáš Kubát s Ondrou Smolíkem se rozjeli k velkým výkonům. V prvních dvou rozjížďkách skončili vždy druzí, ve třetí byli čtvrtí. To jim zaručilo přímy postup do finále. Lukáš Kučera s Matějem Hanušem museli do opravné rozjížďky, kde po pádu dojeli na čtvrtém nepostupovém místě.
Finále se jelo na ostří nože. Nebyla nouze o strkanice. Na jednu z nich doplatili i Tomáš Kubát s Ondrou Smolíkem. Po ne moc podařeném startu se dostávali dopředu, ale zbrzdila je právě kolize s jedním ze soupeřů. Nakonec cílem projeli na šestém místě.

Ze závodů jsme pro vás pořídili i fotodokumentaci, kterou naleznete v sekci Fotogalerie 2010.

 

20. 1. 2010

Aktualizovali jsme pro vás kalendář závodů na nadcházející sezonu. Najdete v nich jak podniky Mistrovství světa, Mistrovství Evropy, Mistrovství ČR, tak i "náš" seriál MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY. Jelikož došlo ke kolizím "našeho" seriálu s MČR, dojde ještě k určitým změnám.

 

18. 1. 2010

Všem zájemcům o seriál MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY doporučejeme sledovat web endurocc, kde se budete pravidelně dozvídat novinky z jednání pořadatelů, informace k závodům, výsledky i spousty jiných a užitečných věcí.

 

12. 1. 2010

Přes zimu je přeci jen trochu více času, tak jsme pro vás připravili přehled jezdců, kteří budou hájit naše barvy v sezoně 2010. Stačí kliknout do sekce Náš tým/Jezdci a podívat se, jací jsme, co nás baví atd.

 

12. 1. 2010

Krátká zpráva z Martinic: 23. 1. 2010 se v Martinicích konají závody v motoskijöringu. Více informací a možnost přihlášení najdete na stránkách Enduro Martinice.

 

4. 1. 2010

Rok 2010 již začal. Doufám, že jste do něho vykročili tou správnou nohou a že vám přinese pevné zdraví a spoustu soukromých, pracovních i sportovních úspěchů.

Jak jste již jistě zaznamenali na úvodní stránce, zimní přestávka je časem pro shánění potřebné podpory na zabezpečení nadcházející sezony. Pokud tedy máte možnost a chcete se aktivně podílet na fungování našeho klubu, neváhejte a klikejte do sekce Kontakt a spojte se s námi. Rádi s vámi dohodneme konkrétní podmínky.

 

23. 12. 2009

Minulý týden ve středu 16. 12. se v Uhlířských Janovicích konalo vyhlášení nejlepších soutěžáků za uplynulou sezonu. AK Krakonoš měl i zde svého zástupce. Byl jím Mirek Škaloud, který si došel pro pohár za celkové druhé místo v Přeboru ČR cross country třídy E2.

Míro GRATULUJEME !!!

 
Uprostřed pózuje s pohárem Mirek Škaloud
Foto je použito ze stránek RD Racing.

 

30. 11. 2009

V sobotu 28. 11. se v Praze v budově Autoklubu konala IV. Výroční konference Autoklubu České republiky, na kterou byli pozváni delegáti z jednotlivých klubů vystupujících pod hlavičkou AČR. Za AK Krakonoš Jilemnice jsem byl vyslán já, Tomáš Macháček.

Po zahájení konference přednesli zástupci jednotlivých federací a svazů (Federace motocyklového sportu, Federace automobilového sportu, Svaz kartingu, ...) hodnocení sezony právě v jejich okruhu působení. Následně došlo na přehled hospodaření Autoklubu. Dále proběhlo vyhlášení a předání pohárů handicapovaným sportovcům. Dalším bodem byla diskuse, do které mohli vstoupit zástupci jednotlivých klubů. Přednesli svůj příspěvek a zástupci AČR se k němu vyjádřili. Nakonec došlo ke schválení usnesení z konference.

