6. den

Sobota, 12. září 2015

Už je to uděláno, už je to hotovo...
Dnešní den byl na programu krátký přejezd a závěrečný motokros. Přejezd měl podle rozpisu trvat 48 minut, ale jezdci jej zvládli za polovinu. Pak následoval 15-ti minutový prefinish, kdy ještě mohli závodníci pracovat na svých strojích. Pak je odevzdali do uzavřeného parkoviště a čekali, až na ně přijde řada, aby se mohli postavit na žebřík startovního roštu. 

Celý závěrečný motokros se odehrál v nově rekonstruovaném areálu v obci Kechnec. Trať byla opravdu nádherná, skoky bezpečné a tobogány řádně vysoké. Nejvíc z našich se jednoznačně těšil Míra Škaloud. Jak to viděl, měl úsměv od ucha k uchu. A tentokrát za to nemohl Ibalgin rapid wink. Ale pojďme popořadě.

Ráno v předstartovním prostoru se nic vyjmečného nedělo a všichni naši jezdci vyrazili bez problémů vstříc poslednímu dni. Přejezd byl převážně po silnici, žádné záludnosti již pořadatel nepřipravil. V prefinishi se ještě Mára Votoček rozhodl otočit zadní pneumatiku, aby měla ostrou hranku.

Na start se chodilo podle tříd a podle výsledků předešlého dne. Začínala pomalejší skupina C1. Tam jsme nikoho neměli. Jak Mára tak Matěj Hanuš startovali až ve druhé vlně, tedy s těmi nejrychlejšími C1. Mára měl slušný start a vedl si dost zdatně. Ale pak bohužel zachyboval na dvojácích a poroučel se k zemi. Ztratil hodně míst. ale naštěstí se mu nic nestalo a ve zdraví projel cílem. Matěj měl start horší a jak sám přiznal, byl to jeho první motokros v životě. Ale dařilo se mu postupně zrychlovat a po Márově zaváhání se dostal i před něho.

V C2 startoval Míra Hanč v první rundě. Po pravdě, v tuto chvíli se rozhodovalo o umístění prvního týmu. A Míra jako správný lídr se toho zhostil více než se ctí. I když není motokros jeho doménou, držel se dobře.

V C3 jel Michal Kava v první rundě. Start nebyl úplně ideální a stav jeho ruky se také přes noc nijak nezlepšil. Michal chtěl hlavně ve zdraví dojet a to se mu podařilo. Ke konci rozjížďky, jak si zvykal na trať, začal projíždět tobogány a zrychloval. Míra Škaloud jel v následující rozjížďce. Start byl parádní, ale v první zatáčce ho trochu přivřeli a Míra se bál kolize, aby si ještě nezhoršil zranění pravé ruky. Pak ale už začala palba! Všem dokázal, že motokros je přesně to, co ho baví nejvíc. Dral se dopředu a nakonec zdolal i výborného Zdeňka Gotvalda.

Kluci dokázali udržet vynikající 23. příčku z 96 startujících klubových týmů! Druhý náš klubák je klasifikován na 62. pozici. Jen zopakuji, že je velikánská škoda vypadnutí Vaška Bíny. Určitě měli na to, být v té lepší polovině.

Dnešní výsledky tedy jsou následující: 42. Matěj Hanuš (C1), 47. Mára Votoček (C1), 76. Míra Hanč (C2), 11. Mirek Škaloud (C3) a 54. Michal Kava (C3).

Celkové výsledky: 28. Mára Votoček (C1), 32. Matěj Hanuš (C1), 65. Míra Hanč (C2), 19. Mirek Škaloud (C3), 44. Michal Kava (C3).

aktualizováno: 31.03.2024 08:25:32