Memoriál Tomáše Kubáta

MEMORIÁL TOMÁŠE KUBÁTA

 

Motoskijöring


1. 3. 2022

Bohužel kvůli panujícímu počasí a jeho výhledu jsme museli letošní Memoriál Tomáše Kubáta - motoskijöring Roprachtice zrušit. Na místě je jen slabá vrstva sněhu a podklad pod ním není dostatečně promrzlý. Přes noc sice mrzne, ale denní teploty a slunečné počasí nám nehrají do karet...


     Autoklub Krakonoš Jilemnice má bohatou pořadatelskou minulost. A najdeme v ní i závody motoskijöringu. Přesný počet uspořádaných závodů není znám, ale jisté je, že první ročník se jel již roku 1926.  Další pak ve 30. letech a pak až po válce. Tradice závodů v motoskijöringu byla obnovena v roce 1947 a poslední ročník se konal roku 1963. Až do ročníku 1959 se jezdilo v ulicích města Jilemnice, ale např. v roce 1932 se jel dlouhý okruh z Jilemnice přes Mříčnou, Peřimov a Víchovou zpět do Jilemnice. Od roku 1960 se závod přesunul z ulic města do lokality Na Kopečkách. Jedinou vyjímkou byl ročník 1951, kdy se pro nedostatek sněhu závod přesunul do Harrachova.

     A proč Memoriál Tomáše Kubáta? Nejen proto, že Tomáš byl po vstupu sekce enduro do jilemnického autoklubu v roce 2009 duší a hybnou silou celé skupiny. On se také úspěšně zúčastňoval závodů motoskijöringu v okolí.


Tomáš Kubát s Ondřejem Smolíkem na skijöringu v Martinicích.

aktualizováno: 21.05.2024 10:55:52