Tak, to byl oficiální popis konference. Teď k mým osobním dojmům a poznatkům. Během hodnocení sezony se všichni pomyslně plácali po ramenou, kolik máme mistrů Evropy, jak se podařilo uspořádat kvalitní a rozsáhlé seriály závodů domácích mistovství, .... O enduru padla jen okrajová zmínka, tak jsem si nalistoval hodnocení v materiálech, které jsme obdrželi při registraci. Světe div se, za mizernou sezonu může nedostatek pořadatelů a spory s ekologickými organizacemi. Protože jsem se v průběhu letošní sezony zajímal o možnost uspořádat podnik pod hlavičkou AČR, mám na to poněkud jiný názor. Když probíhala diskuse a nikdo se neměl k tomu, aby nadnesl problém endura, rozhodl jsem se vystoupit. Mluvil jsem krátce o nedostatečné podpoře AČR pořadatelům a o nesmyslných nařízeních, které pořadatele odrazují a raději udělají podnik pro hobby sportovce (tedy mimo AČR). Na mé vystoupení navázal Jiří Kučera z Kamýku, který poukázal na problematiku z širšího pohledu.

Na naše dva příspěvky reagoval dr. Ječmínek a pan Karel Nauš. Víceméně všechno obrátili proti nám, udělali z nás hobíky a pitomce, kteří nemají o ničem ponětí. To, co nemohli popřít, svalili na zástupce endura v AČR. Jinými slovy, já nic, já muzikant. Bohužel jsme již nedostali možnost reagovat na proslovy pánů Ječmínka a Nauše. Odcházel jsem tedy poměrně znechucený. Nicméně přeci jen naše slova popudila pana Nauše natolik, že nás vyzval k osobnímu jednání k němu do kanceláře. Za zavřenými dveřmi mluvil otevřeněji, upřímněji a jinak než na konferenci. Bohužel se jednalo o další jeho proslov, nikoli diskusi. Když jsme chtěli uvést konkrétní příklady, nenechal se vyvést z konceptu své řeči a pak schůzku ukončil. Je jisté, že ani on to nemá jednoduché a že české enduro čeká dlouhá cesta z krize, ve které se nachází, a že musí nastat změny ve vedení.

 

26. 11. 2009

Připravil jsem pro vás stručné zhodnocení sezony 2009, jak jsme to viděli my, jakožto AK Krakonoš Jilemnice. Nepouštěl jsem se moc do konfrontace současného stavu českého endura a činnosti Autoklubu ČR, popřípadě do problémů s ekologickými sdruženími. Tomuto tematu se bude věnovat reportáž v pořadu Motocykly a bikeři, jenž bude premiérově vysílán v pátek 27. 11. od 17:30 na ČT4.

 

22. 11. 2009

V sobotu 21. 11. se několik z nás zúčastnilo testovacího dne Husqvarny. Vše se odehrálo na motokrosové trati v Jiníně u Strakonic. Testovaly se především modely pro rok 2010. Na akci jsme vyrazili ve složení: Milan a Tomáš Macháčkovi, Matěj Hanuš a Lukáš Kučera.

Ráno měli vyhraženo novináři, od deseti hodin se mohla testovacích jízd zúčastnit široká veřejnost. K dispozici byly motokrosové čtyřtakty 250 a 450, endurové čtyřbuchy 250, 310, 450 a 510 a dvoutakty 125 a 300. Každý účastník si vzhledem k velkému zájmu musel zvolit dva biky, na kterých se povozí.

Lukáš Kučera měl největší zájem o krosovou dvěpade, jako druhý stroj vybral enduro 510. Začal na pětsetdesíce. A jeho dojmy? "510 má sílu všude, pořád jede jak zběsilá. 250 je lehoučká a točivá, jen to startování horkého motoru..."

Matěj Hanuš vybral WR 125 a stejně jako Lukáš TC 250. "Dváca je proti mojí živější, má víc síly v nižších a středních otáčkách. Na čtyřtaktu jsem toho zatím moc nenajezdil. Musel bych si chvííli zvykat. Hned po dojezdu bych si vybral dvacku, s odtupem času se mi ale TC zamlouvá čím dál víc."

Milan Macháček volil stejně jako Matěj. "WR 125 je velice lehká a ovladatelná, ve vysokých otáčkách má hodně výkonu, je potřeba správně řadit. TC 250 je podle mého názoru nejlepší 250 4T na trhu. Má dost síly v celém rozsahu otáček, ale je proti 125 trochu těžší do ruky."

