ME Itálie 2015

ME ITÁLIE, RIETI, 11. – 12. 4. 2015

Lukáš Kučera vypráví o úvodním podniku Mistrovství Evropy 2015.

O víkendu 11. - 12. 4. se uskutečnil první podnik ME. Zázemí bylo v městečku Rieti. Abych zhodnotil zázemí, tak na to mi nestačí slova, prostě katastrofa… (žádné sprchy, sociálky také špatné, prostě…). Do dějiště závodu jsme přijeli ve středu po poledni, odpoledne prošli CT a ET 1. Ve čtvrtek prošli ET 2 a přichystali motorky na páteční přejímky. V pátek jsme si prošli ještě jednou ET  a CT.

V sobotu jsem ráno startoval se startovním číslem 104 v čase 9:25. Na první ČK  jsme měli 42 minut a na druhou 90 minut. V první časovce byl ET 1, který byl měřen od prvního kola. Bohužel hned v 5 zatáčce jsem měl pád, naštěstí nic vážného, ale na rozhození rytmu to stačilo. ET 1 byl poměrně rychlý, natažený v místním lese po cestách s volnými kameny, po pěšinách a po skalnatých cestách. Já ho jezdil okolo 4 minut. ET 1 se mi líbil a byl nejvíce podobný českým testům. Do ČK 1 jsem si najížděl asi 7 minut. Hned po ČK 1 na nás čekal ET 2, který se v prvním kole neměřil. ET 2 byl velmi zrádný a pro nás Čechy náročný svým terénem. Start byl na cestě s volnými kameny, poté se začalo stoupat na jednu horu po skalnaté pěšině. Následoval travnatý sjezd a kamenito-hlinito-skalnatý výjezd do cíle. Test jsem jezdil okolo 7:20 a snažil jsem ho jet v klidu, abych se zbytečně neválel a nebolelo mě to. Po ET 2 jsme měli delší přejezd s výjezdem na horu asi do 1600 m.n.m. a následným sjezdem k CT. CT byl namotán na malém prostoru u fotbalového hřiště s mnoha muldami. Test se mi moc nelíbil, moc mi nešel jet v rytmu. Časově jsem ho jezdil okolo 5:30.

Když jsem odjížděl na ME tak cíle byly vysoké, ale musím přiznat, že na víc jak na 26. a 24. místo ve třídě E2/E3 junior a na 104. a 99. místo absolutně  nebylo. Ale asi úplně ostuda to není v té konkurenci 200 jezdců. Takže závody hodnotím pozitivně a s výsledky jsem spokojen a jsem namotivován na další závody.