Honza NOSEK 2010

Ohlédnutí za sezonou 2010

Zatím posledním riderem, který přispěl svými odpověďmi, je celkový vítěz seriálu MG SPORT UFO KTM ENDURO CROSS COUNTRY ve třídě E1 Honza NOSEK. Mimo úspěchy v tomto seriálu přidal ještě několik medailí a pohárů z volných podniků.

Honzo, jak hodnotíš uplynulou sezonu?

Velice dobře. Motocykl fungoval skvěle a vždy mě dovezl až do cíle a to vždy velice slušně. Já také neutrpěl žádné dlouhodobé zranění.

Vyhrál jsi E1 v UFO KTM cupu. Gratuluju ti. Jak obtížné to bylo z tvého pohledu?

Bodově to sice nevypadá, ale byl to boj. Na začátku seriálu jsem si nedával moc šancí na první příčky, ale až po dvoudenních závodech v Bozkově to už začínalo vypadat nadějně (díky obtížným podmínkám se nepodařilo vedoucím jezdcům závod dokončit).

Který ze závodů sezony se ti líbil nejvíce? A proč?

Je to asi sobotní závod v Bozkově. A proč? Protože to byl jediný závod v kterým jsem dojel na 1. místě.

Na který závod bys nejraději zapomněl?

Letos na žádný, protože každý my něco dal co se týče zkušeností, až po cit v plynu.

Co motorka, jak zvládla sezonu? Necháš stejný stroj, nebo bude výměna na příští rok?

Motorka fungovala suprově, nikdy nezklamala, ale letošní sezónu pojedu na KTM EXC 250 2T edice SIX DAYS 2011. Bude to sice nezvyk ze čtyřtaktu, ale doufám že se sžijeme a bude to fungovat.

Jak jsi strávil zimu, absolvoval jsi nějakou přípravu?

Jen náhodně jízda na sněžným skútru či sjezdové lyže a občasně se jdu projít se psem na procházku.

Co chystáš na sezonu 2011, jakých závodů se budeš účastnit? A jaké jsou tvoje ambice?

Chci jet celý UFO KTM CUP v kategorii E2 a závody cross country s C licencí. A ambice? Ty nejsou zatím žádný, ty přijdou až začne sezóna.