Já jsem vybral endurovou čtyřipade a dvoutaktní tříkilo. TE 450 mě jednoznačně zklamala. Připadala mi hodně uškcená. Motor neměl nic, aní výkon, ani zátah, jízda s ní nepřinášela žádnou zábavu. Podvozkově super, jen by to chtělo otevřít! WR 300 se naopak dokáže postarat o zábavu. Je lehoučká, reaguje rychle na plyn, má sílu v celém rozsahu otáček, pozice jezdce, podvozek, vše na jedna s hvězdičkou!

Byla to velice pěkně strávená sobota a rád bych poděkoval firmě Moto prestige, která akci pořádala.

Ve fotogalerii je několik snímků z akce.

 

10. 11. 2009

Mezi reportážemi najdete krátké pojednání o tom, jak si naši jezdci vedli v seriálu Hobby motokros Janeček CUP 2009.

 

2. 11. 2009

O uplynulém víkendu, tedy 31. 10. 1. 11., Vyvrcholil seriál MČR země kříž PČR finálovým podnikem v Sedlčanech. Sedlčanská kotlina přivítala závodníky letos již podruhé. AK Krakonoš Jilemnice reprezentovali Pouze dva jezdci, zato velice kvalitně viditelně. Ve třídě E1 to byl Milan Kottek, Který podle neoficiálních výsledků dojel v sobotu třetí av neděli šestý. Byl druhým zástupcem Mirek Škaloud. Míra pořídil na poslední závod dvoudobý stroj zelené barvy jak Zdá se, jde mu k duhu. Mirkovi se dařily starty po oba dny a postavení Zázraky v ľivotě startovního pole si držel celý předepsaný čas. Nakonec z toho byla "bedýnka" jak v sobotu, tak v neděli, kdyľ vždy dojel druhý ve třídě E2. Oběma gratulujeme!

Ve fotogalerii najdete ochutnávku ze Sedlčan.

 

2. 11. 2009

Dnes jsem nahrál na web slibované fotografie ze závodů v Jilemnici. Snímky dodali Petr Vlasta Kosinovi. Fotky jsou to velmi podařené jistě se v záplavě Jejich najdete i vy. Tak nalistujte naši fotogalerii!

 

2. 11. 2009

Výborný fotograf pan Holan Publikoval na svém webu snímky ze závodního víkendu v Jilemnici. Fotky jsou opět exkluzivní, Takže vřele doporučuji Jejich shlédnutí. Klikejte na následující odkazy:

 

30. 10. 2009

S menším zpožděním jsem dokoncil reportáž ze závodů v Jilemnici. Je trochu obsáhlejší neľ Hry Nintendo. Dočtete se i něco ze zákulisí přípravy celeho podniku.

 

26. 10. 2009

Máme tu Pondělní večer. Víkend tím závody v Jilemnici jsou za námi. Je čas na menší zhodnocení.

Až na Několik karambolů závody proběhly bez větších problémů. Děkujeme za všechny ohlasy. Z Těch pozitivních Samozřejmě máme radost, z Těch negativních si vezmeme ponaučení pro příště.

Poděkování patří nejen partnerům, kteří umožnili tento závod odjet, tak i všem lidem, kteří Přidali ruku k dílu pomohli ať už na trati či ve stánku. Díky závodníkům i divákům.

Dnes jsme přidali Fotogalerii ze závodů, kde naleznete prozatím jen snímky našich klubových jezdců. Fotky jsou od Michala Kavy. V průběhu týdne dodáme ještě snímky od dalších fotografů.

 

23. 10. 2009

Máme tu pro vás jedinečnou šanci sice Sledovat on-line dění v závodišti. Klepněte ZDE. Přeji ostrý obraz.

 

22. 10. 2009

V sekci CC Jilemnice 2009 jsme doplnili partnery podniku, tak Mrkněte se, komu vděčíme Všemu (vděčíte) za uspořádání závodů za Množství cen!

 

22. 10. 2009

Je tu změna. Snad poslední změna, ale předevąím změna k lepšímu. Mapka, kterou jsme uveřejnili předevčírem, již neplatí. Je tu nová mapka:
 
Změnou je přesunutí zvětšení depa. Depo je na louce, tudíľ se nemusíte bát, že pro zapadnete.I presto Ovšem nadále platí původní Opatření: Do depa Budou vpuštěni Pouze závodníci, nikoli diváci. Jinými slovy, kdo nepoveze motorku, Musí parkovat na záchytném parkovišti pro diváky. Příjezd pro diváky i do depa bude značen.

