5. den

Pátek, 11. září 2015

Hororová zápletka s výborným koncem...
Ráno v předstartovním prostoru všechno probíhalo hladce  do doby, kdy Michal Kava zjistil, že mu prosakuje olej spojkovým víčkem. Rychle z ledvinky vytáhl dvousložkový tmel a dirku zalepil. Odstartoval včas. Míra Škaloud zvažoval, jestli má nastoupit. Bolest ruky byla hodně silná a ranní dávka "růžového štěstí" ne a ne zabrat.

Podle zpráv ze druhého testu (který byl po vynechání části trati nakonec neměřený) to vypadalo, že Míra končí, nepomáhalo ani ledování ruky sprejem. Naštěstí ještě pokračoval do další časovky, kde dostal další "růžáky" a ty konečně zapůsobily. Míra přestal vnímat bolest ruky a letěl jakoby nic. Na dalších průjezdech testů porážel ostatní naše kluky a do cíle dojel bez trestných minut.

Míra Hanč jede na morál. Zrak se mu nelepší a navíc ho pekelně bolí operovaná noha. Ale jak sám říkal, pátý den se nevzdává. A Míra nevzdal. Bohužel ještě musel řešit technické problémy, když se mu polevila sponka na hadici chladící kapaliny, hadice vypadla a vytekla voda. Míra opravil, ale kus jel bez vody a chytil jednu minutu. Snad to motor přežil a zítra ještě bude fungovat.

Matěj Hanuš v cíli prvního kola preventivně měnil přední řetězové kolečko. Bez problémů zvládl. Jel poměrně rychle a přispěl k posunu prvního týmu na 23. pozici.

Marek Votoček jede jak starý mazák. Na přejezdech v pohodě stíhá, do časovek si najíždí. A na testech je pořádně rychlý. 

Michal Kava víko spojky lepil ještě v následující časovce. Raději jsme sehnali nové a v cíli prvního kola jej Michal vyměnil. Najel si dost, takže to stihl v časovém limitu. Ale technika nebyla to jediné, co Michal dnes řešil. Má problémy se šlachami v předloktí  a tak je dost limitován. Trpěl dost, ale protrpěl se do cíle. 

Druhý tým se drží na šedesáté pozici.

Zítra na jezdce čeká cca. 40-ti minutový přejezd a následně závěrečný motokros. Doufejme, že klukům vydrží jak technika tak "zdraví" a síly a dotáhnou to do úspěšného cíle.

aktualizováno: 21.05.2024 10:55:52