2. den

Úterý, 8. září 2015

Day two...
No, mnoho štěstí nám úterý nepřineslo. Trať byla stejná jako včera, počasí nám přálo. Deště jsme se naštěstí nedočkali. 

Vašek Bína se na start postavil. Ráno v předstartovním prostoru, podobně jako všichni ostatní nejen naši, dokončil údržbu stroje, prohodil pár vtípků a v dobré náladě odstartoval. Zdálo se, že rameno drží. Během prvního kola jsme však dostali zprávu, že již nejede. Ale kvůli technickým problémům. Dostal se mu olej do chladící kapaliny. Naštěstí mu motorku do depa dovezl Bozkovský Standa Doubek a tak mohl Véna opravovat. Vyměnil simerink pod vodní pumpou a upravil prostor olejového filtru. Motorku předal do uzavřeného parkoviště, využil žolíka a zítra odstartuje. Tak uvidíme. 

Nejrychlejší náš včerejší jezdec, Matěj Hanuš, bohužel nezačal nejlépe. Hned na prvním testu havaroval. Dostal ránu do hlavy a prokousl si ret. Ale zatnul zuby a pokračoval. Nakonec dojel do cíle, bez zpoždění. Motorka drží, zítra by měl normálně startovat. V průběžném pořadí si trochu pohoršil, patří mu 32. příčka.

Hned za Matějem, tedy na průběžné 33. pozici ve třídě je Marek Votoček. Mára jede celkem v pohodě, motorka bez problémů. Dnes přezul obě pneumatiky, ráno dodělá pár detailů. Byl z našich nejrychlejší.

Míra Hanč bojuje s následky včerejšího pádu. Se vzrůstající únavou se mu rozostřuje vidění. Ke konci dnešního dne opět viděl dvakrát. Ale rve se s tím statečně, bojuje a dnes dojel bez trestných minut. V celkovém pořadí si polepšil na 73. místo.

Mirek Škaloud dnes také dokázal zrychlit. Na Máru ztratil okolo 30 vteřin, ale v průběžné pořadí si dokázal polepšit na 18. příčku. Zřejmě mu prospěla změna ložnice, když se na dnešek konečně pořádně vyspal. Jede celkem v pohodě, stěžuje si pouze na ztuhlé zápěstí. Ale stejně jako ostatní naši využívá služeb masérského salonu Zuzka Hanušová/Tomáš Kuřík. Ráno si nechá zápěstí opět zatejpovat a poletí dál.

Michal Kava zajel dnes také velmi slušně. Neseděla mu trať do třetí časové kontroly, kde nachytal celkem čtyři minuty. Na testech ale  jezdil slušně a celkově mu zatím patří 48. příčka ve třídě. Na nic si celkem nestěžuje, motorka mu drží, ráno vymění pouze přední brzdové destičky. Jinak si soutěž náležitě užívá.

V pořadí klubů si i nadále drží naše první družstvo 30. příčku. Druhé družstvo se vinou penalizace 3 hodiny za nedojetí Vaška propadlo na 66. pozici.

Zítra se jede "nová" trať. Tedy v podstatě se pojede víceméně dnešek v opačném směru (byť s nějakými změnami). Ještě uvidíme s čím se vrátí náš zástupce ze zasedání jury, ale moc změn nečekáme. Večer opět dáme vědět, co a jak.

aktualizováno: 21.05.2024 10:55:52