 

18. 10. 2009

Dnes proběhla brigáda obhlídka trati. Počasí nám dava zabrat hodně Krakonoš si s námi pohrává. Po prohlídce jsme dospělí k názoru, že pro trať bude Průjezdná. Galerie: tedy nezačne znovu sněžit, ale náplní se příznivější předpověď počasí. Více starostí máme s umístěním depa. Pole, kde Melo Být původně, nyní je nemyslitelné. I proto zde zatím nenaleznete mapku s jeho umístěním. Tento problém ale řešíme operativně. Zatím Připravili jsme pro vás Několik snímků z dnešního dopoledne, z příprav. Najdete je ZDE.

 

16. 10. 2009

Pri pohledu z okna jistě nejednoho z vás napadne otázka: Budou v Jilemnici závody? Podle dlouhodobější předpovědi by na náš termín melo Být počasí přívětivější, Takže Stále pokračujeme v přípravách nic nerušíme. Jedno je ale jistě, Prasit se rozhodně nebude ...

 

11. 10. 2009

Ředitel závodů v Jilemnici Tomáš Kubát pro Vás sepsal Několik slov o přípravách i samotných závodech. Je to velmi zajímavé čtení, Které naleznete v záložce CC Jilemnice 2009.

 

7. 10. 2009

Do fotogalerie jsou přidány snímky z Příkrého od Michala kávy.

 

6. 10. 2009

Opět je čas na Několik novinek k závodům v Jilemnici. V neděli proběhla brigáda, pri truc Připravili jsme pro účastníky Několik "lahůdek" na trati.

Dle informací od hlavních organizátorů seriálu nám v průběhu závodního víkendu pan Churavý (ano, deset pan Churavý - mistr světa v motokrosu družstev vicemistr světa v motokrosu třídy do 125 ccm) představí kolekci oblečení značky UFO pro rok 2010. Jelikož je pan Churavý hlavním partnerem celeho seriálu (mimo jiné věnoval Množství cen pro nejlepší), bude PŘI Vyhlášení celkových výsledků seriálu předávat ceny.

 

6. 10. 2009

Už je za námi i druhý podnik seriálu MG SPORT UFO ENDURO CROSS COUNTRY, Který se konal v Příkrém. Pořadatelsky Jednalo se o výborně zvládnutý závod, Úžasná trať, skvělá organizace, vše klapalo. Pro AK Krakonoš to moc dobrá sobota Nebyla ... Lukáše Kučerů na trať nepustila technika (Stále ještě čeká na pokovení klikového mechanismu Své Yamahy), Tomáš Macháček vzdal Svou Účast Kvůli nachlazení. Ostatní Alespoň se přihlásili. Smolaři se ale stali skoro všichni naši členové. Honzovi Noskovi odmítl poslušnost jeho nový motocykl od našich sousedů Jižních (pravděpodobně rozpadlý startovací mechanismus), Matěj Hanuš mel PŘI zahřívání motocyklu kolizi, who poznamenala jeho výkon PŘI Zavode, Milan Macháček si PŘI jednom z pádů přivodil lehký otřes mozku, Mírovi Škaloudovi se uvolnil výfuk opravou ztratil hodně míst. Adam Erlebach se po dobrém začátku trochu poradím propadl na konečnou osmou příčku. Jirka Salač mezi veterány překvapil výtečnou jízdou, za kterou si pozici na stupních vítězů zasloužil, Byl třetí. I Milan Kottek se představil ve velkém stylu vyhrál Svou kategorii E1. Zde je pro vás Malická fotogalerie ze závodů.

 

28. 9. 2009

Protoľe už zbývá méně neľ měsíc do závodů v Jilemnici, je na čase pustit do světa Několik informací. Plakátu na úvodní strane jste si jistě všimli. Dál Přibyla záložka nazvaná Cross country Jilemnice 2009, Kde najdete krátké povídání Předběžný harmonogram závodů.

 

24. 9. 2009

Opět se zvětšila fotogalerie z Martinic. Několik snímků zaslala Míša Šrytrová, o zbytek přidaných fotek se zasloužil Michal Kava.

PS: Mezi snímky z Martinic najdete i fotky nové naděje českého motokrosu (nebo ENDURA?). Jedná se o Káju Šrytra jistě ho NEPŘEHLÉDNĚTE!

 

22. 9. 2009

Fotogalerie z Martinic se rozrostla, o snímky se postarala Míša Šrytrová. Současné se postarala o Několik videí, Které naleznete na následujících odkazech:

http://www.youtube.com/watch?v=MoyVmeZfjaE

http://www.youtube.com/watch?v=wnIGrH6K6Dk

http://www.youtube.com/watch?v=KqzTMKIEjgM

 

21. 9. 2009

Trochu jsme doplnili fotogalerii z Kamýku Zároveň nahráli Několiksnímků z Martinic.

 

21. 9. 2009

V sobotu jsme závodili v Martinicích. Pořadatelé z Endura Martinice Připravili poměrně rychlou trať s velmi atraktivními pro diváky umělými překážkami. Za AK Krakonoš Jilemnice nastoupilo celkem sedm jezdců. Nejúspěšnější dvojici v kategorii profi tvořil Mirek Škaloud Milan Kottek, kteří skončili šestí. Milan Tomáš Macháčkovi dojeli patnáctí. V kategorii hobby vystupil jeden z našich borců na stupeň nejvyšší. Byl to Adam Erlebach, tentokrát Který Spojil síly s Dominikem Pěničkou Vytvořili tým s kombinovaným názvem Bozkovský Krakonoš. Na skvělém pátém místě dokončila další naše dvojice, konkretne Mladé pušky Matěj Hanuš Honza Nosek.

 

18. 9. 2009

Již zítra se chystáme na další závody. Tentokrát za Humna, do Martinic.

Zároveň mám enduráky pro všechny, kteří se chystali do Uhlířských Janovic, smutnou zprávu. Hlavní pořadatel soutěže pan Jiří Pošík oznámil na svých stránkách Zrušení letošní soutěže.

 

17. 9. 2009

Světlo světa spatřilo již i krátké povídání z Kamýku. Naleznete ho jako vždy mezi reportážemi.

 

15. 9. 2009

Sobota 12. září patřila závodům v Kamýku, kde se konala akce s názvem Bezinka podzim 2009. Zástupci AK Krakonoš u TOHOTO Divácky velmi atraktivního podniku Samozřejmě nemohli chybět! Do fotogalerie jsem vložilNěkolik snímků (opravdu jen Několik, protoľe Došlý baterky ve foťáku - Takže kdo má fotky, ať posílá na mail, velice rád je uveřejním).

 

3. 9. 2009

Přinášíme Vám Několik odkazů, kde se píše o závodech v Bozkově kde naleznete fotky:

http://www.offroadmoto.cz/gallery/bozkov/so/index.htm

http://www.offroadmoto.cz/gallery/bozkov/ne/index.htm

http://www.martinpichl.com/

http://www.motorkari.cz/forum-detail/?ft=63580&fid=28

http://kdmoto.cz/sport/UFO09/index.htm

http://www.motorkari.cz/motosport/enduro/cross-country/mg-sport-ufo-cross-country-prvni-zarez-14255.html

http://www.youtube.com/watch?v=GseSTxj0p30

http://www.enduromotosport.com/news/vysledky-mg-sport-ufo-cup-29-30-8-2009-bozkov/

http://endurosemily.rajce.idnes.cz/CC_Bozkov_29.8.2009/

 

3. 9. 2009

Podařilo se mi Dokončit reportáž ze závodů v Bozkově. Už ji zde máte k dispozici.

 

31. 8. 2009

Už je na světě první část fotogalerie z Božková. Neváhejte Mrkněte, jak to vypadalo!

 

31. 8. 2009

Pri procházení depem jsem zaslechl hovory různé dohady, jestli závody v Jilemnici Budou nebo ne, bylo několikrát slyšet, že pro jsou zrušené. Je na čase udelat konec těmto spekulacím. Závody v Jilemnici B U D O U! Platí původní termín 24. - 25. 10. 2009.

 

31. 8. 2009

V sobotu av neděli se konal v Bozkově první díl seriálu MG SPORT UFO ENDURO CROSS COUNTRY. Sešlo se hodně jezdců i diváků, počasí přálo ... Hned na Prvním podniku latka byla posazena hodně vysoko. Zástupci AK Krakonoš Samozřejmě u toho nemohli chybět. Část fotogalerie dodam ještě dnes večer, reportáž pravdepodobne ve středu.

 

27. 8. 2009

Tento víkend začíná seriál závodů MG SPORT UFO ENDURO CROSS COUNTRY. První závod se jede v Bozkově. Všichni (při diváci Nebo jezdci), jste srdečně zváni! Více informací o průběhu podniku možnost přihlášení je na staránkách semilského ENDURA.

 

27. 8. 2009

Pokračování seriálu MČR PČR enduro se změnilo oproti původnímu kalendáři. Endurosprint ve Mšené se neuskuteční. Soutěž v Uhlířských Janovicích se přesunula na jiný datum. Termín konání se posunul na původně plánované Mšeno, tedy na 26. - 27. září. Podrobnější informace najdete na stránkách janovického ENDURA.

 

26. 8. 2009

V sobotu 22. srpna se konal další díl seriálu PČR enduro. Jeli jsme v Opařanech (nedaleko Tábora). V sekci fotogalerie je pro vás připraveno Několik fotografií (bohužel Pouze ze startu az depa, na trati jsme neměli fotografa). Další povídání o průběhu soutěže naleznete v reportážích.

 

17. 8. 2009

I uplynulý víkend, tedy Pouze sobota, byla ve znamení závodů. Tentokrát jsme se sešli na Lhotce. Ve zdejší arene Motosport Lhotka uspořádal již tradiční závody. Vypsány Byly opět tři třídy: vraky do 50 ccm, vraky nad 50 ccm Open. Každá třída Jela tři rozjížďky.

Panovala skvělá atmosféra, počasí se vyvedlo take, zkrátka skvělé závody!

 

14. 8. 2009

Již se mi podařilo Dokončit krátkou reportáž ze závodů v Loukově. Tak neváhejte a klikejte!

 

9. 8. 2009

Tento víkend jsme závodili v Loukově. Členové Endura Martinice ukázali, že pro umí nejen závodit, ale i pořádat pěkné závody. V sobotu se závodilo ve dvojicích av neděli potom jednotlivci. Zatím pro vás máme ochutnávku v podobě fotografií.

 

5. 8. 2009

Máme tu středu s ní i slibovanou Reportáž z endurosprintu v Brankách. Přeju příjemné počtení.

 

2. 8 2009

Dnes jsme se vrátili z druhého podniku MČR + PČR enduro. Jednalo se opět o endurosprint jako v pripade Prvního podniku v Budišově. Za AK Krakonoš se do Branek u Valašského Meziříčí vypravil Pouze klan Macháčků. Lepe zajel opět Milan, Který podle neoficiálních výsledků dojel čtvrtý v sobotu dnes pátý. Tomáš dokoncil sedmý osmý.

Reportáž Měla by Být do středy, zatím Když chcete, můžete nahlédnout do fotogalerie, Jak se závodilo.

 

26. 7. 2009

Druhý víkend v srpnu (8. - 9.) Bude patřit závodům v Loukově. V sobotu se pojede tradičně závod dvojic (profi hobby) závod veteránských motocyklů. V podvečer ukáže Své umění trialista Pavel Balaš. V neděli si to rozdají jednotlivci.

Nebude chybět doprovodný program, atd. Bohaté občersvení.

Více informací i možnost přihlášení naleznete na stránkách pořadatele enduro Martinice.

 

22. 7. 2009

Fotogalerie z Jinína je opět obsáhlejší. Tentokráte o fotky od Matěje Hanuše.

 

20. 7. 2009

Díky Lukáši Kučerovi se nám rozlostla fotogalerie z Jinína!

 

18. 7. 2009

Omlouvám se za zpoždění, ale již se podařilo Dokončit vložit reportáž ze závodů v Jiníně. Snad se bude líbit ...

 

13. 7. 2009

Tak už je to tady! Ve fotogalerii je nahrána první Varka fotek z Jinína. Tak se pokochejte, jak jsme závodili.

Zároveň prosím (nejen) týmové kolegy, pošlete Své fotky z Jinína na mail, ať se nám pěkně rozrůstá fotogalerie. Díky.

 

13. 7. 2009

O uplynulém víkendu se konal další díl seriálu MČR + PČR cross country. JEZDCE, doprovody i diváky přivítal motokrosový areál v jihočeském Jiníně. AK Krakonoš Nastoupil Téměř v kompletní sestavě. Chyběl jen Adam Erlebach, doléčuje Který klíční kost začíná s tréninkem na motorce. Na reportáži se pracuje, fotky Budou k vidění ještě dnes večer.

 

8. 7. 2009

Již se podařilo Dokončit i slibovanou reportáž ze sprintu v Budišovce. Tak klikejte čtěte! Jestli máte nějaké dotazy k endurosprintu Nebo k našemu klubu Obecně, neváhejte a navštivte naši Kecárnu.

 

7. 7. 2009

O víkendu 4. - 5. 7. v Budišovce nad Budišovkou odstartoval letošní seriál Mistrovství ČR v enduru přeboru. První podnik se jel systemem endurosprintu. Je to letošní novinka českého mistráku. Uvidíme, jaké vzbudí reakce.

Bohužel celý soutěžní víkend Byl poznamenán nízkou účastí jezdců (zejména v PČR) i pořadatelskými přehmaty.

Ve fotogalerii je k nahlédnutí již kompletní obrazová dokumentace, Na reportáži se usilovně pracuje.

 

23. 6. 2009

V sekci fotogalerie je z dokumentace Mistrovství světa v Púchove.

 

22. 6. 2009

O uplynulém víkendu, tedy 20. - 21. 6., Se ve slovenském Púchove konal pátý díl seriálu Mistrovství světa enduro. Část členů AK Krakonoš se byla podívat na nejlepší JEZDCE světa podpořit české závodníky.

Pořadatel připravil náročnou trať, kterou ještě více ztížil déšť. Začalo pršet v pátek večer nepřestalo až do sobotního večera. V neděli již sice nepršelo, ale podmáčený terén dělal i tak jezdcům velké problémy. Jezdci absolvovali každý den tři kola av každém kole po jednom testu cross, enduro testu extrem testu. Vzhledem k počasí však Byly všechny testy hodně extrémní. TOP jezdci světové špičky však ukázali, že pro závodit umí na Jejich jízdu byla radost se divat. Blato nebláto, v podání nejlepších Těch to byla střelba. Někteří, junioři Zejména, ale Někdy se hodně trápili. Na testech se už kolikrát ani Region boj s časem, ale snaha se vůbec do cíle DOSTAT!

Výsledky naleznete ZDE.

Fotogalerii dodáme v průběhu týdne.

 

2. 6. 2009

Opět se nám rozrostla fotogalerie z Radvanic. Tentokráte o snímky od Lukáše Kučery.

 

29. 5. 2009

Fotogalerie z Radvanic je doplněna o fotografie od maroda Adama Erlebacha. Adame, Přejeme brzké uzdravení!

 

28. 5. 2009

Do sekce kalendáře - volné podniky Byly doplněny závody seriálu MG SPORT UFO CROSS COUNTRY. Poslední závod bude pořádat AK Krakonoš v Jilemnici!

 

27. 5. 2009

Již se podařilo i Dokončit Reportáž z Radvanic.

 

27. 5. 2009

Konečně se mi do rukou dostala první část fotografií z Radvanic. Tak Mrkněte do fotogalerie!

 

25. 5. 2009

23 víkend. - 24. května patřil závodům cross country v Radvanicích. Počasí se na víkend umoudřilo, Pořadatelé Připravili pěknou trať i zázemí. Jezdci AK Krakonoš střídali krásné okamžiky s temi méně šťastnými. Bohužel se nám nevyhnulo ani zranění. Více v reportáži Chystané, who Měla by Být ve středu. Fotogalerie bude již zítra.

 

22. 5. 2009

Již o tomto víkendu pokračuje dalším Dilem seriál MČR zemi kříž PČR. Tentokrát startujeme v nedalekých Radvanicích (asi 15 km od Trutnova). Tak nás Přijeďte podopořit!

 

21. 5. 2009

Opět jsme pro vás doplnili fotogalerii ze Sedlčan, Tentokráte o snímky z alba Mirka Škalouda.

 

20. 5. 2009

Reportáž ze Sedlčan je vám již k dispozici. Přeju příjemné počtení ...

 

19. 5. 2009

Doplněna fotogalerie ze Sedlčan.

 

18. 5. 2009

První část fotogalerie ze Sedlčan je již nahraná. Tak Podívejte se, jak to vypadalo.

 

18. 5. 2009

Uplynulý víkend Byl ve znamení zmiňovaného cross country v Sedlčanech. Týmovým jezdcům se opět celkem dařilo. Více o závodech v připravované reportáži. Kompletní výsledky naleznete ZDE.

 

15. 5. 2009

Dnes vyrážíme vstříc dalšímu dílu seriálu MČR + PČR cross country. Tentokráte Sejdeme se v jihočeských Sedlčanech. Snad minimálně zopakujeme výsledky z Košťálová, treba to bude i lepší .

 

11. 5. 2009

Ve sváteční den, v pátek 8. 5., Se konal v Ohrazenicích Extrem Race. Zdejší motokrosová trať byla zpestřena prodloužená umělé vytvořenými překážkami po vzoru extrem testů známých z mistrovství světa enduro. Překážky Byly vytvořeny z kameni, klad, pražců pneumatik. Zajímavostí nejen pro diváky Byl přejezd karoserií aut. Každý Mohl si vybrat, jestli si "dá" Formana Nebo žigulíka. Jezdci na velkých motorkách ČTYŘ byli rozdělení do skupin. První tvořili jezdci s licenci bez rozdílu kubatury, další potom jezdci s licencemi B + hobby Rozdělení podle kubatur do tříd E1, E2, E3. Dále se závodu zúčastnili jezdci na upravených i neupravených Pionýrech na čtyřkolkách.

Za AK Krakonoš Jilemnice startoval skvěle reprezentoval Mirek Škaloud. Závod se jel na dvě rozjíždky Na základě výsledků Jejich Byly vyhlášeny výsledky Celkové. Mirek neponechal nic náhodě Své Obě jízdy vyhrál. Pri Vyhlášení tedy Vystoupil na nejvyšší stupínek.

Ve fotogalerii naleznete dokumentaci, jak parádně se Mirkovi slo.

Více informací, včetně výsledků, najdete na stránkách Martina Pichla.

 

11. 5. 2009

Dělat fotogalerie z Košťálová jsou dodány snímky z Alba Mirka Škalouda Matěje Hanuše.

 

6. 5. 2009

Už je dokončena reportáž ze závodů z Košťálová. Snad se bude líbit ... Tak hezké čtení.

 

5. 5. 2009

Doplněna fotogalerie z Košťálová o snímky z alba Adama Erlebacha.

 

4. 5. 2009

Kompletní výsledky z víkendového klání v Košťálově naleznete ZDE.

 

4. 5. 2009

Přidána fotogalerie z víkendu Košťálová. Zatím je nahrána první část fotografií. Další fotky průběžné doplníme.

 

4. 5. 2009

O uplynulém víkendu jsme závodili v Košťálově. Tým Nastoupil Téměř v kompletní sestavě jezdcům se poměrně dařilo. Fotogalerie reportáž ze závodů se připravuje.

 

23. 4. 2009

Toto jsou naše nové dresy! Po delším čekání dnes konečně dorazila zásilka s novými dresy. Na příštích závodech už nás tedy rozhodně nepřehlédněte!

 

 15. 4. 2009

 

 Je již dokončena i Reportáž z Kamýku, Takže Přeju příjemné počtení!

 

 

15. 4. 2009

Přidána fotogalerie z Kamýku! 

 

14. 4. 2009

V sobotu 11. 4. jsme závodili v Kamýku u Litoměřic. Jednalo se o volný podnik cross country jednotlivců na 120 minut. Výsledkové závod dopadl pro naše barvy velice dobře. Adam Erlebach Vystoupil jsem Své kategorii na stupínek nejvyšší, Milan Macháček take zapózoval na stupních vítězů - byl třetí, Tomáš Macháček skončil pátý. Lukáš Kučera dokoncil na skvělém osmém, Honza Nosek na třináctém Matěj Hanuš na sedmnáctém místě. Fotogalerie reportáž ze závodu je v přípravě. Více o závodech naleznete na stránkách "Bezinkářů".

 

8. 4. 2009

Na stránkách Autoklubu ČR jsou k dispozici Zvláštní ustanovení na podnik MČR PČR v zemi přes Košťálově. Další informace (nejen o tomto podniku) získáte Přímo na stránkách pořadatele Enduro Semily.